Investavimo strategija paremta CAPE

Tomas S.

Šiadien noriu pasidalinti įdomia ir paprasta Mebane Faber investavimo prezentacija. Manau, kad ji bus naudinga pradedantiesiems investuotojams ir supažindins jus su viena iš „value“ investavimo strategija.

Mebane Faber yra investicinio portfelio vadovas Cambria Invesment Management kompanijoje. Jo blogas – mebfaber.com.

Šiame video Mebane Faber pristato labai nesudėtingą „value investing“ filosofiją taikomą ne atskirom kompanijom, o šalių akcijų indeksas. Filosofija paprasta: investuokite į tuos indeksus, kurie yra „pigesni“ matuojant CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ration). CAPE yra siejamas su Robert Shiller, šių metų Nobelio ekonomikos premijos laureatu.

CAPE yra skaičiuojamas taip: šiandienos indekso kaina/(vidutinis 10 metų indekso pajamingumas – vidutinė infliacija). Vidutinė CAPE vertė istoriškai – 16. Kaip mini Mebane Faber, galima įsigyti šalių indeksus su CAPE < 16, laikyti šį skirtingų indeksų portfelį metus, ir tai jums atneš didesnę grąžą nei portfelis su visų šalių indeksais, ar portfelis su „brangiausiais“ indeksais (CAPE > 16).

„Value“ investavimo filosofija teigia, jog investuotojas turi būti suinteresuotas pirkti pigias akcijas/indeksus. Ši filosofija logiška: Tarkime, jeigu akcija kainuoja $100, ir moka $5 dividendų, tai jūsų grąža – 5%. Tuo tarpu, jeigu akcijos kaina nukrito iki $50 ir dividendai nepakito, jūsų grąža – 10%. Taigi, akcijos kainai krentant, o dividendams liekant pastoviems, akcijos grąža auga, todėl tokia akcija turėtų būti patrauklesnė investuotojams. Jeigu investuotojai pradeda investuoti į šias akcijas, jų kaina auga, ir grąža mažėja dividendams nepakitus. Aišku, jog kartais akcijos kaina gali nukristi iki 0 ir kompanija bankrutuoti, tokiu atveju, kad ir kaip gerai atrodo grąža, pabaigoje jūs negaunate nieko. Taigi „value“ investuotojai dažnai galvoja, jog jie turi metodus tam, jog atrastų kompanijas, kurios yra „pigios“, bet su maža bankroto tikimybę.

Panašiu principu vadovaujasi ir Mebane Faber: jis neinvestuoja 100% savo fondo kapitalo į vieną rinką, jis investuoja į 10-11 „pigių“ rinkų tam, jog diversifikuotų riziką. Ar gali nutikti taip, jog visų rinkų vertės taptų lygios 0? Aišku, jog gali, todėl patartina, jog investuotojas turėtų tam tikras taisykles tam, jog galėtų likviduoti savo investicinį portfelį. („Value“ investuotojai apie tokias taisykles nešneka: jų manymu, jų turimos akcijos, kurių kaina krenta, yra dar patrauklesnės, todėl jie investuoja į jas dar daugiau). Kaip matome, ši investavimo strategija reikalauja investuotojų tikėti, jog ji ištikrųjų veikia. To turbūt reikalauja kiekviena investavimo strategija, kadangi investavimo strategijos dažniausiai yra paremtos viena taisykle: ateities spėjimai yra paremti praeities informacija, tai yra, tai kas įvyko praeityje leis jums nuspėti ateitį.

Ar tai geriausia investavimo strategija? Nežinau, turbūt ne pati geriausia, bet tai vienas iš būdų kaip pradedantieji gali žiūrėti į investavimą ir finansines rinkas.

Gero žiūrėjimo!

Tomas

#akcijos #Bankrotas #CAPE #diversifikacija #indeksai #investavimas #value investing

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai