Kaip veikia inovacijos?

Tomas S.

Šiame video Dan Bricklin, kompiuterinės skaičiavimo programos pradininkas, pasidalina savo istorija apie pirmosios skaičiavimo programos sukūrimą. Dažnai galvojame, jog inovatyvūs žmonės yra tokie nepakartojami, turi tiek daug idėjų, todėl inovuoti jiems yra labai lengva: užsinori ir idėjos pačios ateina. Tai romantizuotas inovatyvumo pavyzdys, kurį sukūrė žiniasklaida. Realybė yra visiškai kitokia, ir tai atskleidžia mūsų video herojus.

Dan Bricklin parodo, kaip ištikrųjų vyksta idėjų generavimas ir dar svarbiau jų išpildymas. Kuo daugiau gyvenimiškos patirties įgyju, tuo daugiau suprantu, jog sėkmė dažnai priklauso ne nuo idėjos originalumo, bet nuo jos išpildimo. Smagu, kai tokią idėją tu turi vienas, bet dažnai panašių idėjų būna daug, tačiau jas gerai išpildo tik vienetai. Tam, kad tas idėjas įgyvendinti reikia įsigilinti į idėjos detales, ką ir padarė Dan Bricklin. Tik po truputį suprasdamas ir bandydamas, jis naudojo prototipus, jis sugebėjo ištobulinti savo idėją. Dažnai galvojame, jog tiesiog sugalvoji kažkokią idėją ir ji pati išsipildo.

Kartais yra sudėtinga investuoti daug laiko ir pastangų, norint įgyvendinti idėją, todėl svarbu sau užduoti gerus klausimus ir pabandyti įsivaizduoti savo idėją detaliau. Tai jums turėtų padėti greičiau apsispręsti, ar idėja įgyvendinama, tuo pačiu metu sutaupyti daug laiko bei pastangų.

Mano darbo patirtis rodo, jog norint idėjas įgyvendinti ir iš jų gauti kažkokios naudos, dažnai tenka praleisti daug laiko prie detalių. Tos detalės kartais leidžia greitai atsijoti blogas idėjas ar tiesiog rasti geresnį išpildymą. Ir netgi, kai atrodo apie viską buvo pagalvota, dažnai atsiranda papildomų problemų, kurias reikia spręsti, norint įdėją įgyvendinti. Dažnai po viso proceso galutinis rezultatas labai skiriasi nuo pradinės idėjos, bet tai ir yra inovacija.

Būtent išpildymas ir nepasidavimas, kai atrodo, jog niekas neveikia, leidžia vienam tapti pripažintu inovatoriumi, kitam – idėjų generatoriumi. Kartais yra sudėtinga investuoti daug laiko ir pastangų, norint įgyvendinti idėją, todėl svarbu sau užduoti gerus klausimus ir pabandyti įsivaizduoti savo idėją detaliau. Tai jums turėtų padėti greičiau apsispręsti, ar idėja įgyvendinama, tuo pačiu metu sutaupyti daug laiko bei pastangų. Jeigu esate apsisprendimo kryžkėlėje ir galvojate, ar vertą pradėti kažką naujo, siūlau savęs paklausti, kas blogiausia galėtų nutikti, jeigu jums nepasisektų? Jeigu jūsų gyvenimas nepasikeis, tai negalvokite, o darykite. Dažnai darant išmoksite ir sužinosite naujų dalykų, kurie jums pravers ateityje, net ir idėjai nepasisekus.

Inovuokite!

#idėja #inovacijos #inovuoti #kompiuterinė skaičiavimo programa #kurti #sukurti

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai