Atskleista „IKEA“ kompanijos mokesčių slėpimo schema

Tomas S.

FT.com praneša, jog švedų žurnalistai sugebėjo atskleisti \“IKEA\“ kompanijos mokesčių slėpimo schemą. Kiek man žinoma IKEA grupės įkūrėjas ir vadovas – Kamprad vienu metu buvo turtingiausias žmogus Europoje. Pagal jo suformuotą schemą kiekviena IKEA kompanijos parduotuvė pasaulyje privalėjo mokėti 3% mokestį nuo apyvartos į fondą, kuris yra registruotas Lichtenšteine. Lichtenšteinas – „nykštukinė“ valstybė, kuri yra skaitoma „tax haven“, tai yra kitaip sakant mokesčių rojumi, todėl, jog joje labai maži korporacijų (kompanijų) mokesčiai. Dažnai bankai ir kitos finansinės institucijos tokios kaip hedge fondai registruojas tokiose valstybėse tam, jog susimažinti mokesčių naštą. Tokių valstybių ekonomika yra paremta tuo, jog jos prisitraukia kompanijas, kurios įrengia savo padalinius, samdo nedidelį kiekį darbuotojų, dažnai vietinių ir taip stimuliuoja vietos ekonomikas, kadangi jos nėra turtingos kažkokiais ypatingais ištekliais. Daug laivyba užsiiminėjančių kompanijų taip pat reigstruojasi „tax haven“ šalyse dėl minėtųjų priežasčių.

Manoma, jog „IKEA“ per 20 metų galėjo nuslėpti apie 1.7-2.2 mlrd. eurų. Keista, jog tokia žinoma kompanija, turbūt Švedijos veidas kaip ir „VOLVO“, užsiiminėja tokiais darbeliais. Ateityje turėtume sužinoti dar daugiau įdomybių apie kompanijų ir turtingųjų mokesčių slėpimą, kadangi vieno privataus Šveicarijos banko darbuotojas, buvęs bankininkas, perdavė informaciją apie to banko klientus ir vykdomas operacijas interneto portalui – Wikileaks, kuris turėtų artimiausiu metu turėtų paviešinti įvairių machinacijų detales.

P.S. kaip gerai, kad atsirado internetas ir įvairūs socialiniai tinklai, kurie padeda žmonėm Tunise ir Egipte vaduotis nuo diktatorinės priespaudos, o mums vakarų pasaulio atstovam sužinoti apie nemeluojančių politikos ir verslo atstovų niekingus darbelius. Juokingiausia, kad kritikuojame tiek Egipto, Tuniso, Kinijos, Rusijos politines sistemas, bet kai sėdynės pradeda degti vakarų pasaulio elitui, tai norime „užčiaupti“ tokius portalus kaip WikiLeaks.

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai