Ar pasauliui reikia dar vieno laikrodžio?

Tomas S.

Šią savaitę kompanija Apple pristatė naują produktą – sumanųjį laikrodį. Tai naujas Apple sumaniųjų produktų šeimos narys. Patrauklus dizainas, funkcionalumas – tai tik keletas šio laikrodžio privalumų. Tik ar tikrai pasauliui, o tiksliau “paprastam” žmogui reikia dar vieno laikrodžio?

Tikrai nesu prieš Apple produkciją ar šį laikrodį. Puiku, jog kompanijos bando sukurti naujus inovatyvius produktus. Pats naudoju pakankamai Apple produkcijos: kompiuteris, kuriuo rašau šį įrašą – Apple, išmanusis telefonas – Apple, ausinukas – taip pat Apple. Taigi, šis įrašas ne apie tai, kaip aš nemėgstu Apple produkcijos, ir kaip aš nerekomenduoju įsigyti naujojo laikrodžio. Negali žinoti, gal ir pats jį įsigysiu (turiu problemų su dabartiniu), tačiau norėjau pasidalinti savo nuomone apie kuriamus produktus ir jų vertę kasdieniniame gyvenime.

Daugelis šių “smart” šeimos produktų yra siejami su produktyvumo gerinimu: nusipirkę šį išmanųjį telefoną, jūs galėsite naudotis savo elektroniniu paštu, skambinti, žiūrėti jums patinkamas programas, susidaryti darbotvarkę ir dar begalę dalykų. Šių produktų reklamos dažnai apeliuoja į mūsų racionaliąją pusę ir joms tai puikiai sekasi daryti. Mes randame priežastį, kodėl yra verta įsigyti naują išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį. Problema ta, jog daugelis iš mūsų šių produktų nenaudoja pagal sugalvotą racionaliąją paskirtį. Žmonės katinų video žiūri ne tik prie savo kompiuterio, bet ir savo išmaniajame telefone. Pačia reikalingiausia ir labiausiai naudojama programėle tampa ne darbotvarkės programėlė, o Facebook app’as ir t.t. Taigi, produktas, kuris gali būti naudojamas produktyvumui gerinti ar kitoms racionalioms paskirtims, tampa žaislu eikvojančiu jūsų laiką ir pinigus.

Daugelis žmonių skundžiasi kaip jie neturi laiko daugiau skaityti, keliauti ar sportuoti, bet jie visada turi laiko Facebook statuso tikrinimuisi ir katinų video žiūrėjimui. Juk tai užtrunka tik keletą minučių. Padauginus tas keletą minučių iš kokių 20-30 kartų, mes gauname tikrai neblogą laiko kiekį, kurį galima panaudoti geresniems dalykams.

Prisipažinsiu, jog man pačiam sekasi panaudoti išmanaus telefono galią produktyviems dalykams, tačiau ir aš kartais save pagaunu naudojant jį kaip distrakciją. Baiminuosi, jog atsiradus išmaniesiems laikrodžiams, žmonėms, kurie ir taip neturi laiko, atsiras dar daugiau pagundų tikrintis savo Facebook statusą du kartus: vieną išmaniajame telefone, kita – laikrodyje. Prie šito pridėkite ir žiniasklaidos nuolatinį bombordavimą naujausiomis istorijomis ir intrigomis, tai iš sumaniųjų žmonių žmonių liks tik jų sumanūs prietaisai.

Tomas

#Apple #Facebook #išmanusis telefonas #produktyvus #racionalus #sumanusis laikrodis

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai