Mano investicinis portfelis Balandis 2017

Tomas S.

Kovo mėnesis buvo pakankamai permainingas finansų rinkose. Nors rinkos mėnesio pradžioje kilo, mėnesio viduryje jos kažkodėl nusprendė kristi. Žiniasklaida teigė, jog investuotojai buvo sunerimę dėl to, jog Donald Trump nesugebės įvykdyti savo rinkiminių pažadų, iš kurių turbūt pagrindinis – mokesčių sumažinimas bendrovėms. Logiškas paaiškinimas, bet kas įvyko ištikrųjų turbūt niekas nežino. Mažas rinkų nuosmukis leido man investuoti į dar keletą naujų bendrovių. Savo praeitame įraše minėjau, jog norėtųsi tūrėti nors vieną ramesnį mėnesį, bet to kolkas nepavyko pasiekti.
Investicinis portfelis Vasaris 2017

Kaip matote portfelyje buvo 8% grynųjų pinigų, kurie atsirado pardavus didžiąją dalį Sport Direct akcijų. Ilguoju laikotarpiu portfelyje norėčiau turėti 10% – 20% grynųjų pinigų, tačiau to pasiekti kolkas nepavyksta, vis atsiranda naujų progų investuoti.

Investicinis portfelis Kovas 2017

Praktiškai visas portfelis ir vėl yra investuotas į bendrovių akcijas. Tokia porfelio strategija yra pakankamai rizikinga, tačiau kolkas nematau, kodėl akcijų rinkos turėtų stipriai kristi. Be to, dirbu ties investicinio portfelio rizikos valdymo metodologija, kuri leis minimizuoti nuostolį, jeigu akcijų rinkos pradės kristi. Tai draudimas už kurį reikės susimokėti, ir tai turės negatyvų poveikį investicinio portfelio grąžai. Draudimą perkame ne tam, kad iš jo uždirbtume.

Akcijos

  • Berkshire Hathaway – nusprendžiau pagaliau investuoti į Warren Buffett valdomą kompaniją. Laukiau laukiau, kaip koks kvailys, kad kompanijos akcijos nukristų (jos 2016 paaugo beveik 40%), tačiau taip ir nesulaukiau, todėl teko įsigyti akcijų 20% didesne kaina nuo laukimo pradžios. Dėl to per daug nesikremtu, kadangi Berkshire Hathaway grupės akcijų nusipirkau ilgajam laikotarpiui ir ketinu šią poziciją vis didinti.
  • IG Group Holdings plc – naudojų IG Group platformą savo investavimui ir ja esu labai patenkintas. Komisiniai taip pat yra vieni geriausių Didžiojoje Britanijoje. Bendrovės akcijos nukrito apie 50% 2016 metų pradžioje, kadangi buvo išsigąsta, jog pasikeitę įstatymai neleis IG Group pardavinėti svarbiausio savo produkto – spread trading paslaugos, o tiksliau privers paslaugų vartotojus sumažinti prisiimamą riziką. Bendrovė atrodo tikrai labai patraukli šia rinkos kaina ir manau, rinka per daug nuvertino bendrovės potencialą bei pervertino įstatymų pakeitimo poveikį.

Be to, keletas iš esamų investicinio portfelio kompanijų pranešė savo metinius rezultatus:

  • Countrywide – labiausiai nukritusi investicinio portfelio pozicija. Rezultatai buvo prastesnis nei praeitais metais, tačiau tai yra pakankamai diversifikuota nekilnojamojo turto grupė, todėl kritusius nekilnojamojo turto pardavimus buvo bandoma pakeisti kitomis paslaugomis, kas iš dalies pavyko. Gaila, bet bendrovei prireikė daugiau kapitalo tam, jog galėtų susimažinti savo ateities kaštus, kas lėmė, jog buvo išleista papildoma 10% akcijų kapitalo emisija, kas man kaip akcininkui nėra naudinga. Pozicijos nelikvidavau, kadangi tikiu, jog bendrovė yra gerose rankose ir ji į nekilnojamojo turto sąstingį Didžiojoje Britanijoje reaguoja teisingai.
  • International Personal Finance – dar viena bendrovė, kurios akcijų vertė krito pakankamai daug praeitais metais. Rezultatai buvo tikrai neblogi palyginus su praėjusiais metais, tačiau dėl besikeičiančios reguliacijos rytų europoje, bendrovės akcijos nekyla. Aš manau, kad bendrovės vadovybė priima teisingus sprendimus esamomis sąlygomis ir turi pakankamai daug augimo galimybių, todėl šios pozicijos taip pat nelikviduoju.
  • Legal & General – rezultatai geresni nei praeitais metais. Yra didinamas dividendas.
  • Aviva – rezultatai geresni nei praeitais metais. Yra didinamas dividendas.
  • Man Group – grupė patyrė nuostolį ir blogesnius rezultatus nei praeitais metais, tačiau mano požiūris į šios bendrovės perspektyvas nepasikeitė. Tai didžiausia investicinio portfelio pozicija.

Portfelio kompanijų rezultatai neprasti, tačiau tikrai galėtų būti geresni. Jie visada gali būti geresni. Pastebiu, jog Didžiosios Britanijos kompanijų vadovai ypatingą dėmesį skiria dividendų mokėjimui, o ne tam, kaip geriausiai panaudoti turimą kapitalą. Tarkime International Personal Finance bendrovės akcijos yra labai pigios, ir mano manymu, vadovybė turėtų nemokėti dividendą, ką ji nusprendė padaryti, o supirkti bendrovės nukritusias akcijas. Ir toks yra ne vienas pavyzdys.

Draudimą perkame ne tam, kad iš jo uždirbtume.

Obligacijos

Jų neturiu ir artimiausiu metu neplanuoju turėti.

Auksas

Į auksą kolkas nesugrįžau, bet niekada negali žinoti.

Grynieji pinigai

Kadangi investuoju būdu, kuris man leidžia oficialiai išvengti mokesčių, tai į portfelį ketinu dar daugiau grynųjų pinigų, todėl alokacija gryniesiems pinigams kitą mėnesį tikrai išaugs.

Pabaigai

Šiuo metu galva suku dėl savo investicinio portfelio rizikos valdymo. Nėra paprasta turėti portfelį, kuris šiuo metu yra suinvestuotas į bendrovių akcijas. Be to, rinkoms augant, naują kapitalą reinvestuoti tampa dar sunkiau. Tai tik parodo, jog, norint pasiekti tam tikrų rezultatų investavime, tenka nemažai pasukti galvą.

#akcijų emisija #bendrovės #Berkshire Hathaway #Diviendas #draudimas #investicinis portfelis #kompanijos #portfelio rizikos valdymas #portfelis #Warren Buffett

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai