Investicinio portfelio bendrovė: Man Group apžvalga

Tomas S.

Pažadėjau, jog pradėsiu dalintis savo investicinio portfelio bendrovė apžvalgomis bei analize. Prisipažinsiu, aš nesu tas investuotojas, kuris tiki tik skaičiais. Prieš investuodamas į daugelį savo investicinio portfelio bendrovių perskaičiau jų metines ataskaitas, pabandžiau suprasti bendrovių verslo modelius ir tai, kaip jos uždirba pinigus. Be to, ne kartą minėjau, jog man labai svarbu, kaip bendrovės naudoja savo kapitalą ir ar bendrovė rūpinasi savo akcininkais. Šiandien norėčiau pristatyti didžiausią mano investicinio portfelio investiciją. Tai turto valdymo bendrovė – Man Group.

Man Group

Man Group yra turto valdymo bendrovė, kuri yra sudaryta iš keturių padalinių:

 • Man AHL – tai turto valdymo komanda, kuri kuria įvairius matematinius, statistinius algoritmus tam, jog uždirbtų investicinę grąžą finansų rinkose. Tai yra trend following investicinėmis strategijomis besiremianti Man Group dalis. Be to, Man Group būtent ir prasidėjo nuo Man AHL. Ši grupė valdo apie 16.9 milijardo Jav dolerių (21.5% viso Man Group valdomo turto)
 • Man FRM – tai lyg ir investicinių konsultantų komanda, kuri ne tik padeda didžiausiom pasaulio institucijom investuoti, bet ir pataria, kokius fondų vadovus pasirinkti, norint pasiekti vieną ar kitą investicinį rezultatą. Ši grupė šiuo metu pataria/valdo 12.3 milijardo Jav dolerių (15.5% viso Mana Group valdomo turto)
 • Man GLG – tai turto valdymo komanda, kuri siūlo tradicinius alternatyvius investavimo būdus: investavimą į akcijas, obligacijas, hedge fund investavimo strategijas ir t.t. Ši grupė valdo 30.5 milijardo Jav dolerių ir tai yra pati didžiausia Man Group turto dalis (39% viso Man Group valdomo turto)
 • Man Numeric – tai turto valdymo komanda, kuri investuoja į kompanijų akcijas ir akcijų indeksus, panašiai kaip ir Man GLG, tačiau tai daro algoritmų pagalba. Aš suprantu tai, kaip investicinių faktorių investavimo komanda. Ji valdo 19 milijardų Jav dolerių (24% viso grupės valdomo turto)

Verslo modelis

Turto valdymo bendrovių verslo modelis yra labai paprastas – prisitrauk kiek įmanoma daugiau turto ir už tai imk turto valdymo mokestį. Aišku, tam, jog to turto prisitraukti, reikia rodyti gerus investicinius rezultatus. Be to, investuotojai moka du mokesčius: bendrą procentą (iki 2% viso turto) už tai, kad turtas yra valdomas tam tikros bendrovės ir grąžos procentą (iki 20% nuo investicinės grąžos) tada, kai fondas uždirba daugiau nei tam tikras fondo grąžos palyginimui naudojamas indeksas.

Kur atsiranda tokie sudėtingi ir įdomus verslo klausimai, atsiranda ir investavimo galimybės.

Per paskutinius beveik jau 10 metų daugelis alternatyvių investicinių fondų, o Man Group yra būtent tokių fondų grupė, nesugebėjo “įveikti” paprastų ir pigių indekso fondų. Tai reiškia, jog mokėdami daugiau už turto valdymą alternatyviuose investiciniuose fonduose, nesugebėjote gauti daugiau grąžos, todėl jums būtų buvę geriau investuoti į paprastus indekso fondus.

Jeigu pasižiūrėtumėte kaip atrodė paprasto akcijų ir obligacijų 50%/50% investicinio portfelio grąža per paskutinius 10 metų, tai daugelis alternatyvių fondų tai grąžai neprilygo. Čia ir atsiranda labai įdomus klausimas – kam investuotojams investuoti į alternatyvius turto valdymo fondus? Gal būtų galima už tą turto valdymą mokėti mažiau?

Kur atsiranda tokie sudėtingi ir įdomus verslo klausimai, atsiranda ir investavimo galimybės.

Dabartinė padėtis turto valdymo rinkoje

Alternatyvieji investiciniai fondai šiuo metu išgyvena krizę: vis daugiau investuotojų atsiima savo kapitalą ir investuoja į pigius indeksų fondus, o tie, kurie lieka, nori už turto valdymą mokėti mažiau.

Nauji pinigai į fondus ateina iš didelių institucijų, tokių kaip pensijiniai fondai, tačiau tokie didžiuliai “pinigų maišai” už turto valdymą moka dar mažiau.

Taigi, atsiduriame situacijoje, kur tiek turtas traukiasi, tiek ir turto valdymo marža mažėja. Turbūt ne pats geriausias verslas, kuriame norėtumėte dalyvauti?

Aišku, daugelis turto valdymo industrijoje tikisi, jog trumpalaikėms palūkanoms kylant, rinkose atsiras daugiau galimybių aktyviems alternatyviems turto valdymo fondams pasiekti geresnių investicinių rezultatų. Tuo tikiu ir aš.

Man Group turto valdymo rinkoje

Man Group taip pat veikia tos pačios jėgos. Pelno maržos krenta, tačiau pats fondas stengiasi pritraukti daugiau kapitalo, kas jiems leidžia turto valdyti daugiau. Aišku, tas kapitalas neateina veltui, tenka aukoti pelno maržas ir mažinti turto valdymo mokesčius.

Be to, Man Group fondai neparodė labai gerų investicinių rezultatų, todėl ne tik turto valdymo mokestis krenta, bet ir mokesčiai už investicinę grąžą taip pat mažėja.

Man Group analizė

Mano manymu, Man Group turi dvi turto valdymo komandas, kurios turi perspektyvą augti ir atnešti daugiau pelno: Man AHL ir Man Numeric. Kitos dvi – Man GLG ir Man FRM turėtų ateityje valdyti vis mažiau turto, kadangi šios “paprastos” turto valdymo industrijos bus vis labiau spaudžiamos pigių indeksų fondų.

Man AHL nerodė gerų investavimo rezultatų 2015 ir 2016 metais, kadangi visa trend following fondų grupė nerodė gerų rezultatų. Trend following sistema geriausiai veikia finansinių rinkų krizių metu. Paskutinė krizė buvo tik 2008 metais, todėl trend following fondams yra labai sunku parodyti geresnę grąžą nei kylantys akcijų indeksai. Nors fondas ir nerodė gerų rezultatų, fondo 20 metų rezultatai yra įspūdingi. Be to, kol kas tik maža dalis investuojamojo kapitalo pasaulyje yra skirta trend following investavimo sistemoms, todėl tikėtina, jog vis daugiau investuotojų norės turėti kažkiek kapitalo būtent tokioje sistemoje, kuri padės apdrausti kapitalą krizių metu. Turint fondą, kuris rodo labai gerus rezultatus ilguoju laikotarpiu ir kurio valdymo maržos yra aukštos, ir turint omenyje, jog rinka turėtų augti, tai tikrai potencialo turinti Man Group verslo dalis.

Kompanijos darbuotojai nėra dideli kompanijos akcininkai, kas man labai nepatinka ir sukelia abejonių investicija.

Man Numeric yra pigesnis produktas, kuris jau dabar pritraukia vis daugiau kapitalo ir rodo gerą grąžą, todėl dėl šios grupės dalies nekyla abejonių.

Aš investavau į Man Group tik dėl to, jog tai buvo pats pigiausias būdas investuoti į trend following programą. Dažnai paprastiems investuotojams tokie fondai nėra prieinami, o jeigu ir prieinami, tai gali tekti atiduoti ir iki 10% savo kapitalo tik už tai, jog fondas valdo jūsų kapitalą, kas man nėra priimtina.

Šiuo metu Man Group yra rinkų vertinama daug negatyviau nei kitos, ne taip gerai diversifikuotos turto valdymo bendrovės. Jeigu pasižiūrėtumėte į tokių turto valdymo bendrovių, kaip Investec, Henderson Group ar Jupiter Fund Management, tai jos šiuo metu vertinamos 13 kartų daugiau nei jų preitų metų pelnas, tenkantis vienai akcijai, P/E rodiklis lygus 13. Tuo tarpu Man Group P/E rodiklis lygus 7. Kas praktiškai parodo, jog Man Group yra dvigubai pigesnė nei kitos kompanijos. Aišku, aš nesitikiu, kad Man Group rezultatai bus geresni nei praeitais metais, todėl rinkoms prognozuojant blogesnį rezultatą, tas P/E rodiklis gali būti ir aukštesnis nei 7.

Aišku, kiekviena bendrovė naudoja skirtingus pelno rodiklių skaičiavimus ir t.t. Aš į tokius dalykus per daug nekreipiu dėmesio. Šiuo metu, mano manymu, Man Group yra rinkos pakankamai nuvertinama, bet galbūt aš kažko nežinau ar nesuprantu.

Mano manymu, kitos turto valdymo bendrovės yra labai panašios į Man GLG grupę, kuriai aš neprognozuoju pačių geriausių laikų, bet niekada negali žinoti.

Man Group kapitalo valdymas

Man Group labai aktyviai valdo savo kapitalą. Jie ne tik moka dividendus, bet ir supirkinėja kompanijos akcijas, kas man, kaip akcininkui yra labai malonu. Akcijos yra supirkinėjamos tada, kai jų vertė yra pakankamai nukritusi, kas yra labai svarbu ir naudinga akcininkams. Be to, kompanija aktyviai perka kitas turto valdymo bendroves. Man GLG, Man FRM ir Man Numeric buvo įsigytos Man Group.

Svarbu ne tik kiek mokate už investiciją, bet ir kiek investuojate. Nepamirškite investicinio portfelio rizikos valdymo.

Ne visi pirkiniai buvo sėkmingi. Jeigu pasižiūrėsite į senesnias kompanijos prezentacijas ir ataskaitas, tai pastebėsite, jog kompanija nurašė beveik 1 milijardą svarų vertės nuo Man GLG turto dalies. Reiškia, jog kompanija tiek permokėjo už šį verslą. Tai įvyko jau senai, tačiau tokie nurašymai ir permokėjimai nėra tai, ką jūs norite matyti kaip investuotojas. Aš suprantu, kodėl buvo permokėta, todėl man dėl to galvos neskauda.

Be to, pasižiūrėjus į paskutinius mažesnius pirkinius, galima teigti, jog Man Group M&A srityje tikrai patobulėjo ir turėtų gauti nemažą grąžą, nes perkamą už tikrai patrauklią kainą. Mažesni žaidėjai susiduria su panašiomis problemomis kaip ir visos turto valdymo kompanijos, todėl esant mažam išgyventi yra dar sunkiau.

Galiausiai, Man Group stengiasi sukurti naują verslą, kuris orientuosis į privačias investicijas. Tarkim į nekilnojamąjį turtą ar privačias kompanijas. Tai turėtų būti aukštos pelno maržos verslas. Būtent dėl šios priežasties buvo nupirkta nedidelė nekilnojamojo turto investicijų valdymo bendrovė.

Išvada

Pozityvūs pastebėjimai

 • Tarp bendrovės valdybos narių yra Andrew Horton, kuris yra kitos mano portfelio bendrovės Beazley vadovas. Jis puikiai kontroliuoja kapitalą Beazley, todėl turėtų padėti tai daryti ir Man Group.
 • Bandoma investuoti ir sukurti privačių investicijų platformą, kas yra populiari ir pelninga turto valdymo niša
 • Bendrovė visada akcentuoja efektyvų kapitalo valdymą.
 • Jeigu bendrovei pavyktų pritraukti daugiau kapitalo, jos kaštai stipriai nepadidėtų, todėl pelnas didėtų.
 • Turto valdymo industrijoje būtent turto valdytojai yra tie, kurie gauna didžiausią naudą iš savo produktų, o ne tų produktų perpardavinėtojai, kaip, kad tarkim draudimo rinkoje.
 • Kompanijai nereikia daug kapitalo. Visas pelnas gali būti skirtas dividendams, akcijų supirkimui ar M&A. Dividendų gamybos “mašina”, jeigu rinkos leis uždirbti investicinę grąžą.
 • Bendrovė pardavinėja savo intelektinį kapitalą, todėl pagrindininiai kaštai – darbuotojų algos. Tai visada galima optimizuoti.
 • Bendrovė praktiškai neturi skolų.
 • Vienintelė tokia turto valdymo kompanija, kuri išplėtojusi privačių investicijų verslą, galės rinkoje pasiūlyti visus įmanomus alternatyvių investicijų fondus.

Negatyvūs pastebėjimai

 • Kompanijos darbuotojai nėra dideli kompanijos akcininkai, kas man labai nepatinka ir sukelia abejonių investicija.
 • Naujas Man Group vadovas nusipirko £600k Man Group akcijų, kas turėtų būti pozytivu, tačiau tai jis padarė, jeigu gerai supratai, tik todėl, jog tapdamas vadovu tu privalai investuoti tam tikrą sumą į kompanijos akcijas.
 • Pasitaikė kompanijų už kurias buvo permokėta.
 • Šiuo metu industrija yra susidūrusi su didelėmis problemomis: mažėjantis valdomas turtas ir už tą turtą gaunamos pajamos

Šiuo metu ši pozicija sudaro beveik 15% mano investicinio portfelio ir pakilo daugiau nei 30%. Manau, jog Man Group akcijos vis dar nera įvertintos teisingai. Dabartinė vertė – £1.44, o pelningumas £0.2 vienai akcijai. Jeigu pritaikysite P/E 14, tai gausite kainą – £2.88, jeigu P/E 10 – £2. Taigi atrodo tikrai nuvertintos akcijos, bet tai nereiškia, jog aš nesumažinsiu savo poizicijos. Svarbu ne tik kiek mokate už investiciją, bet ir kiek investuojate. Nepamirškite investicinio portfelio rizikos valdymo.

P.S. Man Group praneš savo metinius rezultatus Kovo 1 dieną, todėl pagalvokite, ar investuoti prieš ar po rezultatų.

#alternatyvūs investiciniai fondai #Indekso fondai #investicinė grąžą #investicinis turtas #pelno marža #privačios investicijos #turtas #Turto valdymo bendrovė

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai