Klausimai

Kuom paremta Trend following investavimo technika? Man susidaro įspūdis, kad ji remiasi vien tik spejimo bet ne informacijos pagrindu…
Na investavime viskas yra spėjimas. Niekas nėra garantuotas, jog vieni ar kiti vertybiniai popieriai brangs/pigs. Trend following investavimo metodologija yra labai stipri, ką rodo ir labai geri didžiausių trend following investicinių fondų rezultatai, ypatingai finansinių krizių metu. Gera trend following strategija nesiremia kažkokia fundamentalia vertybinių popierių vertės nustatymo metodologija, bet remiasi tik vertybinių popierių kainos pokyčiais. Investuotojai rinkose aptiko "momentum" investavimo faktorių, kuris reiškia, jog investicinių kainų augimo/kritimo tendencijos tęsiasi tam tikru trumpuoju laikotarpiu (iki 2 metų). Jeigu akcijos kaina kilo šiais metais yra didelė tikimybė, jog jos kaina kils ir kitais metais. Tas pats atsitinka ir su akcijų kainų kritimu. Taigi, strategija investuoja į diversifikuotą vertybinių popierių portfelį (auksas, akcijos, obligacijos, nafta, kiti metalai, grūdai, kitos agrikultūrinės kultūros ir t.t.) ir investuoja tik tada, pvz. kai kaina pakyla 10% arba parduoda "short", kai kaina krenta 10%. Skirtingi fondai turės skirtingą metodologiją, bet principas turėtų būti aukštas. Tokia strategija labai gerai atrodo, kai rinkos krenta, nes tam tikru momentu ta strategija išparduos krentančius vertybinius popierius ir eis "short", kas leis šiai strategijai uždirbti iš vertybinių popierių kritimo. Ši strategija nelabai gerai atrodo, kai rinkos tai kyla, tai krenta ir jos nekyla dideliais procentais. Tokiu metu, strategija pirks ir parduos ir taip turės didelius prekybos kaštus be pelno. Tie prekybos kaštai turės negatyvų rezultatą fondo grąžai. Mano investicinio portfelio didžiausia pozicija yra Man Group, kurie kaip tik ir valdo trend following investavimo strategijas. Manau, kad trend following strategija turėtų būti kiekvieno diversifikuoto investuotojo investiciniame portfelyje.
Planuojam gyventi Kanadoje, ar apsimoka santaupas EUR po truputi keistis i CAD. Ar geriau taupyti eurais ir keisti tik tada kai reiks? CAD kursas nuo rudens gerokai pakrites apie 10 centu. Kaip stipriai CAD kursas euro atzvilgiu susijes su USD?
Visi valiutų kursai yra vienaip ar kitaip susiję vienas su kitu. Kas liečia valiutos keitimąsi iš vienos į kitą, tai esu nesenai pasidalinęs savo įrašu apie savo patarimus, kaip konvertuoti pinigus iš vienos į kitą valiutą. Šią metodiką naudoju pats. Šiaip patartina, turint pakankamai dideles santaupas, jas laikyti keliomis pagrindinėmis valiutomis. Tarkim lygiom dalim laikyti eurus, dolerius, svarus, jenas ir augančių ekonomikų valiutas. Taip niekada neatspėsi tikslaus kurso, bet ir labai daug nepralosi vienoms ar kitoms valiutoms krentant. Norint atspėti valiutos ateities kursą, kas nėra įmanoma, turėsi praleisti daug laiko ir bereikalingų pastangų. Ar tau to reikia? Rekomenduočiau po truputį keistis į tą valiutą, kur ruošiesi gyventi. Bet vėlgi, nereikia keistis visko iškart. Pasižiūrėk kiek daugmaž santaupų tau reikės ta valiuta ir kada. Pasižiūrėk, kur CAD kursas yra prieš eurą istoriškai ir stenkis po truputį keistis, kai CAD yra pakritęs euro atžvilgiu. Nėra problemos, keistis ir kai CAD išaugęs. Nesiūlyčiau keistis, kai CAD yra istorinėse aukštumose, bet vėlgi, niekas nėra garantuotas, kad valiutos kursas grįš į istorinį vidurkį, todėl po truputį keičiantis nereikės sau sukti galvos.
Ar tiesa, kad bankai tarpbankiniuose pavedimuose vienas is kito neima pinigu pervedimo mokescio?
Taip, bet tik tuo atveju, jeigu šie pavedimai tiesiogiai nesusiję su bankų klientais. Kiekvienas bankas turi sąskaitų kituose bankuose. Tai vidinės bankų sistemos pavedimai ir šie susitarimai padeda išvengti didesnių mokesčių klientams.