Ar kiekvienam reikia tapti investavimo guru?

Tomas S.

Šiame įraše norėčiau pasidalinti savo mintimis apie tai, ar jums verta investuoti daug laiko ir pastangų tam, jog patys galėtumėte prižiūrėti savo investicinį portfelį/kapitalą.

Ištikimi skaitytojai jau turbūt žino, jog man labai svarbu kaip ir kur aš investuoju savo laiką (gaila kolkas blogo įrašai nėra labai pastovūs) bei kitus resursus. Apie tai tūrėtumėte pagalvoti ir jūs.

Dažnai žmonės galvoja ir bando sutaupyti ten, kur taupyti galbūt ir nereikia, jeigu pažiūrėsite į investavimo procesą ir reikalingas žinias ne tik iš piniginės perspektyvos (ne tik monetarinė kaina yra svarbi, svarbus yra ir laikas, psichologinė būsena bei visi kiti faktoriai, kurie yra būtini, norint sėkmingai investuoti, nors valdant visus šiuos faktorius sėkmė investavime jums nėra garantuota).

Taip, smagu, kai galite pats prižiūrėti savo investicinį portfelį ir neprašyti kitų pagalbos. Jūs sutaupote ir laiko, ir pinigų, kai turite finansinių, ekonominių ir kitų žinių, bet tam, kad jas įgyti reikia investuoti daug resursų.

Kaip ir savo praeitame, taip ir šiame įrašuose pristatysiu labai paprastą formulę, kuria remiantis galite nuspręsti, ar jums verta investuoti pačiam:

Visų reikalingų resursų kaina (piniginių, laiko ir t.t.) tam, kad galėtumėte pats investuoti (tai jums negarantuoja jokios investicinės sėkmės) < investicijų konsultanto kaina

 Daugeliui žmonių savo laiką ir pastangas geriau leisti kitiems dalykams: karjerai, šeimai, sveikatos gerinimui ir t.t., nei skirti jį savo investicinio portfelio valdymui – tai reikalauja daug pastangų, žinių bei laiko.

Jeigu būčiau tik pradedantysis investuotojas, šiuo atveju mano pomėgis buvo investavimo literatūros skaitymas, ekonomikos mokymasis ir t.t., todėl man yra kažkiek paprasčiau apie savo investicinį kapitalą galvoti pačiam, tai aš susikoncentruočiau ties dviem dalykais: inveticiniais kaštais bei patikimo investicijų konsultanto suradimu.

Jeigu jūsų investicinis portfelis yra “mažas”, tai šių problemų aš nespręsčiau ir investuočiau tą kapitalą į save, savo karjerą. Jeigu jūsų kapitalas yra pakankamai didelis, tai šiuos du klausimus išspręsti būtina.

Turbūt svarbiausia susirasti patikimą investicijų konsultantą/pagalbininką. Tam, jog susirastumėte patikimą žmogų apie investicijas žinoti daug nereikia, galite pritaikyti savo žmonių pažinimo patirtį. Jeigu surasite sąžiningą žmogų, jis jums pats pasakys kokius produktus jis supranta, ko nežino ir nesupranta ir t.t. Taigi, svarbu ne investicinės žinios, bet žmonių pažinojimas, kuris vėlgi nėra “paprastas” užsiėmimas, bet su juo susiduria kiekvienas.

Suradę patikimą konsultantą, praktiškai baigėte savo darbą. Turbūt vienas iš pirmųjų kriterijų kaip atskirti konsultanto “kokybę” yra klausimas apie investicinius kaštus. Ar konsultantas klausė jūsų, siūlė jums investuoti į investicines priemones su mažiausiais kaštais? Jeigu konsultantas apie investicinius kaštus su jumis nešnekėjo, tai gali būti vienas iš pirmųjų požymių, jog šis konsultantas nėra patikimas profesionalas. Investuokite savo laiką būtent į konsultanto ar investicinės įmonės paiešką. Kaip konsultantui yra mokama? Už investicijų sėkmę ar tik už darbo valandas? Ar konsultantas jums siūlo tik investicinius produktus, kuriuos teikia jo įmonė? Tokius klausimus būtina užduoti ir atsakyti.

Neinvestuokite tam, kad investuoti. Taip sau galite prisidaryti tik daugiau žalos nei užauginti kapitalą. Pabandykite būti atviri sau patiems, ir paklauskite savęs, ar verta investicijas prižiūrėti pačiam? Ar aš turiu pakankamai žinių? Ar aš turiu pakankamai laiko? Gal mano laikas yra vertingesnis kažkur kitur? Jeigu būsite sau atviri, manau, jog investicijų valdymo srityje problemų neturėsite. Nesvarbu, kas jas valdo (jūs pats ar jūsų pagalbininkas), svarbu, kad jos augtų!

Tomas

#investavimo kaštai #investicijų konsultantas #investicinis kapitalas #investicinis portfelis #investuoju pats

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai