Mano investicinis portfelis Liepa 2017

Tomas S.

Savo paskutiniajame įraše minėjau, jog kapitalo rinkos šiuo metu yra pakankamai permainingos. Birželis investiciniam portfeliui buvo nelabai sėkmingas. Nors kažkokių ypatingų įvykių rinkose nepasitaikė, mano turimos pozicijos nukentėjo. Dėl to aš nelabai pergyvenu, kadangi šiuo metu daugiau nei 20% investicinio portfelio turto sudaro grynieji pinigai, todėl akcijų kainoms krentant, norimų bendrovių akcijų galima įsigyti pigiau ir daugiau.

Savo įrašuose apie investicinį portfelį dažnai pristatau praėjusio mėnesio portfelio turto struktūrą. Kadangi praktiškai niekas nepasikeitė, to šiame įraše nedarysiu.

Investicinis portfelis Liepa 2017

Kaip jau minėjau, investiciniame portfelyje niekas nepasikeitė. Šiektiek padaugėjo grynųjų pinigų, kadangi bendrovė Unilever išmokėjo savo pirmojo ketvirčio dividendą, o Legal & General išmokėjo dividendą už 2016 metus.

Akcijos

Turiu sąrašą bendrovių, kurias stebiu, tačiau kolkas neinvestuoju. Kapitalo rinkos šiuo metu pakankamai permainingos, todėl stengiuosi būti kantrus. Kantrumas investavime moka didelius dividendus.

Investavimą sudaro tiek puolimas, tiek ir gynyba. Didelis grynųjų pinigų kiekis leidžia apsiginti, tačiau jūsų puolimas ir investicinė grąža nuo to kenčia, todėl kaip ir visur gyvenime svarbu surasti tinkamą gynybos/puolimo balansą.

Be to, paskutiniuoju metu neturėjau galimybės praleisti daugiau laiko analizuodamas bendroves, todėl nenorėjau investuoti neturėdamos visos reikalingos informacijos. Visiems patariu praleisti daugiau laiko mąstant nei perkant/parduodant.

Obligacijos

Jų neturiu ir artimiausiu laiku neplanuoju turėti.

Grynieji pinigai

Šiuo metu daugiau nei 20% investicinio portfelio turto sudaro grynieji pinigai. Tai yra pakankamai daug. Kiek man teko skaityti, kai kurie investiciniai fondai laiko tik 5%-10% savo turto grynųjų pinigų pavidalu. Ir tai skaitosi pakankamai didelis kiekis grynųjų pinigų. Tuo tarpu tokie investuotojai kaip Seth Klarman investiciniame portfelyje gali laikyti 40%-50% turto grynųjų pinigų pavidalu. Didelis grynųjų pinigų kiekis investiciniame portfelyje neleidžia investiciniams fondams įveikti vadinamųjų benchmark’ų, todėl investiciniai fondai stengiasi tų grynųjų pinigų turėti kuo mažiau. Tokiems investuotojams kaip Seth Klarman akcijų indeksai ir benchmark’ai nerūpi, kadangi jis jau užsidirbęs tiek vardą, tiek kapitalą, todėl svarbiausia neprarasti investuotojų kapitalo, o ne „nurungti“ benchmark’ą. Sutinku su Seth Klarman.

Pabaigai

Investavimą sudaro tiek puolimas, tiek ir gynyba. Didelis grynųjų pinigų kiekis leidžia apsiginti, tačiau jūsų puolimas ir investicinė grąža nuo to kenčia, todėl kaip ir visur gyvenime svarbu surasti tinkamą gynybos/puolimo balansą. Jau ne viename savo įraše minėjau, jog nuolatos suku galvą apie investicinio portfelio rizikos valdymą. Mano manymu, mano pasirinktai investicinei strategijai grynieji pinigai yra pats tinkamiausias įrankis rizikai valdyti. Tuo pačiu metu, stengiuosi nepamiršti ir puolimo – kaip reinvestuoti grynuosius pinigus, kai rinkos yra rekordinėse aukštumose. Kaip krepšinio treneris turi galvoti tiek apie puolimą, tiek ir apie gynybą, taip pat ir investuotojas.

 

 

#grąža #grynieji pinigai #gynyba #investiciniai fondai #investicinio portfelio rizika #investicinis portfelis #puolimas #Seth Klarman

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai