Mano investicinis portfelis Kovas 2017

Tomas S.

Vasaris buvo dar vienas mėnuo, kai mano investicinis portfelis pasiekė naujas istorines aukštamas. Kaip minėjau savo praeitame įraše, mano portfelis buvo 100 procentų investuotas į kompanijų akcijas, o akcijų rinkos kolkas kyla į naujas aukštumas tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek ir už Atlanto. Norėjau, jog vasaris taptų mėnesiu be pasikeitimų, tačiau, tai ir vėl neįvyko. Nusprendžiau stipriai sumažinti vieną iš savo didžiausių investicinio portfelio pozicijų. Papildomi grynieji pinigai padės man geriau kontroliuoti investicinio portfelio riziką.

Investicinis portfelis Sausis 2016

Kaip jau minėjau anksčiau, 100 procentų portfelio turto buvo investuota į kompanijų akcijas. Šią strategiją visada galiu keisti, tačiau ateityje planuoju į kompanijų akcijas investuoti bent 60 procentų portfelio turto.

Investicinis portfelis Vasaris 2016

Portfelyje ir vėl atsirado grynųjų pinigų, tačiau tai įvyko ne todėl, jog aš jų dar pridėjau. Paprasčiausiai nusprendžiau stipriai sumažinti Sports Direct poziciją. Šį sprendimą pakomentuosiu šiektiek vėliau. Be to, planuoju į portfelį įdėti dar daugiau grynųjų pinigų, kad turėčiau šiektiek daugiau resursų investuoti. Grynus pinigus galima naudoti, norint geriau kontroliuoti investicinio portfelio riziką. Tai planuoju daryti ir aš.

Akcijos

Šis mėnuo buvo pilnas nenuspėjamų įvykių. Į vieną iš mano pozicijų, kurią dar padidinau sausį, buvo nusitaikęs pats Warren Buffett ir 3G Capital iš Brazilijos. Jų valdoma Kraft Heinz kompanija pabandė įsigyti Unilever kompaniją, tačiau Unilever vadovai šį pasiūlymą atmetė. Tai leido Unilever akcijų kainai pakilti daugiau nei 13 procentų, o mano portfelyje jos jau pakilusios daugiau nei 20%. Šiame versle sėkmės tikrai reikia.

Dabar trumpai pasidalinsiu kiekvienos kompanijos rezultatais:

  • Diageo – kompanija pamušė savo planuotą rezultatą. To pasekoje padidino dividendą. Smagu.
  • Safestore Holdings – pamušė savo planuotą rezultatą. To pasekoje padidino dividendą. Smagu.
  • Beazley – kompanija pasiekė planuotus rezultatus. Padidino dividendą + mokės specialų dividendą. Smagu.
  • Lloyds Banking Group – padvigubino pelną. Padidino dividendą + mokės specialų dividendą.
  • EasyJet – nepasiekė planuoto rezultato, bet mokės šiektiek mažesnį dividendą.
  • Facebook, Alphabet ir Amazon – pasiekė šiektiek blogesnius rezultatus nei planuota. Šios bendrovės dividendų nemoka.

Kaip minėjau anksčiau, nusprendžiau stipriai sumažinti Sports Direct poziciją. Tai nereiškia, jog ateityje į šią bendrovę neinvestuosiu daugiau. Tai gali atsitikti, kad ir kitą mėnesį. Nusprendžiau akcijas parduoti, kadangi Sports Direct rezultatai labai priklauso nuo Jav dolerio ir Didžiosios Britanijos svaro kurso. Jav doleriui krentant, Sports Direct prekes pirkti taip pat darosi brangiau. Stebėsiu Sports Direct situaciją įdėmiai ir jeigu vėl gausiu akcijų už gerą kainą, jų dar nusipirksiu. Poziciją sumažinau, bet akcijų dar turiu.

Rinkų svyravymų prognozuoti negaliu, todėl į ateitį žvelgiu atsargiai.

Sekančius du mėnesius pavadinau dividendų lietumi, kadangi daugelis portfelyje esančių bendrovių dividendus mokės būtent šiuo laikotarpiu.

Obligacijos

Obligacijų neturiu ir artimiausiu laiku neplanuoju turėti, ypatingai laikotarpiu, kai JAV planuoja didinti trumpalaikių palūkanų normą.

Auksas

Kaip investicinio portfelio rizikos kontrolės įrankį renkuosi grynuosius pinigus, o ne auksą. Tai visada gali pasikeisti.

Grynieji pinigai

Jų portfelyje padaugėjo dėl Sports Direct akcijų pardavimo. Taip pat planuoju jų kiekį dar padidinti. Be to, bus gaunami dividendai, kuriuos taip pat reikės kažkaip alokuoti.

Pabaigai

Akcijų rinkos kyla, kas yra labai sunku. Problema ta, jog akcijų kainoms augant, vis sunkiau alokuoti grynuosius pinigus, kadangi nesinori už kažką mokėti brangiau, kai prieš keletą mėnesių mokėjai mažiau. Rinkų svyravymų prognozuoti negaliu, todėl į ateitį žvelgiu atsargiai.

#akcijos #auksas #dividendai #grynieji pinigai #investicinis portfelis #Jav doleris #kompanijos #obligacijos #portfelio rizikos kontroliavimas #svaras

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai