Ar verta investuoti į bendrovių akcijas?

Tomas S.

2017 metai prasidėjo pasaulio akcijų indeksų augimu. Tiek JAV, tiek Didžiosios Britanijos akcijų rinkos pasiekė rekordines aukštumas. Tam yra priežastys, tačiau atsiranda vis daugiau rinkos žaidėjų, kurie šneka apie korekciją akcijų rinkose. Ką daryti paprastam investuotojui? Pirkti, parduoti ar laukti? Ar išvis šiuo metu verta investuoti į bendrovių akcijas?

Didelė dalis mano investicinio portfelio yra investuoti į bendrovių akcijas. Nesakau, kad portfelio pozicija nesikeis, bet kol kas neketinu ypatingai keisti portfelio kompozicijos.

Mano manymu, kiekvienas turi turėti dalį savo kapitalo investavęs į bendrovių akcijas. Be to, manau, jog tam yra labai sunku surasti tinkamą laiką. Rinkos gali kristi ir augti. Laukti to idealaus laiko, kada į akcijų rinkas investuoti yra geriausia, gali tekti labai ilgai, o ir ar tai jums atneš kažkokios naudos?

Manau, jog svarbu ne tik turėti diversifikuotą investicinį portfelį, bet ir pasinaudoti laiko diversifikacija.

Mano manymu, paprastam investuotojui svarbiau nuspręsti, kiek kapitalo jis gali skirti investuoti į bendrovių akcijas. Tai gali būti 10, 20 ar dar daugiau procentų. Manau, jog svarbu ne tik turėti diversifikuotą investicinį portfelį, bet ir pasinaudoti laiko diversifikacija. Jūs neprivalote viso savo kapitalo investuoti į bendrovių akcijas čia ir dabar. Jūs galite 1 procentą investuoti šiandien, 5 procentus už metų ir t.t. Svarbu nelaukti pačio patogiausio meto, bet investuoti tada, kai turite tam galimybę ir pakankamai kapitalo. Aišku, toks investavimas lems aukštesnius investavimo kaštus, todėl pagalvokite, kiek kapitalo galite investuoti ir kaip jį investuoti optimaliausiai investuoti tam, kad susimažinti investavimo kaštus.

Aišku, jeigu investuojate į kompanijas, kurių niekada neketinate parduoti, tai galite investuoti viską ir šiandien, bet tai gali padaryti tikrai ne kiekvienas.

Aš pats stengiuosi turėti diversifikuotą investicinį portfelį, bet pasinaudoju ir laiko diversifikaciją. Turiu tam tikras taisykles, tam tikrom bendrovėm. Kai akcijų kaina pasiekia tam tikras ribas, investuoju daugiau arba parduodu.

Investuoti į bendrovių akcijas niekada nebus per vėlu. Nesiūlau laukti pačio palankiausio metu, nes tokio galite ir nesulaukti. Svarbu turėti strategiją ir neinvestuoti viso kapitalo iškart.

#akcijų indeksai #Bendrovių akcijos #investavimas #investavimo kaštai #investuoti į bendrovių akcijas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai