Interviu su vienu iš Google įkūrėjų Larry Page

Tomas S.

Google paieškos sistema yra turbūt vienas iš svarbiausių 21 amžiaus atradimų, pakeitusių daugelio žmonių gyvenimus.

Atsimenu, dar universitete dėstytojai pasakodavo kiek laiko jiems užtrukdavo gauti tam tikrą informaciją, kiek laiko prireikdavo atlikti paprastus skaičiavimus kompiuteriu. Tuo tarpu aš galėdavau greitai gauti reikalingą informaciją ir atlikti skaičiavimus, tačiau studentų darbų kokybė nelabai pasikeitė, gal netgi pablogėjo.

Google yra viena iš kompanijų kuria aš žaviuosi. Teko skaityti knygą „In The Plex“ apie Google kompanijos įkūrimą ir kūrėjus. Rekomenduoju ją paskaityti kiekvienam – vertingas skaitinys.

Prieš gerus metus (gal mažiau) teko žiūrėti TED talk su kitu Google įkūėju Sergey Brin, kur jis pristatė Google akinius. Dabar siūlau pasižiūrėti naujausią TED talk su Larry Page.

Man labai patiko ir įstrigo Larry Page išsakyta mintis, jog kompanijos/žmonės, norėdami pasiekti kažką naujo ir turinčio vertės, turi koncentruotis ne ties efektyvesniu to pačio darymo, bet iš esmės pergalvoti visą darymo procesą (increment vs addition). Jis pabrėžia, jog didžiausia problema su kuria susiduria kompanijos – nesistengimas numatyti ateities ir kokį vaidmenį jūsų kompanija atliks ateityje. Kompanijos dažnai šlifuoja ir daro efektyviau tai, ką jos įpratusios daryti, ir dažnai nesusimąsto kokie dideli pokyčiai gali šias kompanijas paveikti. Pvz.: knygų/knygynų verslas apsiverti aukštyn kojom atsiradus Amazon ir elektroninėm knygom. Panašiai ir su personaliais kompiuteriais, kur išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai keičia standartinių kompiuterių paklausą. Muzikos/video įrašų verslai taip pat buvo sukrėsti permainų, kaip beje ir laikraščių/žurnalų verslų modeliai.

Be to, dar vienas svarbus pastebėjimas: kaip pats Larry Page sako – tik idėjos nepakanka. Labai svarbu, o turbūt net svarbiau nei pati idėja yra atsakyti į klausimą – kaip mes tai įgyvendinsim? Ar mes sugebėsim komercializuoti šią idėją? Google turbūt yra viena iš tų keletos kompanijų, kuri ne tik turi įvairių beprotiškų įdėjų, bet ir sugeba jas įgyvendinti ir parodyti pasauliui kaip vienas ar kitas veiksmas gali būti įvykdytas, viena ar kita technologija pritaikyta.

Mano manymu, mums reikia daugiau tokių kompanijų kaip Google.

Gero žiūrėjimo!

Tomas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai