Mano investicinis portfelis Gegužė 2017

Tomas S.

Balandžio mėnesį atostogavau ir pradėjau rinkti investicinio portfelio dividendus. Finansų rinkos buvo pakankamai permainingos ir paaugo mėnesio gale po pirmo turo Prancūzijos prezidento rinkimų rezultatų. Balandis buvo pirmas mėnuo, kai portfelyje nieko nei pirkau, nei pardaviau. Didžiojoje Britanijoje nauji mokestiniai metai prasideda balandžio pradžioje, todėl prieš jiems prasidedant į portfelį įdėjau papildomai didelę grynųjų pinigų sumą tam, kad investicinė grąža nebūtų apmokestinta ateityje. Portfelis ir vėl priartėjo prie rekordinių aukštumų.

Investicinis portfelis Balandis 2017

Portfelyje praktiškai vien akcijos, kadangi nusprendžiau dalį grynųjų pinigų investuoti į Warren Buffett Berkshire Hathaway kompaniją bei IG Group.

Investicinis portfelis Gegužė 2017

Portfelyje labai padaugėjo grynųjų pingų dėl to, jog nusprendžiau pasinaudoti Didžiosios Britanijos mokestinės sistemos privalumais – vistiek ateityje planuoju investuoti dar daugiau. Portfelyje planuoju visada turėti apie 10 – 20 procentų grynųjų pinigų, kaip portfelio rizikos kontroliavimo instrumentą. Aišku, jeigu atsiras galimybės grynuosius investuoti labai pelningai, tai grynųjų pinigų portfelyje gali likti ir mažiau.

Akcijos

Investicinio portfelio kompanijos, kurios paskelbė dividendus, pradėjo mokėti juos būtent balandį. Didžiausios portfelio pozicijos dividendus mokės gegužės mėnesį, todėl investiciniame portfelyje grynųjų bus dar daugiau.

Kompanijų apžvalga:

  • Countrywide plc – portfelio pozicija, kuri yra nukritusi daugiausiai, paskelbė, jog pirmas šių metų ketvirtis buvo toks koks planuota. Kadangi tai yra viena iš labiausiai diversifikuotų nekilnojamojo turto grupių Didžiojoje Britanijoje, tai nekilnojamojo turto sandorių stagnacija galima išgyventi kitais būdais.
  • Unilever plc – Warren Buffett nepavyko šios kompanijos nupirkti, bet tai privertė vadovybė gerai apsvarstyti, ar negalima rasti būdų, kaip padidinti grąžą kompanijos investuotojams. Buvo nuspręsta parduoti margarino padalinį, padidinti kompanijos įsiskolinimus bei mokamus dividendus. Įsiskolinimų didinimas man nelabai patinka, tačiau, manau, kad kompanijai tai leis padidinti grąžą investuotojams, kas yra man naudinga.
  • Lloyds Banking Group plc – vienintelis bankas investiciniame portfelyje ir viena iš didžiausių portfelio pozicijų. Bankas pirmąjį šių metų ketvirtį pasiekė dvigubai didesnį pelną nei praeitais metais, kas leidžia tikėtis dar didesnių mokamų dividendų ateityje.
  • Man Group plc – didžiausia investicinio portfelio pozicija. Pirmąjį ketvirtį buvo pritraukta daugiau turto bei pasiekti neblogi investiciniai rezultatai, kas turėjo pozityvų efektą kompanijos akcijų kainai.
  • Alphabet – pasiekė geresnius rezultatus nei tikėtasi.
  • Amazon – pasiekė geresnius rezultatus nei tikėtasi.

Obligacijos

Kolkas obligacijų neturiu ir neplanuoju turėti.

Auksas

Neturiu jokių intencijų šiuo metu investuoti į auksą.

Grynieji pinigai

Jų turiu ir planuoju portfelyje turėti 10 – 20 procentų grynųjų pinigų. Tai mano portfelio rizikos valdymo instrumentas.

Pabaigai

Kiekvienoje savo portfelio apžvalgoje sakau, jog labiausiai man galva skauda dėl investicinio portfelio rizikos valdymo. Tai nepasikeitė, nors turint daugiau grynųjų pinigų, miegoti galima ramiau.

#akcijos #grynieji pinigai #investicinis portfelis #Prancūzijos prezidento rinkimai #Unilever #Warren Buffett

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai