Kaip „shortinti“ Kiniją?

Tomas S.

The Economist šios savaitės leidinyje yra labai neblogas straipsnis apie tai kaip investuotojai gali kurti investavimo strategijas, kurios remiasi tuo, jog Kinijos ekonomikos augimos sulėtės. Tiems, kurei nežino kas yra short-seel, paaiškinsiu, jog short-sell, yra procesas, kai vienas investuotojas pasiskolina tarkim vienos ar kitos bendrovės akcijų ir jas parduoda dabar, tikėdamasis, jog vėliau sugebės nusipirkti tokį pat kiekį akcijų už mažesnę kainą. Kainų skirtumas – investuotojo pelnas. Aišku, tai yra pakankamai rizikingas investavimo būdas, bet dažnai short-seleriai ilguoju laikotarpiu būna teisūs.

Kaip žinia ne kiekvienoje rinkoje short-sell operacijos yra leidžiamos. Tarkim Kinijos akcijų biržose to daryti negalima, tačiau Hong Kongo akcijų biržuose tai daryti galima. Be to, daugelis Kinijos kompanijų listinguoja savo akcijas Jav, tarkim New York Stock Exchange. Investuotojai tiek Hong Konge, tiek New Yorke gali „shortinti“ tas akcijas, taip parodydami savo tikėjimą Kinijos ekonomikos sulėtėjimu. Be to, dažniausiai išsirenkami tariamai silpni sektoriai – pvz. nekilnojamojo turto, kadangi Kinijoje buvęs bumas paliko maistų, kuriuose yra didžiulis nekilnojamojo turto pasiūlos perviršis. Taip pat, galima „shortinti“ Kiniją „shortinant“ kompanijų, kurios eksportuoja savo produkciją į Kiniją. Galiausiai, galima „shortinti“ šalių, kurios eksportuoja į Kiniją, valiutas ir obligacijas, tarkim Kinijos atžvilgiu – Australijos. Yra daug strategijų kaip galima „shortinti“ arba „hedginti“ įvairiuose rinkuose, ypatingai daug įdomių operacijų galima įvykdyti per credit default rinką.

Kodėl svarbu tokius dalykus žinoti? Todėl, jog kartais tam tikri indeksai tiek akcijų, tiek tarkim rizikos gali būti paveikti netik fundamentalių jėgų, bet ir dėl paprasčiausio investuotojų  „hedginimo“ ar „shortinimo“. Ne tik indeksai, bet ir atskirų akcijų, žaliavų ar obligacijų kainos. Reguliatoriai, kurie reguliuoja finansų rinkas dažniausiai neatsižvelgia į tokias galimybes, todėl jų sukuriamomis neteisingomis taisyklėmis naudojasi tie, kurie nusimano investavime.

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai