Mano investicinis portfelis Gruodis 2017

Tomas S.

Paskutinius keletą mėnesių peržiūriu esamas investicinio portfelio pozicijas. Kaip jau ne kartą minėjau, investavimas nėra pagrindinė mano veikla, todėl, norint pasiekti teigiamų investicinių rezultatų reikia atsižvelgti į tai, kiek laiko užims „didelio“ investicinio portfelio priežiūra. Manau, jog tokiems investuotojams kaip aš, optimalu turėti apie dešimt didelių pozicijų. To būtent siekiu ir aš. Svarbu ne tik uždirbti, bet ir kiek laiko tai reikalauja.

Man ideali investicija yra bendrovė, kuri turi galimybę augti, yra valdoma puikių kapitalo valdytojų, kurie nepamiršta investuotojų. Peržiūrėdamas portfelį jau atsisakiau International Personal Finance ir IG Group bendrovių. Šį mėnesį nusprendžiau parduoti bendrovių Beazley ir Aviva akcijas. Nors bendrovės ir yra valdomos gerų vadovų, manau, jog didelio augimo iš jų tikėtis negalima. Be to, jau esu investavęs į vieną draudimo bendrovę, todėl turėti tris, kad ir skirtingas, man šiuo metu neatrodo protinga. Be to, nemėgstu, kai bendrovės labai orientuojasi į dividendų išmokėjimą ir jų dydį. Svarbu, jog bendrovės kapitalą naudotų racionaliausiai. Didžiojoje Britanijoje, o turbūt ir visame pasaulyje, vadovai bendrovių, kurios moka dividendus, yra labiausiai susikoncentravę išmokėti dividendus, o ne racionaliausiai panaudoti kapitalą, kas ilguoju laikotarpiu labai brangiai kainuoja.

Kam investuoti į kažką naują, kai gali pridėti prie to ką jau turi ir pažįsti?

Akcijų rinkoms pasiekiant vis naujas aukštumas yra labai sudėtinga būti investavus savo kapitalą. Šiuo metu portfelyje yra virš 20 procentų grynųjų pinigų, kurie laukia būti panaudoti. Jau dabar turiu minčių, kur juos panaudoti, tačiau pirmiausia noriu peržiūrėti esamas pozicijas. Kam investuoti į kažką naują, kai gali pridėti prie to ką jau turi ir pažįsti?

Per paskutinius keletą metų įsisavinau ir išmokau auksinę investavimo taisyklę – „No FOMO“ (No Fear of Missing Out). Neinvestuokite į instrumentus, kurių nesuprantate arba nepadarėte jums reikalingos bent jau bazinės analizės, nors tų instrumentų kainos ir kyla. Tai šiuo metu galioja kripto valiutoms. Dažnai tai galioja ir bendrovėms. Labai smagu, kai instrumentų vertės kyla, bet pagalvokite, ar turite planą, ką darysite, kai tos kainos kris? Ką darysite, jeigu į kažką investavus, instrumento kaina nukris 10%, 20%, o gal ir 50%?

Investuokite atsakingai!

#bendrovės #dividendai #investicinis portfelis #kapitalo alokacija #kripto valiutos #vadovas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai