Ką daryti su marihuana?

Tomas S.

Essex universiteto neblogas tyrimas susijęs su marihuana. Jau ir anksčiau norėjau pašnekėti apie tai – ką daryti su marihuana. Dabar Kalifornijoje nežinau, ar įvyko, ar dar vyks referendumas dėl marihuanos vartojimo legalizavimo. Dabar Kalifornijoje su daktaro receptu, žmonės, kuriems marihuana yra naudinga medicininėm reikmėm gali įsigyti jos legaliai. Ar tai gerai? Mano manymo, labai gerai. Būtų mano valia marihuana jau būtų legalizuota didžiojoje dalyje pasaulio valstybių. Nemanykit, kad dėl to, jog aš jos mėgėjas, tikrai ne, nei marihuanos, nei alkoholio, nei rukalų aš nevartoju :). Paprasčiausiai, ypatingai krizės metu, kai valstybės taupo kiekvieną atliekamą litą ar dolerį, mokesčiai nuo marihuanos prekybos tikrai padėtų. Sakysit man tik svarbūs pinigai. Tikrai ne. Teko matyti keletą laidų, o ir skaityti straipsnių, kuriuose labai gražiai parodoma, kaip reguliuojama marihuanos rinka veiktų. Pirmiausia, marihuana būtų auginama legaliai, tam tikruose plotuose, vėliau perdirbama gamyklose, fasuojama ir patiekiama rinkai su visais atitinkamais sertifikatais. Jeigu kas domitės, kas šiuo metu vyksta Meksikoje, tai žinot, kad narko karteliai žudo begalę žmonių Meksikoje. Keletos regionų žurnalistai per straipsnius kreipėsi į šias grupuotes su klausimu, ką žurnalistai gali rašyti, jog nesupykdytų narko kartelių narių ir jiems negrėstų pavojus gyvybei. Legalizavus marihuana narko karteliai prarastų dalį „juodų“ pinigų, aišku visada būtų galima auginti marihuana legaliai, tačiau kiek žinau Jav, jeigu marihuana ir bus legalizuota Kalifornijoje, tai ji ir bus auginama Kalifornijoje, todėl tarpvalstybinė prekyba nevyks. Pritariu.

Sakysit, kam legalizuoti marihuaną, juk tai taip blogai. Jo tai blogai, bet mano manymu, tai taip pat blogai kaip cigaretės ir alkocholis, senai įrodyta, jog cigaretės ir alkoholis daro didžiulę žalą žmonių gyvybei, bet kažkodėl tai „legalus narkotikas“. Turbūt dėl to, jog kompanijos, veikiančios šiose rinkose investuoja daug lėšų lobistų samdymui, taip pat finansuoja įvairiausių politikų rinkimines kompanijas, todėl politikų nuomone tai „geras narkotikas“. Jeigu jau sakom, kad marihuana blogai, mano manymu, tiek alkoholis, tiek cigaretės taip pat turi turėti tokį pat statusą. Negali būti tarp lygių lygesnių, nors dabar taip ir yra.

Teko matyti vieną laidą, kaip Šveicarija susitvarkė su žmonėm, kurie yra priklausomi nuo heroino. Berods, devyniasdešimtųjų pradžioje Šveicarija kentėjo nuo labai didelio heroino vartotojų skaičiaus. Tie žmonės ne tik vartojo heroiną, bet norėdama įsigyti heroino, tie žmonės vykdydavo nusikaltimus. Kaip į tai reagavo šveicarai? Labai novatoriškai, jie paprasčiausiai leido žmonėms, kurie yra priklausomi nuo heroino apsilankyti specialiuose punktuose, kur jiems būdavo tiekiamas švarus heroinas. Taip buvo nušauti du zuikiai – nusikalstamumas, susijęs su narkotikų vartojimu, ženkliai sumažėjo, taip pat sumažėjo ligų, susijusių su narkotikų vartojimų, skaičius. Teko matyti per televizorių kaip atrodo heroinas, kurį žmonės nusiperka juodojoje rinkoje – jis toks rudas, šlykštus skystis. Šveicarijos punktuose tiekiamas heroinas – baltas kaip vanduo, kitaip tariant, naturalus, be jokių priemaišų.

Kodėl aš agituoju už marihuanos legalizavimą? Pirmiausia, apmokestinus marihuaną, būtų surenkama daugiau mokesčių. Bet tai nesvarbiausia priežastis. Svarbiausia priežastis – kodėl žmonės, kurie nevartoja marihuanos ar narkotikų turi mokėti už tų žmonių, kurie vartoja, įpročius? Juk ligas gydom būtent mokesčių mokėtojų pinigais, nepriklausomybės centrai, nežinau kaip Lietuvoje, bet pasaulyje vienur jie mokami, kitur ne, todėl kompensuojami taip pat iš mokesčių mokėtojų pinigų, nuo nusikalstamumo, taip pat iš mokesčių mokėtojų pinigų finansuojama policija, todėl narko karteliai tik pasiima gryną pelną. Surinkus šiuos mokesčius būtų galima laisvai prisidėti prie narkotikų varojimo problemos. Jeigu jie uždrausti, tai nereiškia, kad vartojimas bus sustabdytas, paprasčiausiai žmonės įsigis narkotikus juodojoje rinkoje, su neaiškia kokybę ir su to sekančiom pasekmėm.

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai