Mano investicinis portfelis Spalis 2016

Tomas S.

Kaip jau minėjau savo įraše apie investavimą prieš ir po Brexit’o, pradėsiu dalintis savo investicinio portfelio apžvalga. Nesiekiu rekomenduoti vienų ar kitų vertybinių popierių, kadangi kiekvieno iš mūsų strategija yra skirtinga, o ir patys vertybiniai popieriai atlieka skirtingą funkciją kiekvieno investiciniame portfelyje. Noriu tik pasidalinti savo įžvalgomis kaip aš sudarau savo investicinį portfelį bei logika kodėl pasirenku vienus ar kitus vertybinius popierius.

Investicinis portfelis prieš Brexit:

Apie tai, kaip sudariau šį investicinį portfelį jau minėjau savo įraše apie Brexit. Šis portfelis labai paprastas – jame tik auksas ir grynieji pinigai. Tai labai “gynybinis” portfelis, siekiantis išsaugoti kapitalo vertę, o ne jį auginti.

Investicinis portfelis Spalis 2016:

Kaip matome šio investicinio portfelio kompozicija pakankamai skiriasi nuo to kaip jis atrodė prieš Brexit. Skiriasi ir šio investicinio portfelio tikslas – kapitalo auginimas, bet 40% gynybos leidžia geriau minimizuoti šio investicinio portfelio svyravymus. Kaip matote, savo investiciniame portfelyje visiškai neturiu obligacijų. Obligacijos, kaip investicinis instrumentas, man niekada nepatiko – jūsų pozityvi grąža yra minimizuota, o galimas nuostolis ne. Be to, mano patirtis ir obligacijų supratimas yra limituotas, todėl neinvestuoju ten, kur nesuprantu. Investuočiau tik į aktyvų fondą, kuris investuoja į skolos vertybinius popierius (tokio kolkas neradau) ar į kompaniją, kuri užsiima šitais produktais (turiu kandidatų, bet negaliu investuoti dėl to, jog šių akcijų nėra mano investicinėje platformoje). Obligacijų neturiu, bet mano akcijų portfelyje yra kompanijų, kurios uždirba iš skolos vertybinių popierių, todėl tam tikra alokacija obligacijoms yra.

Investicinio portfelio vertė nukrito mažiau nei 0.5 procento per paskutinį mėnesį, bet jeigu paskaičiuosime prekybos kaštus bei gautus dividendus, tai portfelio vertė praktiškai stovėjo vietoje. Kolkas nesukūriau mėnesinių portfelio kitimo grafikų, bet pasistengsiu tai padaryti ateityje. Prisipažinsiu, jog man investicinio portfelio sudarymas yra daugiau menas nei mokslas. Aišku, tam, kad jums tai būtų menas, jūs turite apie tai tikrai nemažai žinoti. Kai sakau, kad tai man yra menas, turiu omenyje, jog nenaudoju komplikuotų formulių, kad sukonstruoti investicinį portfelį, nors jas žinau ir naudojau, bet viską darau su popieriaus lapu ir pieštuku be jokios aukštosios matematikos.

Akcijos

Šiuo metu savo investiciniame portfelyje turiu 6 skirtingų kompanijų akcijas. Pavadinimų neminėsiu, kadangi jos visos yra Didžiojoje Britanijoje listinguojamos kompanijos, todėl mažiau aktualios. Jeigu įdomu kokios kompanijos, tai galėsiu pasidalinti ateities įrašuose.

Mano akcijų portfelis yra pakankamai koncentruotas, top 3 akcijos užima beveik 70 procentų akcijoms skirtos alokacijos arba daugiau nei 40 procentų viso investicinio portfelio. Tai yra labai koncentruota alokacija. Kaip minėjau ne viename savo įraše diversifikacija yra labai svarbu, tačiau norint uždirbti daugiau galima portfelyje turėti tam tikrų koncentruotų pozicijų. Bet vėlgi į šias koncentruotas pozicijas reikia žiūrėti viso investicinio portfelio kontekste. Ar turite pozicijų, kurios yra gynybinės (auksas, grynieji pinigai?), kiek jų turite ir t.t. Mano įsitikinimu reikia koncentruotai investuoti į savo geriausias idėjas. Jeigu investuosiu tokias pat sumas tiek į geriausią, tiek į dešimtą geriausią idėją, tai bus nelogiška.

Rugsėjo mėnesį investavau į dvi naujas pozicijas bei pridėjau į vieną senąją. Rugsėjį akcijų portfelio vertė nukrito nedaug, o turima aukso pozicija leido portfeliui išlikti praktiškai toje pačioje pozicijoje. Šiuo metu, stebiu keletą kompanijų, kurių akcijų norėčiau įsigyti. Be to, norėčiau įsigyti jau turimų kompanijų akcijų už prieinamą kainą.

Kaip jau ne kartą minėjau, investuotojui labai svarbu žinoti, jog vienas iš svarbiausių aspektų, lemiančių jūsų ateities grąžą yra kaina, kurią mokate už vertybinius popierius. Aš pats tai darau ir kitiems patariu.

Minėjau, jog nesidalinsiu tam tikrų akcijų pavadinimais, bent jau šitame įraše, bet galiu pasidalinti vienu iš ETF’ų į kurį taip pat esu investavęs. Tai yra “iShares MSCI Eastern Europe Capped UCITS ETF”. Man patinka kompanijos BlackRock ETF’ai, kadangi jie turi gerą internetinį puslapį, kur galima lengvai gauti detalios informacijos apie norimą ETF’ą. Kitų kompanijų produktai kartais būna pigesni (Annual Management Charge (AMC) būna patrauklesnis), bet informacija ne tokia prieinama. Man informacija yra labai svarbi, todėl galiu sumokėti už produktą daugiau.

Šį ETF’ą įsigyjau dėl to, jog portfelyje neturėjau kompanijų, kurios galėtų pasipelnyti iš žaliavų kainų augimo. Šio ETF’o pagrindinės šalys Rusija, Lenkija bei Turkija. Rusijos ekonomika yra paremta žaliavų kainomis, o ir žaliavų kompanijos Rusijoje nėra tokios brangios kaip tarkim vakarų Europoje, tam yra priežastys, bet šią riziką už žemesnę kainą aš esu pasirengęs priimti. Taigi, nežinau ar ETF’o kaina augs, mažės ar nesikeis, bet žinau, jog šis ETF’as man leis gauti alokaciją žaliavoms ir jų kainoms. Kaip jau prieš tai minėjau, labai svarbu žinoti kokią rolę kiekvienas komponentas atlieka jūsų investiciniame portfelyje.

Auksas

Aukso poziciją savo portfelyje sumažinau 50 procentų po Brexit. Vėlgi, nežinau ar aukso kaina augs, kris, nesikeis, bet auksas mano portfelyje užima gynybinę poziciją. Šiuo metu neplanuoju šios pozicijos keisti, bent jau iki JAV prezidento rinkimų pabaigos.

Grynieji pinigai

Portfelyje turiu tik dalį grynųjų pinigų, kita dalis yra banko indeliuose, kurie neša 3-4 procentus metinių palūkanų, kas tikrai nėra blogai. Ateityje portfelio turtas augs ne dėl augančios investicinės grąžos, bet dėl to, jog grynieji pinigai bus reinvestuoti investiciniame portfelyje.

Pabaigai

Šis įrašas pirmasis apie mano investicinį portfelį bei logiką, kodėl investicinis portfelis atrodo vienaip ar kitaip. Planuoju portfelio rezultatais dalintis kiekvieną mėnesį. Jeigu ši informacija nėra reikalinga, o gal kažką pamiršau, prašau pasidalinkite savo mintimis komentaruose.

 

#akcijos #auksas #Brexit #etf'ai #grynieji pinigai #investavimas #investicinis portfelis #obligacijos #portfelio grąža

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai