Mano investicinis portfelis Birželis 2017

Tomas S.

Nuotaikos kapitalo rinkose visdar yra permainingos. Akcijų rinkos po truputį spiriasi į priekį ir praktiškai kiekvieną mėnesį pasiekia naujas aukštumas. Gegužė buvo tas mėnuo, kai mano investicinis portfelis taip pat pasiekė rekordines aukštumas. Rinkas šiuo metu veikia daug politinių įvykių, todėl nežinia, kur mano portfelis atsidurs kitą mėnesį.

Investicinis portfelis Gegužė 2017

Portfelis buvo pakankamai agresyvūs, kadangi daugiau nei 80% portfelio vertės yra suinvestuota į bendrovių akcijas. Kitas dalis – grynieji pinigai. Manau, jog šiuo metu geriausia portfelio rizikos valdymo priemonė – grynieji pinigai. Galima būtų investuoti į obligacijas, auksą ar tas pačias kripto virtualias valiutas, tačiau nemanau, kad šie instrumentai neturi rizikos.

Investicinis portfelis Birželis 2017

Grynųjų pinigų kiekis portfelyje pasiekė 20 procentų, kadangi daugelis portfelio bendrovių mokėjo dividendus, o aš nusprendžiau likviduoti EasyJet poziciją. Portfelyje planuoju turėti apie 10 – 20 procentų grynųjų pinigų, todėl dabartinis grynųjų pinigų kiekis leidžia man papildoma kapitalą investuoti į bendrovių akcijas. Šiuo metu turiu nusižiūrėjęs keletą naujų pozicijų, o ir gali atsirasti galimybių pridėti prie esamų. Be to, toks grynųjų pinigų kiekis man leidžia ramiai stebėti Didžiosios Britanijos parlamento rinkimus. Būsiu pasiruošęs investuoti, jeigu rinkos į rinkimų rezultatus sureaguos neigiamai.

Akcijos

Įdomu, jog gegužę bendrovių Amazon ir Alphabet akcijos beveik pasiekė tūkstančio dolerių ribą. Birželį abiejų bendrovių akcijos jau peržengė šią ribą. Neturiu jokių planų šių pozicijų likviduoti.

Bendrovių apžvalga:

  • Easyjet – šio mėnesio gale nusprendžiau likviduoti šią poziciją, kadangi akcijų kaina pasiekė 14 svarų ribą. Ši pozicija leido per pusę metų uždirbti daugiau nei 50 procentų pelną. Manau, jog bendrovės rizikos nepasikeitė, nors akcijų kaina beveik pasiekė lygį matytą prieš Brexit. Tai yra gera bendrovė, tačiau, kai Ryanair kaštai vienam klientui yra 25 svarai, o Easyjet – 50, tai man nekelia jokio optimizmo, jeigu Didžiosios Britanijos ir Europos sąjungos sulėtėtų. Nors Easyjet žaidžia kitoje rinkoje nei Ryanair, tai gali labai greitai pasikeisti. Jeigu Easyjet kaina nukristų daugiau, tai vėl investuočiau.
  • Aviva – draudimo gigantas pardavė keletą padalinių Europoje ir reinvestavo kapitalą Vietname, kas, mano manymu, yra protinga. Be to, bendrovė nusprendė supirkti savo akcijas. Nors supirkinėjama bus nedaug, bet toks kapitalo valdymas man patinka.

Obligacijos

Jų neturiu ir neplanuoju turėti.

Auksas

Neturiu ir neplanuoju turėti.

Grynieji pinigai

Pasiekėm 20 procentų ribą, todėl pasitaikius progai, stengsiuosi juos reinvestuoti.

Pabaigai

Rinkos šiuo metu pakankamai permainingos, todėl nuolatos tenka galvoti, kaip pokyčiai paveiks portfelyje esančias bendroves. Ilguoju laikotarpiu mano turimos bendrovės turėtų rodyti pozityvią grąžą. Trumpuoju – visko gali nutikti.

#akcijų rinkos #bendrovės #Bendrovių akcijos #Easyjet #investicinis portfelis #kapitalo rinkos #pelnas #pozicija

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai