Mano investicinis portfelis Lapkritis 2016

Tomas S.

Atėjo tas mėnesio laikas, kai ir vėl apžvelgsiu savo investicinio portfelio poziciją. Kaip jau minėjau savo praeituose įrašuose, mano portfelio konstrukciją labai įtakojo nesenai įvykusio Didžiosios Britanijos referendumo rezultatas – “Brexit”. Įdomu, jog šiandien vienas iš Didžiosios Britanijos teismų nutarė, jog dabartinė premjerė Theresa May negali pati nuspręsti derybų su Europos sąjunga sąlygų, bet turi tartis su Didžiosios Britanijos parlamentu. Šį sprendimą priimu pozityviai. Tokį sprendimą pozityviai priėmė ir finansų rinkos, kurios leido svarui pakilti daugiau nei vienu procentiniu punktu tiek JAV dolerio, tiek Euro atžvilgiu. Gerai, jog mano investicinis portfelis yra diversifikuotas ir aš buvau pasiruošęs šiam scenarijui.

Rinkas šiuo metu stebintys ir investuojantys turbūt sutiks, jog įvairių vertybinių popierių kainų svyravymai yra ypatingi. Turime “Brexit”, JAV prezidento rinkimus, JAV Federalinio Rezervo sprendimus dėl bazinės palūkanų normos keitimo ir t.t., kurie neleidžia rinkoms ir rinkų žaidėjams nuobodžiauti. Neprisimenu dabar koks bankas ar publikacija pasakė, jog Didžiosios Britanijos svaro kurso svyravymai dabar yra prilyginami ne tokių šalių kaip JAV ar Eurozonos valiutų svyravymams, bet Indijos, Kinijos ar kitos besivystančios šalies valiutoms. Tokiu metu investuoti yra pavojinga, bet tuo pačiu metu galima tikėtis ir nemažos grąžos. Viskas priklauso nuo jūsų psichologijos, investavimo strategijos ir tolerancijos rizikai.

Investicinis portfelis Spalis 2016

Kaip jau minėjau savo praeitame įraše, šio portfelio tikslas yra tiek kapitalo grąžą, tiek kapitalo apsaugojimas, nes beveik 40% portfelio sudaro auksas bei grynieji pinigai. Šiame portfelyje yra 9 skirtingos pozicijos. Neskiriu tokio pat kiekio kapitalo kiekvienai pozicijai. Mano geriausios įdėjos suvalgo didžiąją dalį kapitalo.

Investicinis portfelis Lapkritis 2016

Kaip matote, šiame investiciniame portfelyje nebeliko grynųjų pinigų. Tai įvyko todėl, jog Spalio mėnesį, kai kurių mano sekamų akcijų kainos nukrito iki mano norimo lygio, todėl jų įsigyjau. Be to, pridėjau prie dar kitų kelių pozicijų, tai yra nusipirkau dar daugiau akcijų kompanijų, kurias portfelyje turėjau ir spalį. Šiuo metu portfelyje yra 13 pozicijų, taigi pridėjau 4 naujas pozicijas.

Rugsėjį portfelio vertė buvo šiektiek nukritus, tačiau padėtis pasitaisė ir lapkritį, nes bendra portfelio vertė išaugo 1.4 procento. Šį mėnesį buvo gauti dividendai doleriais, kas vėlgi padeda, nukritus Didžiosios Britanijos svarui, o ir portfelio aktyvumas buvo pakankamai aukštas, kas lėmė papildomus prekybos kaštus, todėl portfelio rezultatas mane tenkina.

Be to, šiandien portfelio konstrukcija dar kartą pasikeitė, kadangi nusprendžiau parduoti puse savo aukso pozicijos. Savo paskutiniame įraše minėjau, jog aukso pozicijos nesiruošiu mažinti iki JAV prezidento rinkimų pabaigos, tačiau neturiu jokių įsitikinimų bei žinių dėl aukso kainos kitimo, šią poziciją šiuo metu laikiau kaip valiutos rizikos draudimo priemonę. Mano aukso pozicija denominuota doleriais, todėl svaro kritimas JAV dolerio atžvilgiu man duoda pozityvų rezultatą. Vis dar tikiu, jog JAV doleris fundamentaliai turi priežastis kilti Didžiosios Britanijos svaro atžvilgiu, kadangi JAV Federalinis rezervas pradės kelti bazinę palūkanų normą jau nuo šių metų Gruodžio (rinkų spėjimas). Dažnai bazinės palūkanų normos kėlimas asocijuojasi su aukso kainos kritimu. Gali atsitikti daug įvairių dalykų, kurie šį sąryšį gali pakeisti, bet kai neturi jokio įsitikinimo dėl aukso kainos, tai jo laikyti dideliais kiekiais – nereikia. Nusprendžiau valiutos riziką drausti kitaip – pardavęs pusę aukso pozicijos investavau į tris JAV technologines kompanijas. Taip esu investavęs doleriais, taigi valiutos rizikos draudimas toks pat, o be to tikiu tų kompanijų sėkme ir ruošiuosi laikyti jas ilgai, todėl trumpalaikiai kainų svyravymai manęs neturėtų įtakoti. Taigi, paskutiniais duomenimis, investiciniame portfelyje šiuo metu yra 16 pozicijų, bet jos nėra įtrauktos į grafiką viršuje.

Akcijos

Portfelyje išliko visus Rugsėjį turėtos akcijos bei pridėjau dar 4 naujas pozicijas. Vienos iš mažesnių naujųjų pozicijų vertė nukrito 14.5%, kas yra tikrai nemažai, bet visdar nepasiekė mano rizikos tolerancijos limito. Gerai, jog portfelyje buvo gerų žinių: didžiausios portfelio akcijų pozicijos vertė pakilo daugiau nei 10%, o vienos iš mažesnių – 17%, kas leido man lengviau išgyventi portfelio vertės svyravymus ir jaustis komfortabiliai. Mėgstu protingą diversifikaciją ir šiuo metu praktiškai turiu visas pozicijas, kurių norėjau. Portfelyje noriu turėti iki 20 – 25 pozicijų, kas yra daugiau negu pakankamai. Per ateinančius metus planuoju portfelio diversifikaciją dar padidinti.

Auksas

Apie auksą jau minėjau anksčiau šiame įraše. Pridursiu, jog dabartinės aukso pozicijos nesiruošiu keisti, nebent rinkose atsiras galimybių aukso kapitalą reinvestuoti į man patrauklias akcijas.

Obligacijos

Jų neturiu ir nesiruošiu turėti. Viena iš mano akcijų pozicijų investuoja arba pati teikia skolos vertybinius popierius, todėl man tokios alokacijos obligacijoms investiciniame portfelyje užtenka.

Grynieji pinigai

Grynųjų pinigų visdar turiu, bet ne investiciniame portfelyje. Juos planuoju investuoti, kai rinkose atsiras patrauklios galimybės tai padaryti.

Pabaigai

Manau, jog Spalis buvo vienas iš tų baisiųjų mėnesių investavime, bet kas yra garantuotas, kad toks negali būti ir lapkritis?

 

#bazinė palūkanų norma #euras #federalinis rezervas #grynieji pinigai #investavimas į akcijas #investavimas į auksą #investicinis portfelis #Jav doleris #obligacijos #svaras #valiutos kurso rizika #valiutos kurso svyravymas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai