Žaliavų kainų tendencijų palyginimas

Tomas S.

Nusprendžiau šiektiek pasityrinėti žaliavų kainas ir grafikus. Pirmiausia, tie, kurie skaito šį blogą žino, jog aš esu aukso skeptikas. Šiandien peržiūrėjau esamus žaliavų kainų trendus, tai viskas pakankamai aišku. Turbūt jau žinote, kad dėl oro sąlygų turim pakankamai didelius „reikalingų“ žaliavų pasiūlos sutrikimus (aukso aš neskaitau kaip reikalinga žaliava, tai tik vienas iš spekuliacinių investicijų rūšių). Kai reikalingų žaliavų pasiūlos-paklausos balansas išbalansuojamas, tada matome kaip kainos pradeda kilti. Tuo tarpu auksas – krenta, nes tai ne pirmu butinumo žaliava. Negalvokite, kad tai tik šių dviejų žaliavų grafikų skirtumai. Nafta, maisto produktai juda panašia trajektorija, tuo tarpu, sidabras, auksas „rieda žemyn“. Pačios koreliacijos tarp žaliavų, prisipažinsiu – neskaičiavau, bet tikrai pasitaikius progai paskaičiuosiu ir bus galima daryti kažkokias „rimtesnes“ išvadas :).

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai

  • reikia patikrinti:)

  • admin

    Aš daug dabar neaiškinsiu apie kapitalo rinkas, bet klimato kaitai pasireiškus ir sutrikus „naudingų“ žaliavų pasiūlai, pinigai medžioja yield ir iškart investuotojai investuoja į didesnę grąžą turinčius instrumentus.
    Kas liečia dolerį, tai galbūt kažkiek ir dolerio stiprėjimas. Bet didesnė neigiama koreliacija yra tarp dolerio ir naftos kainos. Kaip matai dabar, Naftos kaina auga ir karts nuo kartu svyruoja, bet pats trendas augimo, kas turėtų prieštarauti dolerio stiprėjimo hipotezei. Kodėl nafta brangsta? Todėl, kad ji reikalinga čia ir dabar, o pasiūla yra fiksuota. Paskutiniais duomenim Opec nesiruošia didindi išgavimo ir pateikimo rinkai, taip, kad užteks dar vieno nesusipratimo nafta eksportuojančioje šalyje arba netikėtos stichijos įsikišimo ir turėsim barelio kainą apie 100$.

  • Edgaras

    Aukso kritimą, manau, labiau reikėtų siet su stiprėjančiu doleriu ir geresniu JAV ekonomikos outlook’u, nes kažkokio ryšio tarp oro sąlygos ir aukso nematau, nes, kaip ir pats minėjau, auksas yra labiau spekuliacinis įrankis nei pramonėj plačiai naudojamas metalas. 🙂