Lietuvos žurnalistika

Tomas S.

Delfi. dar sugeba rasti protingų žmonių, nors ir pats portalas ne ką sukuria 🙂. Kodėl Lietuvoje eskaluojama „vagilkos“ tema? Aš teigčiau, todėl, kad toks tautos lygis. Turim deficitinį biudžetą, turim didžiulę valstybinę skolą, tačiau sugebame sumažinti alkoholio akcicą. Kam? Tam, kad kvailą ir girtą bandą lengviau valdyti. Ar alkoholis pirmo būtinumo prekė Lietuvoje? Be jo gyvenimo turbūt neįsivaizduoja nei vienas lietuvis? Niekinis ekonomikos augimas iškart paskatina opozicines partijas skalambyti visais varpais, kad reikia kelti pensijas. Kodėl? Todėl, kaip ir minėjau, pagrindiniai rinkėjai – pensininkai, jeigu jų norų nepatenkinsim, kitų metų rinkimų nelaimėsim. Aš pats neprijaučiu nei vienai partijai, partinė idealogika man išvis nepriimtina. Turbūt žmogus gyvenime siekia laisvės, tai kam save supančioti kažkokiais ideologiniais pančiais, turbūt tam, kad šiltesnę vietą seime gauti? Abejotino lygio muzikantų jau pririnkom. Įdomu, kas po kitų seimo rinkimų valdys Lietuvą, nelinkėčiau socialdemokratų.

Ekonominis augimas anksčiau ar vėliau tikai ateis. Klausimas ką mes su juo darysim? Nelabai kam įdomu. Svarbiausia, domėtis vargšės nelaimingos daininkės „klajojimais“. Dabar skaitau labai įdomią knygą ir ten būtent kalbama apie žiniasklaidą ir jos įtaką. Ta įtaka tikrai didelė, ne kiekvienas sugeba mąstyti savarankiškai. Be to ir kai galvoji, kad mastai savarankiškai, tu esi įtakotas kažkokių knygų, straipsnių ir t.t. Žiniaskaidos biznis žiaurus, reikia rašyti dažnai kiekvieną dieną. Kiekvienas pamąstykim, ar mums būtų lengva sukurti kažką naujo kiekvieną dieną? Aš portalais neminėsiu, nes kažkokių įrodymų neturiu ir mano tikslas nėra kažką apjuodinti, bet turbūt 80% naujo turinio, tai straipsniai nukopijuoti nuo užsieni žiniasklaidos. Žinau nes teko nekartą skaityti angliškas versijas straipsnių, vėliau pasiskaitai prastą lietuvišką vertimą internete ir supranti, kad žmogus, kuris tai vertė gali tik versti, nes net nenutuokia  apie ką jis šneka. Ar tai gerai? Na manau kiekvienas kažkiek gudraujam ir negalime kaltinti tik žurnalistų. Kitas klausimas, ar Lietuvai reikia kažkokio originalaus turinio, kai „vagilkos“ tema, kur daug mąstyti nereikia, pats aktualiausias dalykas. Ar bus žmonių, kurie norės gaišti savo laiką, kažką analizuodami, kai tik keletui tai įdomu. Manau, galima pasistengti, kad ir dėl tų keletos, Lietuvai dar geresnių protų nebuvo per daug.

Išvada tokia, Lietuva kaip tauta dar nėra pasiruošusi rimtai žurnalistikai. Žmonės visdar mėgaujasi 20 metų laisve nuo sovietmečio propogandos. Kaip ir kažkada sakiau, kokį signalą pasiųsime rinkai, tokį rezultatą ir gausime. Kolkas signalai tiek politikoje, tiek žiniasklaidoje aiškūs – norim „baliavoti“ ir sensacijų, kitais žodžiais – duokit duonos ir žaidimų. Duonos kolkas neduodam, o „ugninio vandens“ ir „sensacijų“ per akis 🙂

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai