Mano investicinis portfelis Rugpjūtis 2017

Tomas S.

Jau ne kartą minėjau, jog šiuo metu kapitalo rinkos yra permainingos. Praeitas mėnuo mano portfeliui nebuvo labai sėkmingas, tačiau liepą portfelis ir vėl pasiekė rekordines aukštumas. Daugelis mano turimų bendrovių paskelbė savo ketvirčio ir pusmečio rezultatus, kurie buvo labai geri. Tai leido portfelyje esančioms pozicijoms pasiekti naujas aukštumas.

Kadangi portfelyje neįvyko jokių pokyčio, tik rytų europos etf’as atsiuntė mažą ketvirtinį dividendą, tai praeito mėnesio portfelio turto struktūros nepristatysiu.

Investicinis portfelis Rugpjūtis 2017

Portfelyje visdar labai palyginti labai didelis kiekis grynųjų pinigų. Kaip jau ne kartą minėjau, grynuosius pinigus naudoju investicinio portfelio rizikai valdyti. Be to, šiuo metu nesu atradęs, kaip grynuosius pinigus investuoti geriau.

Akcijos

Liepa buvo mėnuo, kai daugelis investicinio portfelio bendrovių skelbė savo rezultatus. Juos ir apžvelgsime:

 • Lloyds Banking Group pasiekė rekordinį pelną ir 15% padidino dividendą. Rinkos tikėjosi dar daugiau, todėl akcijų kaina nukrito. Man užteko ir tokių rezultatų. Jeigu akcija kaina kris ir toliau, stengsiuosi dar padidinti šią poziciją, nors ji ir dabar viena iš didžiausių.
 • Sports Direct International pelnas nukrito beveik 60%, tačiau bendrovės akcijos stipriai šoko aukštyn, kadangi tikima, jog bendrovė turi šviesią ateitį. Nežinau dėl ateities, tačiau, kai bendrovės vadovas valdo kontrolinį akcijų paketą, man miegasi ramiau.
 • International Personal Finance pasiekė geresnį pelną nei tikėtasi. Be to, bendrovė išlaikė tokį pat dividendą, kas yra tikrai neblogai. Šios bendrovės akcijos per vieną dieną buvo nukritusios daugiau nei 40%, tada nusprendžiau padvigubinti šią poziciją. Rinka į bendrovės rezultatus reagavo labai pozityviai, todėl akcijų kaina gerokai šoktelėjo. Man patinka šios bendrovės vadovybė, tačiau, manau, jog visiems akcininkams būtų geriau, jeigu bendrovė nemokėtų stabilaus dividendo, bet supirkinėtų savo akcijas. Mano manymu, jos per daug nuvertintos.
 • Beazley pasiekė gerus pusmečio rezultatus ir šiektiek padidino dividendą.
 • Safestore Holdings – pasiekė labai gerus rezultatus ir 17% padidino dividendą.
 • Countrywide – pasiekė blogesnius nei tikėtasi rezultatus ir akcijų kaina vienu metu buvo nukritusi daugiau nei 10%. Šiuo metu Didžiosios Britanijos nekilnojamo turto rinka išgyvena ne pačius geriausius laikus, todėl tai jaučia ir ten operuojančios bendrovės.
 • Unilever pasiekė gerus rezultatus ir padidino dividendą.
 • Diageo pasiekė 15% didesnį metinį pelną ir šiektiek padidino dividendą. Bendrovė taip pat paskelbė, jog įsigis George Clooney tekilos prekybinį ženklą „Casamigos“.
 • Amazon pasiekė mažesnį pelną nei analitikų prognozės. Tas negatyviai paveikė akcijų kainą. Problema ta, jog Jeff Bezos visiškai nesvarbu pasiekti pelną viename ar kitame ketvirtyje. Jis stato monstriško dydžio verslą ir viską reinvestuoja. Vienintelė problema, kurią šiuo metu identifikuoja daugelis – valstybės įsikišimas, kuris neleis bendrovei augti toliau. Be to, Amazon paskelbė, jog įsigis mažmeninės prekybos prekybos centrų grupę „Whole Foods“. Jeigu šis sandoris įvyks, kitų prekybininkų gyvenimas taps ypatingai sunkus.
 • Alphabet pasiekė gerus rezultatus, tačiau Europos Sąjungos konkurencingumo komisija nubaudė Alphabet keletas milijardų bauda dėl neva taisyklių pažeidimo.
 • Facebook padidino ketvirčio pelną daugiau nei 40%, kas akcijų kainai leido šoktelėti.
 • IG Group Holdings pasiekė gerus metinius rezultatus ir išlaikė dividendo dydį.

Obligacijos

Jų neturiu ir neplanuoju turėti.

Grynieji pinigai

Vadovaujuosi principu, jog geriau turėti daugiau grynųjų pinigų nei be reikalo investuoti į tai, ko nelabai supranti ir neturi plano, kaip su ta investicija elgsies.

Pabaigai

Gerai, kai viskas klostosi neblogai. Nors portfelis pasiekė naujas aukštumas, aš stengiuosi nepamiršti savo investicinio portfelio rizikos valdymo.

#akcijų kainos #bendrovių rezultatai #diviendai #grynieji pinigai #investicinis portfelis #portfelis

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai