Knygos perskaitytos šiais metais

Tomas S.

Dažnai susilaukių klausimų ką ir kur reikia skaityti? Kur gauti geros ir vertingos informacijos? Į šiuos klausimus kažkokio paprasto atsakymo turbūt nėra – paprasčiausiai reikia domėtis ir bandyti.

Nuolatiniai blogo skaitytojai jau turbūt pastebėjo, kad aš esu pamėgęs skaityti leidinius The Economist ir Financial Times. Tie, kas tikrai norėtų pagerinti finansines ir ekonomines žinias – šiuos leidinius skaityti būtina.

Aišku, kad tik spaudos skaitymo nepakanka. Su moksliniais darbais blogo skaitytojams galvos nesuksiu, bet perskaitytom knygom galiu pasidalinti. Šiandien patikrinau savo Amazon norimų perskaityti knygų sąrašą, ten jų – 272. Skaitynių jau dabar yra 10 metų į priekį :).

Tikrai ne apie kiekvieną knyga išeina padaryti įrašą. Blogas apie finansus ir ekonomiką, todėl stengiuos būtent tokias knygas pristatyti čia. Skaityti vien apie ekonomiką ir finansus – nuobodoka, todėl patariu visiems dažnai keisti literatūros žanrus arba tematiką.

Taip pat artėja ir gražiausios žiemos šventės ir mano manymu, gera įdomi knyga – puiki dovana. Dažnai žmonės sako, kad jie paprasčiausiai nemėgsta skaityti. Nemėgau skaityti ir aš, tačiau jūsų pomėgis skaitymui gimsta tada, kada jus skaitote įdomias knygas, todėl niekada nevėlu pasikonsultuoti su tais, kurie tas knygas skaito, ir bent vieną knygą metuose perskaityti ;).

Apie kiekvieną knygą ilgo aprašymo nedarysiu, išreikšiu tiesiog savo nuomone (Patiko/nepatiko, verta/neverta skaityti). O jeigu turėsite kažkokių papildomų klausimų, tai pateikite juos komentaruose. Būtų smagu, kad komentaruose pateiktumėte ir jūsų perskaitytas įdomiausias knygas.

Taigi sąrašas:

 1.  Thinking, Fast and Slow. Daniel Kahneman, ekonomikos Nobelio premijos laureato, knyga apie tai, kaip veikia žmonių smegenys ir mąstymas. Šią knygą tik pradėjau skaityti, tačiau nuo knygos pasirodymo, Lapkričio 3 dienos 2011 metų, ji jau tapo viena iš perkamiausių šių metų knygų ir teigiama, jog bus ta knyga, kuri padarys jums didžiausią įspūdį šiais metais. Mano šios knygos aprašymą galite rasti čia. Be to, blogo Facebook puslapyje buvau įdėjęs nesenai 1.5h valandos paskaitą su Daniel Kahneman, kurią galite rasti čia.
 2. Moonwalking with Einstein: The Art and Science of Remembering Everything. Joshua Foer knyga apie žmonių atmintį ir kaip tą atmintį galima ir reiktų gerinti. Paskutinė mano perskaityta knyga. Tikrai puiki knyga, kur Joshua Foer, žurnalistas, per metus sugeba taip ištreniruoti savo atmintį, kad laimi JAV atminties čempionatą. Šią knygą reikomenduoja skaityti kiekvienam, norinčiam suprasti kaip veikia mūsų smegenys ir atmintis, kaip galima įsiminti daug ir ne taip „skausmingai“. Būtina perskaityti studentams ir moksleiviams tam, jog būtų paprasčiausia lengviau mokytis 🙂
 3. The Art of War. Sun Tzu knyga apie karo meną ir principus, kurie gali būti taikomi biznyje. (Klasika)
 4. Poke the Box. Seth Godin yra vienas iš žmonių, kuris turi įdomių minčių apie labai įvairius verslo ir gyvenimo aspektus. Jo knygos – trumpos, tai daugiau kaip manifestai apie tai, kaip jis įsivaizduoja pasaulį, vadybą, marketingą ir besikeičiantį pasaulį. Man jo trumpi manifestai tikrai patinka, todėl siulyčiau ne tik perskaityti jo knygas, bet ir skaityto jo blogą.
 5. We Are All Weird. Naujausias Seth Godin manifestas. Vėlgi įdomios mintys.
 6. Winning: The Answers: Confronting 74 of the Toughest Questions: Confronting 74 of the Toughest Questions in Business Today. Jack Welsh, GE buvusio vadovo, ir jo žmonos knyga apie verslą. Tokių knygų aš pats neskaitau, tačiau man ji buvo rekomenduota. Tiems, kurie nori susipažinti su verslo ir vadybos problemom – perskaityti naudinga. O šiaip, kai nėra nieko geriau, tai galima ir šią knygą paskaityt 🙂
 7. The Corner Office: How Top CEOs Made It and How You Can Too. Tokių knygų vėlgi pats neskaitau, tačiau man ji buvo rekomenduota. Tikrai įdomi knyga apie tai, kaip didžiausių JAV korporacijų vadovai tapo vadovais. Be to, tai interviu pobūdžio knyga, kur yra apklausiama daugiau nei 100 vadovų nuomonės įvairiais klausimais. Knyga nenuobodi ir galite susipažinti su problemomis, kurios slegia kiekvienos didelės kompanijos vadovo pečius.
 8. Wealth of Nations. Adam Smith, ekonomikos idėjų pradininko ekonomikos biblija. Apie ją galite rasti mano įrašą „Knygos“ skiltyje.
 9. The Afrika Reich. Guy Saville romanas/trileris apie Vokietijos Reicho ir Didžiosios Britanijos žvalgybos agentų kovą Afrikoje po Antrojo pasaulinio karo. Tokio žanro knygų senai nebuvau skaitęs. Istorija išgalvota, bet kam patinka trileriai ir istorinės knygos, manyčiau tikrai verta perskaityti.
 10. Beyond Mechanical Markets: Asset Price Swings, Risk, and the Role of the State. Man ši knyga tikrai patiko, nors ji yra pakankamai sudėtinga ir be rimtesnių ekonominių žinių jos skaityti neverta. Šios knygos platesnį aprašymą galite rasti blogo „Knygos“ skiltyje.
 11. Inside the House of Money, Revised and Updated: Top Hedge Fund Traders on Profiting in the Global Markets. Knyga apie mano pamėgtus hedge fondus. Puiki knyga, verta perskaityti kiekvienam, norinčiam sėkmingai suprasti rinkas ir investuoti. Manyčiau, kad ir labai puiki dovana. Platesnis knygos aprašymas blogo „Knygos“ skiltyje.
 12. The Invisible Hands: Top Hedge Fund Traders on Bubbles, Crashes, and Real Money. Dar viena knyga apie hedge fondus. Vėlgi autorius tas pats, o ir knyga – puiki. Platesnis aprašymas blogo „Knygos“ skiltyje.
 13. 59 Seconds. Richard Wiseman knyga iš „self-help“ knygų serijos. Knyga lengvai skaitoma, paremta daugybė įvairių tyrimų apie tai, kaip pagerinti savo gerbuvį ir savijautą. Lengvas skaitinys ir tikrai naudingas kiekvienam.
 14. The Art of Strategy: A Game Theorist\’s Guide to Success in Business and Life. Ekonomikos profesorių Avinash Dixit ir Barry Nalebuff knyga apie tai, kaip panaudoti „Žaidimų teoriją“ „paprastos“ žmogaus gyvenime. Puiki ir labai vertinga knyga. Žaidimų teoriją yra viena iš man labiausiai patinkančių teorijų ekonomikoje. John Nash yra šios teorijos pradininkas arba žymiausias atstovas. Apie jį yra sukurtas filmas – „The Brilliant Mind“. Patariu perskaityti šią knygą kiekvienam. Beje kažkokių ypatingų ekonominių žinių jums neprireiks.
 15. The Company of Strangers: A Natural History of Economic Life. Paul Seabright knyga apie ekonomiką. Nesudėtinga, bet labai įdomi knyga, kuri susieja įvairius ekonominius aspektus apie kuriuos laikrasčiuose nepaskaitysite. Tarkime, autorius pasakoja kaip yra pagaminami paprasti marškinėliai, kaip laisva rinka leidžia vienoje šalyje gauti žaliavą, kitoje darbo jėgą, trečioje šalyje šie marškinėliai yra parduodami. Beje, jis paaiškina kaip laisva rinka, leidžia kiekvienam iš mūsų gerinti savo gyvenimą, specializuotas profesinėje srityje, juk dabar neturime patys auginti javų ir t.t., juos galime įsigyti, mainydami į savo profesines žinias į pinigus. Puiki knyga. Būtina perskaityti kiekvienam.
 16. The Party: The Secret World of China\’s Communist Rulers. Richard McGregor knyga apie Kinijos ekonomiką ir komunistų partija. Tikrai įdomi knyga ne tik tiems, kurie nori susipažinti su Kinijos ekonomika, bet ir tiems, kurie nori susipažinti su Kinijos istorija ir komunistų partijos vaidmeny joje. Rekomenduoju perskaityti.
 17. Red Plenty. Francis Spufford, kuris beje paliko komentarą apie šią knygą šitame bloge, knyga apie Tarybų Sąjungos planinę ekonomiką ir žmonės, kurie bandė į tą planinę ekonomiką įnešti rinkos ekonomikos vėjų. Labai įdomi knyga, kurią rekomenduoju perskaityti ir tiems, kurie nori susipažinti su Tarybų Sąjungos ekonomika, ir tiems, kurie nori susipažinti su tuo, kaip planinė ekonomika paveikia šalies gyventojų gerbuvį. Platesnis knygos aprašas blogo „Knygos“ skiltyje.

Manau, kad pasidalinau viskuo, ką skaičiau šiais metais. Kiekvienas šiame sąraše turėtų rasti kažką įdomaus!

#geriausios knygos #įdomiausios knygos #investavimo knygos #knygos #perskaitytos knygos

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai