Mano investicinis portfelis Rugsėjis 2017

Tomas S.

Rugpjūtis buvo dar vienas geras mėnuo investiciniam portfeliui. Portfelio bendrovės pasiekė geresnius nei tikėtasi rezultatus, todėl jų akcijų kainos išaugo, o ir ateityje laukiami dividendai taip pat. Nors viskas atrodo visai neprastai, daugelis garsiausių pasaulio investuotojų siūlo į bendrovių akcijas investuoti atsargiai, kadangi jų kainos yra labai aukštos. Atsargumu stengiuosi pasiremti ir aš, tačiau nors pasaulyje ir yra labai daug rizikos, manau, jog centrinių bankų žemų palūkanų politika drastiškai nesikeis, todėl bendrovių akcijų kainos neturėtų kristi. Niekada negali žinoti.

Mano manymu, akcijų kainos kristų tada, kai bazinės palūkanų normos būtų 4% – 5% lygmenyje, kas leistų daugeliui per daug negalvoti ir nerizikuoti, o kapitalą laikyti banke. Nemanau, jog tokios palūkanos mus pasieks greitai. Aš ir pats jų laukiu ir norėčiau. Kam rizikuoti, kai būtų galima kapitalą didinti be rizikos.

Investicinis portfelis Liepa 2017

Grynųjų pinigų portfelyje buvo pakankamai daug ir tai tik parodo, jog portfelio rizikos stengiuosi neužmiršti. Kaip jau ne kartą minėjau, kapitalą reinvestuoti augančiose rinkose yra pakankamai sudėtinga, todėl reikia kantrybės ir šalto proto, kurių dažnai investuotojams stinga.

Investicinis portfelis Rugpjūtis 2017

Rugpjūtis buvo neįprastai aktyvūs mėnuo. Kaip matote, grynųjų pinigų liko beveik ketvirtadaliu mažiau, kadangi nusprendžiau inicijuoti vieną naują poziciją ir pridėti prie esamos. Apie tai papasakosiu paragrafe apie akcijas.

Akcijos

Savo investiciniame portfelyje stengiuosi investuoti į bendroves, kurias noriu jame turėti ilguoju laikotarpiu. Taip, turiu ir spekuliacinių pozicijų, tačiau mano tikslas nėra pirkti/parduoti kiekvieną mėnesį ar kiekvieną savaitę, mano tikslas yra neliesti portfelyje esančių bendrovių ir stengtis reinvestuoti gaunamus dividendus ir papildomus grynuosius. Pozicijas likviduoju tada, kai manau, jog kaina yra aukštesnė nei akcijos fundamentali vertė. Taip pat svarbu turėti ir kažkokių opcijų, kur gautus grynuosius reinvestuoti. Aišku, geriau portfelyje turėti daugiau grynųjų pinigų nei pervertintų akcijų.

Rugpjūtį nusprendžiau, jog turiu parduoti paskutiniasias Sports Direct akcijas. Turėjau daug didesnę poziciją metų pradžioje, tačiau nusprendžiau „pasiimti“ greitą 10% pelną. Tai nebuvo pats geriausias sprendimas, kadangi vėliau mano pocijos vertė padidėjo iki 50%. Šią nuoskaudą aptariau įraše apie investicinio portfelio metinius rezultatus.

Mano manymu, Sports Direct pozicija yra tokia pat sunki, kaip ir po Brexit, todėl akcijų kainos pakilimas 50% man atrodo spekuliacinis ir neatitinkantis bendrovės realios vertės. Nusprendžiau likviduoti šią poziciją ir pasiimti pelną.

Gautus grynuosius reinvestavau į naują bendrovę – Micro Focus. Tai bendrovė, kuri turi labai didelį potencialą ir yra valdoma puikių operatorių. Tai nėra pigi bendrovė, bet, mano manymu, turinti labai didelį potencialą.

Minėjau, jog pridėjau ir prie esamos pozicijos. Didžiausią nuostolį turiu Countrywide. Tai didžiausia Didžiosios Britanijos nekilnojamojo turto bendrovė. Ji daro viską, ko jums reikia norint įsigyti/parduoti nekilnojamą turtą. Tai vienintelė tokia diversifikuota nekilnojamojo turto grupė. Po Brexit akcijų kaina smuko apie 40%, tada nusprendžiau investuoti aš. Tačiau bendrovės akcijų kaina smuko dar 30%, kas tikrai nėra pati smagiausia patirtis. Pagrindinis bendrovės akcininkas yra Oaktree Capital Management, kuri yra labai įžymi turto valdymo bendrovė. Be to, grupė yra labai diversifikuota, kas leidžia uždirbti net ir tada, kai nekilnojamo turto sandorių kiekis mažėja. Manau, nekilnojamo turto sandorių turėtų išaugti, kad ir kas benutiktų su Brexit, todėl ir grupės pelningumas pagerėti. Akcijų kaina nukrito dar apie 10%, todėl nusprendžiau poziciją padvigubinti. Nemanau, jog toks akcijų kainos kritimas yra adekvatus tam, kas vyksta rinkoje.

Obligacijos

Jų neturiu ir neplanuoju turėti. Kaip minėjau šio įrašo pradžioje, jeigu man būtų siūloma garantuota 4% – 5% grąža, tikrai jų turėčiau, tačiau iki to dar labai ilgas laikas.

Grynieji pinigai

Jų turiu tikrai palyginti nemažai. Mano tikslas yra juos reinvestuoti. Kol nėra įdomių situacijų, ramiau miegu turėdamas grynyosius.

Pabaigai

Kiekvienas iš mūsų turi skirtingą finansinę situaciją ir realybę. Mano naudojama strategija ir kapitalo valdymas tinka tik man pačiam, kitiems tai gali būti nepriimtina. Mano įrašu tikslas nėra rekomenduoti kaip elgtis su jūsų kapitalu, bet pasidalinti mintimis apie tai, kaip kapitalą valdau aš pats.

#akcijų kainos #Bendrovių akcijos #grynieji pinigai #investicinis portfelis #portfelio rizika #reinvestuoti

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai