Kaip per metus perskaityti daugiau nei 50 knygų?

Tomas S.

Nepasveikinau jūsų su ateinančiais Naujaisiais metais, todėl sveikinu su atėjusiais Naujaisiais metais! Linkiu daugiau skaityti!

Daugelis prieš ir po didžiausių žiemos švenčių prisižada sau, jog kitais metais bus geresnis, gudresnis, darbštesnis ir t.t. Tačiau, nedaugeliui tų pačių metų pabaigoje pavyksta įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Aš – ne išimtis.

Šiame įraše nešnekesiu kokias strategijas naudoti tam, jog pasiektumėte savo užsibrėžtus tikslus. Jų yra daug, o ir pats aš naudoju skirtingus būdus/strategijas, bet nežinau tos vienintelės, geriausios strategijos, turbūt tokios net nėra.

Labai svarbu turėti strategiją kaip bandysite pasiekti norimą tikslą, tačiau turbūt dar svarbiau tūrėti tikslus, kurie yra verti jūsų dėmesio ir laiko.

Vienas iš mano tikslų praėjusiais metais buvo perskaityti bent 50 knygų. Pasigirsiu, jog šį tikslą man pavyko įvykdyti ir perskaičiau šiektiek daugiau nei 50. Įgudęs skaitovas neliks sužavėtas tokiu pasiekimu, tikiu, jog labai pasistengus galime perskaityti daugiau nei 100 knygų per metus, todėl šiais metais užsibrėžiau perskaityti bent 75 knygas. Tai man tikrai didelis iššūkis, nes be to, jog dirbu, tenka mokintis ir gilinti profesines žinias po darbo bei bandau sportuoti kiekvieną dieną, todėl bandant pasiekti šį tikslą teks nemažai paplušėti.

Nebepostringausiu apie knygų naudą jums tiek ilguoju, tiek trumpuoju laikotarpiu, bet pažvelkite į savo kolegas, draugus ar kursiokus ir pamatysite, jog tikrai nedidelė jų dalis išvis skaito, todėl norėdami gyvenime įgauti šiokį tokį pranašumą skaityti reikia stengtis kuo daugiau.

Šiuo metu žinau tik keletą būdų kaip perskaityti daugiau knygų:

  • Skirti tam daugiau laiko
  • Naudoti greito skaitymo metodikas ir išmokti knygas perskaityti greičiau

Šiuo metu naudojuosi pirmuoju metodu, tai yra skiriu knygų skaitymui daugiau laiko. Aš manau, jog kiekvienas iš mūsų skiria nemažą laiko dalį užsiėmimams, kurie yra tikras laiko švaistymas. Pvz., aš jau antrus metus nežiūriu televizoriaus, praleidžiu galbūt 15 minučių per dieną skaitydamas žinias internete. Atsisakius šių užsiėmimų atsirado laiko skaityti daugiau. Be to, buvau ir esu sporto gerbėjas ir nemažą laiko dalį praleisdavau prie televizoriaus žiūrėdamas savo mėgstamas futbolo ar krepšinio varžybas. Atsisakęs televizoriaus žiūrėjimo, jaučiau sporto varžybų trukumą, tačiau laikui bėgant, sporta stebiu vis mažiau, o daugiau laiko pats praleidžiu sportuodamas, ir tiesa pasakius, tų varžybų nebepasiilgstu.

Taip pat, skaitymui ne tik reikia skirti daug laiko, bet ir turėti priemones, jog tų knygų būtų galima perskaityti daugiau. Keliaujant man labai praverčia Amazon Kindle arba Iphone Amazon Kindle aplikacija, todėl neturiu su savimi tūrėti didelio kiekio knygų, tiesiog keliaudamas visada turiu viena ar kitą elektroninį prietaisą, todėl nemažai perskaitau keliaudamas.

Kaip jau minėjau, kitas būdas perskaityti daugiau knygų yra greitasis skaitymas. Teko su juo susipažinti, tačiau pastebėjau, jog greitai skaitydamas, nespeju įsiminti įdomių įdėjų, todėl nusprendžiau propaguoti lėtesnį skaitymą. Manau, jog greitasis skaitymas yra naudingas, kai knygose pasitaiko vietų, kur nukrypstama nuo jus domininačių įvykių/informacijos, tada galima pasinaudoti greitąjį skaitymą ir greitai praversti keletą puslapių. Prisipažinsiu, jog šiais metais vėl bandysiu grįžti prie greitojo skaitymo ir išmokti tai daryti taip, jog sugebėčiau prisiminti kuo daugiau.

Manau, jog žmogui, kuris neskaito, ir tik šiais metais galvoja pradėti skaityti daugiau, nereikėtų prasidėti su greituoju skaitymu, o sumažinti gyvenimo trukdžius, kurie neleidžia skaityti daugiau. Patyrusiems skaitovams turbūt verta pasidomėti greituoju skaitymu, galbūt tai padės jums skaityti dar daugiau.

Visiems linkiu, jog šie metai leistų jums pasiekti jūsų užsibrėžtų tikslų! Skaitykite daugiau!

P.S. būtų įdomų sužinoti kokias strategijas jūs naudojate tam, jog perskaitytumėte daugiau knygų? Ar greitasis skaitymas jums padeda? Kokią įdomiausią knygą šiais metais perskaitėte?

#greitasis skaitymas #knyga #knygos

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai