Mano investicinis portfelis Kovas 2018

Tomas S.

Naujieji metai investuotojams prasidėjo labai sėkmingai, o mano portfelis buvo pasiekęs rekordines aukštumas. Vasario mėnuo tiek man, tiek ir kitiems investuotojams buvo ne toks sėkmingas. Akcijų rinkos pradėjo svyruoti vis labiau, kas nubloškė portfelio rekordinius rezultatus. Įdomu, jog portfelyje esančių bendrovių rezultatai buvo tikrai neprasti, tačiau rinkoje įsivyravo nuomonė, jog bazinės palūkanos kils, todėl akcijų rinkos krito žemyn. Jau rašiau seniau, jog palūkanoms pakilus, akcijų rinkos kris.

Daugelis mano portfelio bendrovių skelbė metinius rezultatus, todėl juos ir apžvelgsiu:

  • Bendrovė Unilever metus užbaigė sėkmingai ir sugebėjo parduoti margarino padalinį. Gauti pinigai bus panaudoti kitų bendrovių įsigyjimui arba akcijų supirkinėjimui.
  • Lloyds Banking Group pasiekė puikius rezultatus ir paskelbė, jog pradės supirkinėti savo akcijas. Man šis sprendimas labai patiko, kadangi akcijos supirkinėjamos mažesne kaina nei mano nustatyta bendrovės vertė. Analitikai tikėjosi, jog bus padidintas dividendas, tačiau, mano manymu, būten akcijų supirkinėjimas yra teisingesnis sprendimas.
  • Man Group pasiekė nuostabius rezultatus, tačiau dėl rinkų kritimo, bendrovės akcijos nukrito apie 40% nuo buvusio piko. Tai skaudu, tačiau bendrovė ir toliau supirkinėja akcijas, o aš manau, kad dabartinė akcijų kaina taip pat yra per žema.
  • Countrywide buvo vienintelė probleminė bendrovė mano portfelyje. Rezultatai buvo nekokie, tačiau to aš ir tikėjaus. Man smagus buvo tai, jog bendrovė pagaliau atleido savo vadovę. Ji man pasirodė labai nekompetetinga, ką rodo ir Countrywide rezultatai.
  • Jav technologijų gigantai Amazon, Facebook ir Alphabet pasiekė nuostabius rezultatus, kas leido visų bendrovių akcijoms pasiekti rekordines aukštumas.

Vasario mėnesį po bendrovės Amazon rezultatų paskelbimo nusprendžiau parduoti jos akcijas, kadangi jos pasiekė lygį, kuris mano manymu buvo per aukštas. Tai nuostabi bendrovė ir tikrai norėčiau įsigyti jos daugiau, tačiau žemesne kaina.

Portfelyje šiuo metu daugiau nei 20% grynųjų pinigų. Akcijų rinkoms svyruojant, grynieji pinigai leidžia ramiau miegoti ir reaguoti į rinkų pokyčius. Mano tikslas šį kapitalą reinvestuoti, tačiau tai stengsiuosi daryti iš lėto.

Gero investavimo ir ramaus miego!

#akcijos #akcijų rinkos #bendrovių rezultatai #portfelis #svyravymai

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai