Mano investicinis portfelis Sausis 2018

Tomas S.

2017 metus mano investicinis portfelis pabaigė rekordinėse aukštumose. Tai yra labai smagu, tačiau tuo pačiu ir baugina, kadangi investuoti naują kapitalą tampa vis sudėtingiau. Akcijų rinkoms pasiekiant naujas aukštumas daug investuotojų pradeda galvoti, kada ir ką parduoti, gal neparduoti ir t.t. Stengiamės atspėti akcijų rinkų viršūnę, tačiau tai padaryti yra labai sudėtinga, o turbūt ir neįmanoma. Man šiektiek ramiau, kadangi beveik 20% investicinio portfelio turto „stovi“ grynųjų pinigų pavidalu.

Keletas portfelio bendrovių pasidalino ketvirčio bei metiniais rezultatais:

  • Unilever nuvylė investuotojus, kadangi bendrovės pajamos neaugo trečiajame ketvirtyje, o už mažėjančias pajamas niekas nenori mokėti. Akcijų kainą nukrito daugiau nei 10%, o aš nusprendžiau investuoti dar daugiau į šią bendrovę, kadangi tikiu ateities augimo perspektyvomis. Bendrovė stengiasi parduoti stagnuojančius produktus ir investuoja į naujas augančias nišas.
  • Safestore pasiekė planuotą metinį pelną, kas leido jiems ir vėl kilstelti dividendą.

Trumpalaikiai rinkų svyravymai man nėra svarbus. Svarbu, jog bendrovės, esančios mano portfelyje, priimtų logiškus sprendimus. Dažnai pasitaiko, kai bendrovės pelnas krenta, tačiau dividendas yra didinamas, kas tikrai nėra logiška. Pasitaiko, jog bendrovės ir šiaip turi labai žemą dividendą, todėl nėra bėdos jį padidinti, pelnui krentant. Stengiuosi vengti bendrovių, kuriuos yra ypatingai suinteresuotos pamušti trumpalaikius finansinius rodiklius. Verslas kaip ir gyvenimas yra neprognuozojami, todėl bendrovės, kurios visada pasiekia planuotus rezultatus atrodo įtartinai.

Tarkim, sėkmingiausia mano pozicija – Man Group, vykdo veiklą rinkoje, kur rezultatai būna labai sunkiai prognuozojami. Rinkoms augant bendrovė sugebės sugeneruoti labai daug pelno, krentant – atvirksčiai. Svarbu tokias bendroves nupirkti pigiai. Be to, šios bendrovės vadovas pasikeitė ir nusprendė supirkinėti akcijas tada, kai bendrovės akcijų vertė buvo pasiekusi dugną. Kai tokie veiksmai sutampa, tai labai sunku neuždirbti su tokia pozicija.

Atvirksčiai atsitiko su didžiausia nekilnojamojo turto bendrove Didžiojoje Britanijoje – Countrywide. Bendrovė uždirba, kai nekilnojamojo turto kainos auga ir žmonės jį perka. Po Brexit nekilnojamojo turto transakcijų kiekis sumažėjo, sumažėjo ir bendrovės pelningumas, kas turėjo labai neigiamą įtaką akcijų kainai. Šiuo atveju, kaina, kurią mokėjau už akcijas buvo per aukšta. Labai sunku nuspręsti, kiek ta kaina gali kristi, nes akcijas įsigyjau, kai jų kaina nukrito daugiau nei 50%.

Tai investicinės pamokos, kurias būtina įsisavininti kiekvienam, norinčiam sėkmingai investuoti. Gero investavimo!

#akcijų kaina #akcijų rinkos #investicinis portfelis #pelnas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai