Mano investicinis portfelis Spalis 2017

Tomas S.

Kadangi investicinio portfelio rezultatus fiksuoju paskutinę kiekvieno mėnesio dieną, tai rugsėjis portfeliui nebuvo sėkmingas ir portfelio vertė buvo nukritus daugiau nei 5% lyginant su rugpjūčio. Praktiškai visos akcijų rinkos krito per tas kelias savaites, todėl ir rezultatai nebuvo įspūdingi. Šiandien esame antroje spalio pusėje, o portfelio rezultatai ne tik, kad pasitaisė, bet ir pasiekė rekordines aukštumas. Šiuo metu akcijų rinkos tikrai yra labai pavojingas dėl tokių svyravymų.

Savo praeitame įraše minėjau, jog padvigubinau Countrywide poziciją. Šis ėjimas kolkas nebuvo labai sėkmingas, kadangi akcijų kaina nukrito dar apie 20%. Kai bandai pagauti akcijos kainos dugną, kartais gali nepasisekti, taip nutiko ir man. Kažkokių ypatingai negatyvių žinių nepasirodė, tačiau akcijų kaina smuko. Pozicijos nelikviduoju, kadangi manau, jog visos blogos naujienos šiuo metu jau yra kainoje. Žiūrėsime, kaip seksis toliau. Aš, o ir turbūt daugelis žmonių geriausias pamokas gauna ne iš sėkmingai pasibaigusių veiksmų, bet iš nesėkmių. Tikiuosi šis įvykis pamokys to ir mane.

Tiek rugpjūtį, tiek rugsėjį daugelis mano portfelio bendrovių mokėjo dividendus, todėl portvelyje padaugėjo grynųjų pinigų. Akcijų kainoms pakritus rugsėjį, nusprendžiau pakeisti savo portfelio konstrukciją:

  • Pardaviau daugiau nei puse International Personal Finance pozicijos, kuri leido man 40% procentų nuostolį, paversti 10% grąža. Sausio mėnesio įraše minėjau, jog bendrovės akcijų kaina nukrito daugiau nei 40% per vieną dieną. Nusprendžiau pagauti akcijų dugną ir tai man iš dalies pavyko, kas leido uždirbti tiek iš akcijos kainos kilimo, tiek ir iš dosnių dividendų. Akcijų dugno gaudymas nėra kažkas, ko aš ypatingai siekiu, nes tai tikrai ne visada gaunasi, ką ir parodo mano Countrywide pavyzdys. Pozicijos dydį sumažinau, kadangi, kai į kompanija investavau, norėjau investuoti tik nedidelę savo kapitalo dalį. Po sėkmingo dugno gaudymo prie to ir sugrįžau.
  • Nusprendžiau daugiau nei padvigubinti savo Micro Focus poziciją, kadangi, manau, jog kompanija turi puikias galimybes plėstis, o ją valdo puikūs kapitalo valdytojai. Vėlgi, noriu iš savo geriausių idėjų uždirbti daugiausiai, todėl ateityje stengsiuosi turėti vis labiau koncentruotą investicinį portfelį. Mano tikslas portfelyje turėti ne daugiau kaip 10 bendrovių. Šiuo metu analizuoju esamas pozicijas ir sprendžiu ar jas reikėtų padidinti, palikti ar parduoti.
  • Taip pat nusprendžiau daugiau nei padvigubinti savo Legal & General poziciją. Tai nėra brangi bendrovė, tačiau ji turi pakankamai galimybių tam tikrose srityse uždirbti gerą grąžą, kuri jiems neturėtų reikalauti didelių papildomų investicijų.

Šie pasikeitimai investiciniame portfelyje sumažino grynųjų pinigų kiekį iki mažiau nei 10% viso portfelio turto. Minėjau, jog siekiu portfelyje turėti apie 10% – 20% grynųjų pinigų, todėl mano ateities veiksmai bus labai riboti ir atsargūs.

Kaip jau minėjau įrašo pradžioje, nors akcijų rinkos kyla, jos yra labai permainingos ir pavojingos. Svarbu neužmigti stebint kylančią portfelio vertę.

#akcijų rinkos #grynieji pinigai #investicinis portfelis #pozicija

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai