Kinijos istorija

Tomas S.

Šiais kaip ir kiekvienais metais turiu tikslą perskaityti bent 50 knygų. Prisipažinsiu, jog tikslo nepavyko pasiekti jau kelerius metus iš eilės. Turbūt to neišeis pasiekti ir šiemet, kadangi pastaruoju metu pradėjau skaityti „monstriško“ dydžio knygas. Šiandien noriu pristatyti pirmą šiais metais perskaitytą knygą – The Search for Modern China. Šioje knygoje Jonathan D Spence leidžia mums susipažinti su Kinijos istorija.

Esu perskaitęs 3 knygas, susijusias su Kinijos istorija: Apie dabartinę komunistinę santvarką ir ekonomiką, apie Kinijos ir Japonijos kovą Antrojo Pasaulinio karo metu ir apie Opijaus karą tarp Kinijos ir Didžiosios Britanijos. Visos knygos buvo labai įdomios, tačiau, jeigu norite perskaityti tik vieną, siūlau pasirinkti „The Search for Modern China“. Joje visi šie istoriniai įvykiai yra apžvelgti ir dar daugiau.

Dažnai žiniasklaida pristato Kiniją kaip „piktą“ komunistinę valstybę.

Save laikau pakankamai išprususiu žmogumi, tačiau apie Kiniją bei jos istoriją žinojau tikrai nedaug. Kaip jau minėjau savo įraše apie Romos imperiją, Lietuvos edukacinėje sistemoje pasigendu praktinių istorinių žinių. Gaila, kai žmogus paliekantis mokyklą apie Kinijos istoriją geriausiu atveju yra turėjęs vieną pamoką. Nebandau mesti akmens į mokytojų daržą, jie pas mane buvo nuostabūs, bet pati edukacinė sistema turėtų būti orientuota ne tik į teorines, bet ir praktines žinias. Kai pasaulinėje ekonomikoje Kinija užima vis svarbesnę vietą Kinijos istorija turi būti domimąsi.

Man patiko, jog autorius šią knygą pradėjo nuo 17 amžiaus, o ne dar senesnių laikų. Knygoje pasakojama apie Ming’ų ir Quing’ų imperatorių dinastijas bei jų valdymo pabaigą, apie Kinijoje vyravusią suirutę 20 amžiaus pradžioje bei komunistų įsigalėjimą po Antrojo Pasaulinio karo.

Dažnai žiniasklaida pristato Kiniją kaip „piktą“ komunistinę valstybę. Perskaitę šią knygą suprasite, jog Kinija turi teisę į vakarus žiūrėti nepatikliai, kadangi 19 amžiuje Kinijoje vyko ne tik Opijaus karas, kurį inicijavo Didžioji Britanija, bet tuo pačiu metu ją atakavo Vokietija, Prancūzija, Jav, Japonija ir kitos šalys, nors patys kinai jokios agresijos šioms šalims nerodė.

Knygoje taip pat labai daug dėmesio skiriama kovai tarp nacionalistų ir komunistų partijų. Supažindinama su jų vadovais: Chiang Kai-shek ir Mao Zedong. Tai tikrai įdomios ir neeilinės asmenybės.

Kinijos istorija yra labai spalvinga, todėl norint suprasti, kodėl Kinija yra tokia, kokia ji yra, būtina perskaityti Jonathan D Spence knygą, nepasigailėsite.

#Antras Pasaulinis karas #Kinijos istorija #komunistų partija #Opijaus karas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai