Investicinio portfelio bendrovė: Lloyds Banking Group apžvalga

Tomas S.

Šiuo metu stengiuosi detaliau peržvelgti visas esamas investicinio portfelio pozicijas. Jų turiu septyniolika, todėl tai užtrunka laiko. Taip pat žmogiška norėti investuoti į kažką naujo nei apžvelgti, tai ką jau turi, todėl prisižadėjau, jog prieš investuodamas į naujas bendroves turiu peržvelgti visas esamas. Paskutinė investicinio portfelio bendrovės analizė buvo pakankamai ilga. Nesistengsiu su ja konkuruoti, kadangi apžvelgsiu kažkiek paprastesnę bendrovę – Lloyds Banking Group. Tai didžiausias Didžosios Britanijos bankas.

Lloyds Banking Group

Minėjau, jog bendrovė yra paprasta. Buvau neteisus, kadangi šios bendrovės metinė ataskaitą sudaro daugiau nei trys šimtai puslapių. Norint suprasti, kas ištikrųjų joje darosi, jums prireiks ne vienos dienos, o ir sėkmė nebus garantuota.

Sau galvos dėl to per daug nesuku, stengiuosi suprasti pagrindinius bendrovės veiklos elementus bei perspektyvą. Galima nagrinėti kiekvieną eilutę ir skaičių pelno ataskaitoje, aš prisipažinsiu, tuo per daug neužsiimu. Kažkas yra pasakęs, jog spreadsheet’e yra sukurta daugiau pasakų nei Word dokumente. Su tuo aš sutinku.

Lloyds Banking Group yra didžiausias bankas Didžiojoje Britanijoje. Jie tik šiais metais ir vėl tapo privačia institucija, kadangi Didžiosios Britanijos vyriausybė nusprendė parduoti visas valdomas akcijas. Akcijas vyriausybė pradėjo valdyti (paketas sudarė daugiau nei 10%) po 2008 – 09 finansų krizės, kai daugeliui pasaulio finansinių institucijų prireikė finansinės pagalbos.

Banko vadovas – Antonio Horta Osorio. Šis žmogus ir jo komanda nusprendė, jog Lloyds Banking Group turi tapti paprastu banku, kuris orientuosis į Didžiosios Britanijos rinką. Tai reiškė, jog investicinė bankininkystė netaps svarbia banko dalimi.

Kolkas ši strategija teisinasi ir bankas ne tik, kad tapo privačiu, bet ir 2014 metais pradėjo mokėti dividendus. Bankas stengiasi mažinti savo kaštus ir uždarinėja nereikalingus padalinius. Šiuo metu Lloyds Banking Group pagal turimus kaštus yra lyderis Didžiojoje Britanijoje.

Warren Buffett mėgsta investuoti į bankus, kadangi bankai yra pakankamai pelningos bendrovės. Klientai ne dažnai keičia savo banką, todėl bankams palyginti nėra taip brangu išlaikyti esamus klientus, kas leidžia uždirbti didesnį pelną.

Kodėl Lloyds Banking Group?

Į Lloyds Banking Group investavau Brexit’o rytą, kadangi kaina buvo ypatingai patraukli, o ir banko akcininkai buvo pati valstybė. Sunku tikėti, jog bankui būtų leista bankrutuoti. Net ir dabar, kai valstybė nebėra akcininkė, netikiu, jog bendrovei nebūtų ištiesta pagalbos ranka, atsitikus nelaimei.

Lloyds Banking Group yra tikrai neblogai valdoma, ką parodo sugrįžę dividendai bei kaštų lyderystė. Tokio dydžio banko ateities rezultatai priklauso nuo to, kaip atrodys Didžiosios Britanijos ekonomika ateityje. Kadangi šiuo metu vyksta derybos dėl Brexit, tai ekonominis rytojus nėra aiškus. Akcijų kaina – 0.6387 svaro yra pakankamai patraukli, kadangi, kaip skelbia pati kompanija, tai vienai akcijai atitenka apie 0.55 svaro banko turto, todėl už bendrovės akcijas permokate minimaliai, žiūrint iš turto perspektyvos.

Be to, bankas kiekvienais metais išmoka keletą milijardų svarų kompensacijų už praeityje neteisingai parduotus finansinius produktus. Didžiausia problema yra su PPI produktu, kuris buvo parduodamas dar prieš bendrovės vairą perimant dabartinei vadovybei. Klientai dėl šio produkto kompensacijos galės reikalauti dar iki 2019 metų, todėl sparčiai artėja laikas, kai tuos papildomus milijardus bus galima skirti dividendams.

Šiuo metu Lloyds Banking Group moka 4% dividendų, kas yra tikrai labai neblogai. Taip pat yra išmokami ir specialūs dividendai, kas akcijų pajamingumą dar padidina. Kai PPI kompensacijos pasibaigs su šiektiek sėkmės galima tikėtis iki 10% akcijų dividendų pajamingumo lyginant dabartinei akcijos kainai, kas yra tikrai labai daug.

Be to, bendrovė stengiasi investuoti į peliningesnes nišas. Šiais metais buvo įsigytas MBNA kreditinių kortelių portfelis, kuris bendrovei leidžia užimti daugiau nei 25% kreditinių kortelių rinkos Didžiojoje Britanijoje.

Galiausiai, bendrovės vadovas šiuo metu turi apie 10 kartų didesnį akcijų paketą nei jo metinė alga, kas yra tikrai nemažai. Buvo pasirodę kalbų, jog banko vadovas pasitrauks, tačiau būtų nelogiška, jog turėdamas tokį akcijų paketą pasitrauktum ir leistum jį valdyti kitiems. Ne vienas JAV banko vadovas tapo labai turtingu žmogumi valdydamas tą patį banką ilgą laiko tarpą.

Pabaigai

Man Lloyds Banking Group akcijos atrodo labai patrauklios. Šiuo metu investiciniame portfelyje turiu daugiau nei 10% alokaciją. Ją didinsiu, jeigu banko akcijų kaina dar kris. Sėkmė investuojant į Lloyds Banking Group priklausys nuo to, kaip atrodys Didžiosios Britanijos ekonomika ateityje bei finansinių produktų kokybės ir su jais susijusių kompensacijų. Bankui, mano manymu, bus pakankamai sunku augti, kadangi jau dabar jis pats didžiausias, bet tai gali tapti „dividendų gaminimo“ mašina. Turint kompetetingą vadovybę ir pelningą verslą galima nuveikti tikrai daug.

#bankas #Brexit #didžiausias bankas #Didžiosios Britanijos ekonomika #dividendai #finansiniai produktai #Lloyds Banking Group

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai