Jeigu galite perskaityti tik vieną knygą, pasirinkite šią

Tomas S.

Jeigu nemėgstate skaityti ir esate priversti perskaityti vieną knygą savo gyvenime, pasirinkite Peter D. Kaufman knygą – Poor Charlie’s Almanack: The Wit and Wisdom of Charles T Munger. Tai yra pati praktiškiausia, daugiausiai pamokanti knyga ir viena iš geriausių knygų, kurią man yra tekę skaityti. teko skaityti.

Charles T Munger yra Warren Buffett partneris Berkshire Hathaway kompanijoje. Tai yra žmogus, kuris, kaip sako pats Warren Buffett, išmokė jį į verlsą ir investavimą žiūrėti kitaip.
Warren Buffett yra žymiausias ir sėkmingiausias vertės investavimo atstovas, kuris savo karjeros pradžioje investuodavo, pasiremendamas Ben Graham verės investavimo metodais. Buvo ieškoma nuvertintų kompanijų. Galbūt tos kompanijos verslas yra susidūręs su problemomis, bet kompanijos rinkos vertė yra žemesnė nei turimo turto vertė, todėl net ir kompanijai bankrutavus, turtą bus galima parduoti brangiau nei kompanijos rinkos vertė. Tuo užsiiminėjo ir užsiiminėja vertės investavimo atstovai.

Charlies T Munger yra vienas iš tų praktinių žmonių, kurių pasaulyje yra likę labai mažai. Neturi jis nei daktaro laipsnio, nėra mokslininkas, tačiau yra vienas iš logiškiausiai ir aiškiausiai mąstančių žmonių, kurie įvairias mokslines teorijas praktiškai pritaiko gyvenime.

Charles T Munger pasiūlė Warren Buffett’ui į investavimą pažiūrėti kitaip. Svarbu ne tik vertybinių popierių kaina, tai yra labai svarbu, bet ir ką ta kompanija siūlo, kiek ilgai kompanija galės būti konkurencinga, kokią vietą kompanija užima rinkoje ir vartotojų galvose ir t.t. Paprasčiausiai Charles T Munger pasiūlė investuoti ilgam laikotarpiui į kompanijas, kurios ne tik nera brangios, bet ir turi savybių, kurios joms leis išlikti rinkos lyderėmis dar ilgą laiką. Jeigu norite sužinoti daugiau apie Charles T Munger ir Warren Buffett investavimo metodiką perskaitykite mano aprašytą kitą knygą.

Kuo ši knyga tokia ypatinga?

Aš mėgstu skaityti knygas, kurios man suteikia naujų žinių, kurias aš vėliau galiu panaudoti savo gyvenime. Ši knyga yra geriausia tokio žanro knyga, kurią esu skaitęs. Ji taip pat ir brangiausia knyga mano augančioje bibliotekoje, bet, mano manymu, ją įsigyti yra verta.

Charlies T Munger yra vienas iš tų praktinių žmonių, kurių pasaulyje yra likę labai mažai. Neturi jis nei daktaro laipsnio, nėra mokslininkas, tačiau yra vienas iš logiškiausiai ir aiškiausiai mąstančių žmonių, kurie įvairias mokslines teorijas praktiškai pritaiko gyvenime.

Charlie T Munger yra išgarsėjęs kaip žmogus, kuris vadovaujasi įvairiais mąstymo modeliais. Tai yra pagrindinės idėjos iš įvairių mokslinių šakų: chemijos, fizikos, sociologijos, ekonomikos, mechanikos, istorijos, biologijos, evoliucijos. Jis stengiasi suprasti pagrindines kiekvieno mokslo idėjas ir jas taikyti savo gyvenime bei investavime.

Šioje knygoje autorius Peter D. Kaufman pasidalina Charlie T Munger kalbomis įvairiausiomis temomis. Charie T Munger nemėgsta viešumo, todėl knygoje surinktų kalbų turbūt niekur nerasite. Kalbos ir jose parodyta išmintis paliečia daug “paprasto” gyvenimo aspektų, todėl tinka skaityti kiekvienam.

Nors tiek Charlie T Munger, tiek Warren Buffett yra investuotojai, ši knyga nėra apie investavimą, todėl, jeigu skaitysite tik vieną knygą savo gyvenime, pasirinkite šią.

#Charlie Munger #geriausia knyga #investavimas #kompanijos #mąstymo modeliai #praktiškiausia knyga #Vertės investavimas #Warren Buffett

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai