Kaip tapti finansiškai nepriklausomu?

Tomas S.

Ekonomistas Thomas Piketty šiame TED video pristato labai paprastą formulę, kodėl pasaulyje auga turto neligybė. Turto neligybė auga todėl, jog kapitalo grąža yra aukštesnė nei pasaulio ekonomikos augimas.

Tapti turtingu galima įvairiais būdais, bet tapus turtingu ir nešvaistant savo kapitalo, jūs galite būti tikri, jog turtingais ir išliksite.

Pasaulyje yra daug investavimo knygų, kurios pataria kokį investavimo stilių pasirinkti, kiek ir kur investuoti, tačiau, jeigu jūs visą grąžą išleidžiate, tai jūsų kapitalas neauga. Svarbiausia, kaip pabrėžia ne vienas investuotojas, yra neuždirbti kiek galima daugiau (taip tai labai svarbu), bet neprasti esamo kapitalo. Tai turbūt pagrindinė tasyklė, kuria turėtų remtis ne tik investuotojai, bet ir kiekvienas žmogus, siekiantis finansinės laisvės.

Jeigu jūs išleidžiate tiek kiek uždirbate ar daugiau, tai finansinės laisvės galite tikėtis tik laimėję loterijoje (vėlgi ne pats geriausias investavimo būdas, kuris be to turi negatyvę ilgalaikę grąžą).

Tik, kai jūs sugebate taupyti, jūs galite pradėti kaupti ir auginti kapitalą ir mėgautis to kapitalo teikiama grąža.

Gero žiūrėjimo!

Tomas

#augimas #finansinė lasvė #grąža #kapitalas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai