Mano investicinis portfelis Lapkritis 2017

Tomas S.

Savo paskutiniame įraše minėjau, jog akcijų rinkos išliks aukštumose tol, kol kapitalo kaina nepakils. Mano investicinis portfelis vėl pasiekė istorines aukštumas, nors praeitame investicinio portfelio įraše minėjau, jog portfelio vertė buvo pakankamai nukritusi. Investicinio portfelio vertė kilo ne tik dėl rinkų augimo, bet ir dėl to, jog didžiausia investicinio portfelio pozicija – MAN Group pasiekė geresnius nei tikėtasi rezultatus ir nusprendė supirkti dar daugiau savo akcijų. Be to, Amazon pasiekė geresnius rezultatus nei tikėtasi, todėl akcijų kaina pakilo daugiau nei 10%. Nors portfelio vertė kyla, vis daugiau laiko skiriu apmąstymam, kaip sumažinti portfelio riziką, neprarandant galimybės uždirbti daugiau. Tai yra sudėtinga.

Per paskutinius keletą mėnesių grynųjų pinigų, kuriuos naudoju kaip portfelio rizikos kontroliavimo priemonę, portfelyje sumažėjo iki mažiau nei 10%. Savo įrašuose minėjau, jog portfelyje noriu turėti apie 10%-20% grynųjų pinigų, todėl pasiektas lygis man nebuvo priimtinas. Be to, šiuo metu peržiūriu visas esamas pozicijas ir sprendžiu, ar verta jas turėti portfelyje, ar turėčiau investuoti daugiau, o gal geriau pozicijas likviduoti. Kadangi investavimas nėra mano pagrindinė veikla, todėl man labai svarbu ne tik į ką aš investuoju, bet ir kiek asmeninio laiko investavimas užima. Stengiuosi optimizuoti ne tik grąžą, bet ir praleidžiamą laiką. Dažnai norisi investuoti į daugiau bendrovių ir galbūt daugiau rizikuoti, bet tai reiškia, jog teks praleisti daugiau laiko prižiūrint portfelį. Mano manymu, geriau investuoti į ilgalaikes idėjas, kurios reikalauja šiektiek mažiau priežiūrosir leidžia optimizuoti ir grąžą ir praleidžiamą laiką.

Šį mėnesį priėmiau šiuos sprendimus:

  • Unilever pasiekė blogesnius rezultatus nei tikėtasi, todėl akcijų kaina nukrito daugiau nei 5%. Nusprendžiau paididnti šios kompanijos akcijų alokaciją ir beveik padvigubinau poziciją. Tai yra bendrovė, kurią portfelyje planuoju turėti ilguoju laikotarpiu.
  • Nusprendžiau likviduoti International Personal Finance poziciją dėl to, jog nenorėjau jos didinti, nes ją sumažinau jau praeitą mėnesį, ir nenorėjau šios bendrovės laikyti ilguoju laikotarpiu. Tai turbūt daugiau laiko optimizavimo sprendimas.
  • Nusprendžiau likviduoti IG Group poziciją, kadangi, vėlgi, tai buvo maža, bet pelninga pozicija, prie kurios nenorėjau pridėti, todėl nusprendžiau parduoti.
  • Į portfelį dar šiektiek grynųjų, kas leido grynųjų kiekį padidinti iki daugiau nei 10%, kas man leis miegoti ramiau.

Visų pozicijų dar nespėjau peržiūrėti, todėl gali būti ir daugiau likviduojamų. Be to, turiu didelį sąrašą bendrovių, kurias noriu paanalizuoti, todėl gali būti, jog kapitalas bus nukreiptas į kitas bendroves.

Kaip jau minėjau įrašo pradžioje, mane visdar neramina portfelio rizikos valdymas, kadangi beveik 90% portfelio kapitalo yra investuotą į bendrovių akcijas.

#akcijų kaina #investicinė pozicija #investicinis portfelis #kapitalo kaina

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai