Įtakingiausia bankininkų šeima

Tomas S.

Nesenai pabaigiau skaityti Niall Ferguson knygą apie galingiausią bankininkų šeimą pasaulyje – Rothschild. Tai žydų bankininkų šeima, kuri verslą pradėjo aštuonioliktojo amžiaus pabaigoje Frankfurto gete ir jau devynioliktojo amžiaus viduryje tapo įtakingiausiais bankininkais pasaulyje.

Apie Rothschild’ų šeimą yra prirašytą labai daug. Labai daug negatyvios literatūros, kadangi žydai buvo engiami ir nemėgstami tiek aštuonioliktajame, tiek devynioliktajame amžiuose. Gyveno jie getuose, neturėjo tokių pačių teisių kaip kiti gyventojai, o verstis galėjo praktiškai tik pinigų skolinimu.

Šiuo metu stengiuosi susipažinti su pasaulio ekonomine bei verslo istorija. Ši knyga puikiai tam tinka. Manau, jog norint tapti geru investuotoju, pasaulio ekonominę bei verslo istorijas žinoti būtina.

Knygos nesistengsiu atpasakoti, tačiau pasidalinsiu savo įžvalgomis, kodėl Rothschild’ai sugebėjo tapti pačiais įtakingiausiais bankininkais pasaulyje:

  • Ryšiai ir informacija: Rothschildai sugebėjo tapti naudingais Europos aristokratams. Jie gaudavo labai daug “inside information”, kuri jiems leido sėkmingai spekuliuoti finansų rinkose.
  • Diversifikacija: Rothschildai skolino daug, bet turėdami padalinius penkiuose šalyse, skolino skirtingoms šalims. Be to, vėliau Rothschildai ne tik skolino, bet ir investavo į žaliavų kompanijas bei geležinkelius.
  • Kapitalo auginimas: Rothschildai augino savo kompanijos kapitalą. Net uždirbdami pelną, jie labai retai, kada jį išleisdavo. Jie reinvestuodavo, kad to pelno ateityje būtų dar daugiau.
  • Ilgas investavimo horizontas: Rothschildai buvo labai agresyvūs bankininkai. Jie aukodavo savo pelną tam, kad galėtų skolinti tam tikroms šalims. Pelną jie aukodavo šiandien tam, kad ateityje iš šitų šalių galėtų gauti papildomo verslo. Be to, turėdami didelę rinkos dalį, jie sugebėjo susilpninti savo konkurentų pozicijas.
  • Sunkus darbas: Tiek tėvas, tiek jo sūnūs buvo ypatingai atsidavę šeimos verslui. Jie apie jį galvodavo visur ir visada.

Tai nėra galutinė jų sėkmės formulė. Jie visi buvo broliai, todėl vienas kitam ypatingai padėdavo. Įdomų, jog kompanijos įkūrėjas Amschel Rothschild nusprendė, jog kompanijoje dirbti ir partneriais tapti gali tik Rothschild’ų šeimos vyrai. Be to, į šią šeimą nebuvo įleidžiami pašaliniai: pusbroliai tuokdavosi su pusseserėmis ir t.t. Visa tai buvo daroma tam, jog apsaugoti šeimos verslą.

Labai įdomi knyga, kurią būtina perskaityti! Jau pradėjau skaityti ir antrąją dalį.

#bankininkai #bankininkų šeima #investavimas #Rothschild #skolinimas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai