Investicinio portfelio metiniai rezultatai

Tomas S.

Šių metų biželio mėnesį mano investiciniam portfeliui suėjo vieneri metai. Metai buvo tikrai permainingi finansų rinkose. Tokie politiniai įvykiai, kaip Didžiosios Britanijos apsisprendimas išstoti iš Europos Sąjungos ir Donald Trump išrinkimas JAV prezidentu tikrai prie to daug prisidėjo. Šių politinių įvykių rezultatai buvo neprognozuoti, todėl investuotojai turėjo pasukti galvą, kaip prie jų prisitaikyti.

Donald Trump pergalė JAV prezidento rinkimuose turėjo turėti neigiamą įtaką akcijų rinkoms, tačiau atsitiko visiškai atvirksčiai. Panašiai nutiko ir su Didžiosios Britanijos akcijų rinka. Ji nukrito drąstiškai tik po referendumo rezultatų, bet metų eigoje pasiekė naujas rekordines aukštumas.

O kaip sękėsi man?

Man sekėsi tikrai neblogai. Mano investicinio portfelio vertė per metus užaugo 18.75%, kas yra tikrai neblogas rezultatas. Tuo tarpu, FTSE 100 ir FTSE 250 uždirbo 24.34% ir 19.98%. Prie šių indeksų rezultatų galite pridėti dar 2%-3% dividendų, kas investicinę grąžą dar padidina. Šie indeksai kilo daugiausiai dėl to, jog tuo pačiu metu krito Didžiosios Britanijos svaro kursas. Daugelis FTSE bendrovių uždirba ne svarais, todėl svaro kurso kritimas „išpučia“ bendrovių pelnus.

Mano investavimo tikslas nėra nugalėti indeksus, todėl į jų rezultatus nekreipiu dėmesio. Aišku, mano rezultatas yra prastesnis nei indeksų, tačiau mano portfelyje yra daugiau nei 20% grynųjų pinigų. Jeigu jų neskaičiuotume, tai mano portfelio grąža būtų apie 22%. Be to, daugelis mano grynųjų atsirado balandžio mėnesį, kas neleido jų man reinvestuoti. Galiausiai, mano investicinės pozicijos metų pradžioje, iškart po Brexit, atnešė man daug didesnę gražą nei indeksai, tačiau teko nemažai investuoti ir metų bėgyje, kas rinkoms kylant, yra pakankamai sudėtinga.

Žmonės gali turėti geriausią investicinę strategiją, tačiau ją turėti ir ją psichologiškai išgyventi yra du skirtingi dalykai.

Mano investicinio portfelio tikslas yra per metus uždirbti 10%. Tai siekiu padaryti su minimalia rizika. Investicinių indeksų rezultatai man nėra įdomūs tol, kol aš uždirbu savo norimą grąžą.

Ką aš norėčiau pakeisti?

  • Pardaviau puse EasyJet pozicijos per anksti. Kita pusė sugeneravo daugiau nei 50% grąžą, neskaičiuojant dividendų.
  • Pardaviau 75% Sports Direct pozicijos per anksti. Šiuo metu Sports Direct yra pakilusi apie 50%.
  • Norėtųsi būti investavus daugiau į pozicijas, kurios atnešė nemenką investicinę grąžą.

Gaila, kad negaliu matyti ateities, todėl klaidų tikrai pasitaikys. Abiem atvejais uždirbau, tačiau neuždirbau tiek, kiek galėjau uždirbti. Nors grąžą mažesnė, esu patenkintas savo sprendimais, nes akcijas pardaviau ne šiaip sau, bet turėjau tam logiškų priežasčių: Easyjet pardaviau, nes kapitalą norėjau reinvestuoti kitur, kur, mano manymu, yra mažiau rizikos (kolkas tai pasiteisina, nors tokios grąžos, kaip EasyJet dar negavau). Sporst Direct pardaviau todėl, jog tai tapo viena iš didžiausių mano investicinio portfelio pozicijų. Tam, kad pozicija būtų tokia didelė, turėjau būti įsitikinęs, jog bendrovė sėkmingai augs. Pasirodžius informacijai, kad bendrovė nori keisti savo verslo modelį, akcijų kiekį sumažinau, kadangi pirkau akcijas, turėdamas visiškai kitokį įsivaizdavimą, ką bendrovė norės nuveikti.

Investavimo principai

Kaip turbūt ir kiekvienas investuotojas nuolatos galvoju apie teisingus investavimo principus. Man didelę įtaką padarė vertės investavimo mokykla. Noriu nupirkti pigiau tai, kas man atrodo vertinga ir atvirksčiai. Kiekvienas iš mūsų yra skirtingas, todėl kiekvieno investavimo principai bus skirtingi. Tai priklauso nuo jūsų pačių ir jūsų tikslų.

Mano investavimo principai:

  • Noriu portfelyje turėti 50%-60% kompanijų, kurias portfelyje laikyčiau ilguoju laikotarpiu.
  • Dar 20% – 30% kapitalo skirsiu spekuliacinėm trumpalaikėm ir ne tokiom ilgalaikėm situacijom.
  • Likusius 10% – 20% laikysiu grynųjų pinigų pavidalo, kaip investicinio portfelio rizikos kontroliavimo priemonę.
  • Portfelyje noriu turėti kuo mažiau pozicijų. Idealiausia būtų turėti apie 10. Kadangi investavimas nėra mano pagrindinė veikla jam skirti kolkas negaliu viso savo laiko, todėl mažesnis pozicijų kiekis leistų portfelį prižiūrėti dar geriau.
  • Geriausioms idėjoms turiu skirti daugiausiai kapitalo.

Pabaigai

Kolkas finansinės rinkos yra rekordinėse aukštumose, todėl turbūt kiekvienas pasiekia pozityvią grąžą. Kiekvienas tokiu metu atrodo labai protingas. Aš to nepamirštu ir stengiuosi valdyti portfelio riziką. Kadangi 80% portfelio turto yra bendrovių akcijose, tai finansų rinkoms krentant neišvengiamai kris ir mano portfelio vertė. Tam stengiuosi būti tiek finansiškai, tiek psicholigiškai pasiruošęs. Žmonės gali turėti geriausią investicinę strategiją, tačiau ją turėti ir ją psichologiškai išgyventi yra du skirtingi dalykai.

#indeksai #investavimo principai #investicinė grąžą #Investicinio portfelio rezultatai #Vertės investavimas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai