Mano investicinis portfelis Gruodis 2016

Tomas S.

Lapkritis buvo dar vienas “smagus” mėnuo investuotojams. Donald Trump tapo JAV prezidentu ir visų laukta katastrofinė reakcija rinkose neįvyko. JAV akcijų indeksai po rinkimų pasiekė rekordines aukštumas, kas leido mano investiciniam portfeliui taip pat pasiekti istorines aukštumas. Tokia įvykių seka truko neilgai ir kitoje lapkričio pusėje portfelis atidavė visas po rinkimų turėtas pozicijas ir dar daugiau. Atrodo, jog mano investicinis portfelis yra diversifikuotas, tačiau tai neleidžia rizikos portfelyje išvengti. Aišku, lapkričio mėnuo buvo tas mėnuo, kai 100% mano portfelio yra investuota į akcijas. Kai tokia alokacija akcijoms, tai tikėkis linksmųjų kalnelių.

Investicinis portfelis Spalis 2016

Šis portfelis yra daug rizikingesnis nei turėtas Rugsėjį. Daugiau negu 80% portfelio turto yra investuota į JAV, Didžiosios Britanijos ir Rytų Europos akcijas. Šis portfelis turėjo mažesnę nei 20% alokaciją auksui. Auksas šiais metais man buvo labai pelninga ir nusisekusi investicija, tačiau per paskutinius keletą mėnesių auksas prarado savo investicinio portfelio diversifikacijos ir draudimo savybes. Pastebėjau, jog tiek auksas, tiek mano portfelyje turimos akcijos krenta tuo pačiu metu, kas man nėra priimtina. Aišku, kaip jau minėjau savo įraše apie koreliaciją bei diversifikaciją, tai nereiškia, jog akcijų ir aukso vertė yra susijusios. Auksas šiuo metu yra daugiausiai veikiamas JAV dolerio stiprumo ir rinkų laukimo, jog JAV Federalinis Rezervas padidins trumpalaikių palūkanų norma, kas negatyviai veikia aukso kainą. Tuo tarpu mano turimos Didžiosios Britanijos akcijos (jų portfelyje didžiausias kiekis), yra veikiamos nežinomumo dėl “Brexit” bei Didžiosios Britanijos svaro kurso. Bet kai abi pozicijos krenta tuo pačiu metu, reikia susimąstyti, ir kartais pakeisti savo investicinio portfelio kryptį.

Investicinis portfelis Lapkritis 2016

Kaip jau minėjau, mano investiciniame portfelyje auksas tapo nebereikalingas, todėl aukso kainai peržengus $1200 už unciją kainą, aukso poziciją likvidavau. Pardavęs auksą grynuosius reinvestavau į keletą labai stabilių Didžiojoje Britanijoje listinguojamų kompanijų akcijas. Šios kompanijos yra gerai valdomos, turi operacijas bei parduoda produktus visame pasaulyje, todėl tai yra lyg ir apsidraudimas nuo neigiamo “Brexit” scenarijaus. Aišku, tokių kompanijų akcijos šiuo metu yra labai brangios, tačiau vėlgi vadovaujuosi Warren Buffett metodika ir į akcijas žiūriu kaip verslo savininkas, todėl planuoju jas laikyti ilgai ir investuoti dar daugiau, jeigu kainos pasidarys dar priimtinesnės.

Kas liečia šio investicinio portfelio riziką, tai šis portfelis yra pats agresyviausias ir turbūt rizikingiausias kokį esu turėjęs. Bet kaip minėjau savo įraše apie investavimą “Brexit” metu, turėti santaupas Didžiosios Britanijos svarais yra taip pat labai rizikinga prieš Didžiosios Britanijos referendumą dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Portfelyje šiuo metu yra 16 skirtingų akcijų, bet jų paskirstymas investiciniame portfelyje nėra vienodas. Geriausioms idėjoms skiriu daugiausiai kapitalo.

Investicinio portfelio vertė nukrito 2.5% palyginus su Spalio mėnesiu, kas tikrai nėra mažai, nors vis dar išlieku pozityvioje teritorijoje. Lyginant su aukščiausia pasiekta investicinio portfelio verte po JAV prezidento rinkimų, tai vertė nukrito apie 5%, kas nėra mažas skaičius.

Kaip rodo paskutiniai rezultatai, tai Donald Trump išrinkimas JAV prezidentu pozityviai paveikė su nafta susijusias kompanijas bei JAV bankus. Nesenai naftos kartelio OPEC paskelbtas produkcijos sumažinimas tik sustiprino naftos ir su nafta susijusių kompanijų akcijų pozicijas. Šiam scenarijui esu investavęs į Rytų Europos ETF’ą, kurio daugiau nei 70% sudaro Rusijos kompanijų akcijos.

Atrodo, jog kiekvieną mėnesį investiciniame portfelyje vyksta kažkoks veiksmas. Mano intencija nėra kiekvieną mėnesį pirkti bei parduoti. Intencija yra pirkti tada, kai tenkina kainos. Kolkas atsiranda progų nusipirkti neblogų akcijų už man prieinamas kainas, todėl portfelyje vykstantis veiksmas yra pateisinamas. Be to, nesu įsigijęs visų norimų akcijų, todėl jų kainoms nukritus ateityje (gal jos ir nenukris), tikrai jų nusipirksiu. Tas pats galioja ir portfelyje esamoms pozicijoms: nukritus jų kainoms, bandysiu nusipirkti jų daugiau.

Akcijos

Praeitame įraše minėjau, jog viena iš mažesnių pozicijų buvo nukritusi 14.5%. Šiuo metu ši pozicija yra nukritusi 22% ir mes greitai artėjame prie mano rizikos tolerancijos limito. Prisipažinsiu, jog tai vienintelė pozicija mano investiciniame portfelyje į kurią investavau ne todėl, jog pats galvojau, kad tai yra puiki investicija (aš turiu ir turėjau negatyvią nuomonę tos industrijos atžvilgiu – tai pasitvirtino, gaila iš to neišeina uždirbti, o tenka susimokėti), bet investavau todėl, jog akcijų kainą buvo stipriai nukritusi, pagrindis akcininkas vienas iš investicinių fondų, kuriuos aš labai gerbiu, ir be to kitas fondas, kurį aš seku, taip pat turėjo poziciją prieš “Brexit”, ir akcijoms nukritus daugiau nei 40%, vis dar buvo pozityviai nusiteikęs šios kompanijos perspektyvomis. Galvokite savo galva! Taip pat buvau minėjęs, jog didžiausia portfelio pozicija išaugo daugiau nei 10%. Kaip ji išaugo, taip ji ir nukrito – pozicija šiuo metu yra pozityvi, bet likę tik 3%. Panašiai atsitiko ir su viena iš mažesnių pozicijų, kuri buvo išaugusi 17%. Ji šiuo metu yra pozityvi, bet likę tik 7%.

Obligacijos

Obligacijų portfelyje neturiu ir nesiruošiu turėti. Kaip rodo paskutinė rinkų reakcija, dabartinė obligacijų kaina yra per aukšta ir matome, jog obligacijų vertė krenta tuo pat metu, kai krenta ir akcijos, nors teoriškai to neturėtų atsitikti. Paprasčiausiai, obligacijos, mano manymu, yra pervertintos dėl istoriškai žemų trumpalaikių palūkanų.

Auksas

Aukso poziciją likvidavau ir šiuo metu nesiruošiu investuoti į auksą. Stebėsiu, ką ateityje darys rinkos ir reaguosiu į aukso kainos pokyčius.

Grynieji pinigai

Jų dar turiu, tačiau jie nėra laikomi investiciniame portfelyje. Atsiradus galimybei, tikrai juos reinvestuosiu.

Pabaigai

Nuolatos mąstau kaip diversifikuoti savo investicinį portfelį. Auksas krenta, obligacijos krenta, kai kurios akcijos taip pat krenta tuo pačiu metu, todėl atrodo, jog standartiniai investicinio portfelio rizikos valdymo būdai neveikia. Bandau diversifikuoti akcijų portfelį, kadangi geresnio būdo šiuo metu nematau. Galbūt dėl to 100% investicinio portfelio turto yra suinvestuota į kompanijų akcijas.

 

#akcijos #grynieji pinigai #investavimas į auksą #investicinis portfelis #obligacijos #Rizika

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai