Kaip pritaikyti diversifikaciją savo gyvenime?

Tomas S.

Jau ne kartą minėjau, jog investuotojai sutinka, jog vienintelis “nemokamas” būdas užsidirbti geresnę investicinę grąžą yra diversifikacijos naudojimas. Investuojate į skirtingus investicinius popierius (akcijas, obligacijas, žaliavas ir t.t.), taip sumažinate savo turto vertės svyravimus. Tai yra geras patarimas, kuriuo reikėtų pasinaudoti ne tik investavime, bet ir savo gyvenime. Tam, jog diversifikaciją padėtų jums, jūs turite turėti strategiją kaip jūs ja naudositės.

Kokia yra geriausia investicija žmogui, turinčiam labai mažai piniginio kapitalo?

Ne, tai tikrai nėra investicijos finansų rinkose. Tai yra investicijos į save ir į savo žmogiškąjį kapitalą. Jeigu jūs neturite didelio kapitalo, jūs turbūt kažkur dirbate. Taigi, kiekvieną dieną praleidžiate daugiau nei 8 valandas darbe. Norint padidinti savo kapitalą, jūsų tikslas turi būti “protingai” maksimizuoti iš tų 8 valandų gaunamą grąžą, tai yra didindi savo uždarbį. Kai sakau “protingai”, tai reiškia, jog jūs turite ne tik dirbti daugiau, kad uždirbti daugiau, bet turite auginti savo už valandą gaunamą užmokestį. Tai vienareikšmiškai geriausia strategija.

Ar tai reiškia, jog turite pradėti dirbti beprotiškas valandas? Tikrai ne, bet tai reiškia, jog pradedančiajam verta suskoncentruoti savo dėmesį į žmogiškojo kapitalo auginimą. Taip smagu, kai galima užsidirbti tik investuojant, bet tai tikrai sudėtingas procesas ir ne kiekvienam jis bus sėkmingas, todėl vidutiniam žmogui, norinčiam sukaupti tam tikrą kapitalą reikia nesvajoti, o būti realistu.

Taigi, pradėjus didinti investicijas į žmogiškąjį kapitalą (išsilavinimas nėra prasta investicija, dar geriau, kai jis geras), jūs turėtumėte pradėti didinti to žmogiškojo kapitalo grąžą didesnio užmokesčio pavidalu. Ar tai viskas?

Na jeigu norime pasinaudoti diversifikacijos pagalba, tai turime keisti savo strategiją ir pradėti naudoti tą sukauptą kapitalą. Tai gali būti verslo sukūrimas, investavimas finansų rinkose ir t.t.

Dažnai yra patariama diversifikaciją naudoti iškart, tai yra, pradėkite verslą, mokykitės ir dar investuokite finansų rinkose. Teoriškai, taip, jūs padidinate tikimybę, jog viena iš tų veiklų gali išauti, ir taip jūs sumažinsite laiką reikalingą kapitalo augimui ar kitų norų išpildymui. Praktikoje tai yra labai sudėtinga pasiekti, o tuo labiau, jog verslo kūrimas bei sėkmingas investavimas finansų rinkose dažnai yra labai įtakotas žmogiškojo kapitalo kiekiu. Taip yra žmonių, kurie nesimokė ar niekada neskaitė knygų ir pasiekė labai daug, bet tai ne taisyklė, tai išimtis. Geram investuotojui patartina būti realistu, o ne idealistu.

Taigi, gaudami geras pajamas iš savo žmogiškojo kapitalo darbo užmokesčio pavidalu, prisidurdami iš savo investicinio portfelio ar kitų investicijų nutiesite kelią kapitalo augimui (jūs naudojate diversifikaciją!). Ateis toks laikas, kai grąža gaunama iš investicinio portfelio viršys grąžą gaunamą iš darbo užmokesčio, taigi galėsite pasirinkti ir daugiau nedirbti.

Manau, jog tai viena iš geresnių (geriausia strategija), norintiems sukaupti investicinį kapitalą. Jums tik reikia strategijos, susikoncetravimo ties tuo ka darote ir diversifikacijos. Dažnai žmonės turi 2 iš 3 ingridientų, bet norint kažko pasiekti reikia visų trijų.

Mąstykite ir diversifikuokite!

#diversifikacija #investavimas #Žmogiškasis kapitalas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai