Mano investicinis portfelis Vasaris 2017

Tomas S.

Ir vėl atėjo laikas, kai apžvelgiu savo investicinio portfelio rezultatus. Porfelio konstrukciją ir rezultatus galite rasti čia. 2016 gruodį užbaigiau pakankamai sunkiai, tačiau 2017 sausis buvo tas mėnuo, kai investicinis portfelis pasiekė savo istorines aukštumas. Akcijų rinkos metus pradėjo pakiliai, o aš 100 procentų savo investicinio portfelio laikau būtent akcijose, todėl rezultatas dėsningas, nors nesu investavęs į tam tikrą akcijų indeksą. Be to, vis dažniau susimąstau apie portfelio riziką, nes apie ją galima labai greitai užmiršti, kai akcijų rinkose viskas klostosi sklandžiai.

Investicinis portfelis Gruodis 2016

Kaip jau minėjau savo praeitoje investicinio portfelio apžvalgoje, gruodis mane privertė susimąstyti apie mano investavimo procesą. Šiuo metu vis dar ties juo dirbu ir mąstau. Norėtųsi, kad būtų galima viską pakeisti greičiau, tačiau tokie pokyčiai realiame gyvenime nevyksta greitai.

Gruodį pabaigiau 100 procentų savo investicinio turto investavęs į akcijų rinkas. Portfelio pozicijos nepakeičiau ir sausį, nors apie riziką rinkose ir savo investiciniame portfelyje pradedu galvoti vis daugiau.

Investicinis portfelis Sausis 2017

Mano investicinio portfelio pozicija išlieka nepasikeitusi. Norėjau, jog sausis būtų pirmas ramus mėnuo, kai aš nei kažką perku, nei parduodu. Sunku laikytis disciplinos, kai atsiranda galimybių, mano manymu, kapitalą panaudoti efektyviau. Pridėjau dar šiek tiek kapitalo į akcijų portfelį, nes vienos iš portfelio pozicijos, kompanijos Unilever, kaina nukrito 5 procentais, kas, mano manymu, buvo gera kaina padidinti Unilever poziciją portfelyje.

Vienas iš mano investavimo principų – keisti esamas pozicijas tik tada, kai turiu galimybę kapitalą panaudoti geriau.

Kaip jau minėjau, vis daugiau mąstau apie rizikas tiek akcijų rinkose, tiek mano investiciniame portfelyje. Galvoju mažinti, o galbūt atsikratyti tam tikrų pozicijų ir reinvestuoti į kitų kompanijų akcijas. Šiuo metu, reinvestuoti man palankiomis kainomis nematau kur, todėl nepakeičiau savo pozicijų. Vienas iš mano investavimo principų – keisti esamas pozicijas tik tada, kai turiu galimybę kapitalą panaudoti geriau. Turiu keletą įdėjų, kaip ir kur investuoti, todėl gali būti, jog portfelio konstrukcija keisis artimiausiu laiku.

Be to, mano gyvenime atsirado tam tikrų įsipareigojimų eurais, todėl pradėsiu valgyti tai, ką siūlau ir kitiems.

Akcijos

Nieko naujo, 100 procentų portfelio investuota į akcijų rinkas. Beveik padvigubinau Unilever poziciją portfelyje, nes pasirodė pakankamai priimtina ir teisinga kaina.

Unilever kompanija yra gerai valdoma, nors pakankamai brangi. Aš ją naudoju, kaip vieną iš būdų valdyti Didžiosios Britanijos svaro kurso riziką. Unilever yra kompanija, kurios pagrindinės rinkos nėra priklausomos nuo Brexit ir ji uždirba kitomis valiutomis nei Didžiosios Britanijos svaras, kas leidžia diversifikuoti ir apsaugoti mano kapitalą nuo Didžiosios Britanijos svaro kurso kritimo.

Obligacijos

Obligacijų neturiu ir artimiausiu laiku neplanuoju turėti, ypatingai laikotarpiu, kai JAV planuoja didinti trumpalaikių palūkanų normą.

Auksas

Aukso neturiu ir kol kas neplanuoju turėti, nors Donald Trump ir Brexit mane neramina.

Grynieji pinigai

Šiuo metu stengiuosi padidinti alokaciją gryniesiems pinigams, kadangi, jie gali būti panaudoti, kaip rizikos mitigavimo priemonė: rinkoms krentant, visada galima nusipirkti gerų kompanijų už žemesnes kainas. Be to, turiu tam tikrų įsipareigojimų eurais, todėl man būtina savo portfelyje turėti daugiau grynųjų pinigų.

Pabaigai

Savo rinkų prognozėmis nesidalinau, nes tokių paprasčiausiai neturiu. Pabandysiu pasidalinti savo pamąstymais apie rinkas atskiruose straipsniuose. Šiuo metu, tai darau, apžvelgdamas savo investicinį portfelį, bet ateityje pabandysiu pasidalinti savo įžvalgomis detaliau. Kol kas akcijų rinkos kyla, kas leidžia jaustis gerai, bet, tai dažnai būna periodas, kai akcijų rinkose yra pati didžiausia rizika, todėl siūlau visiems neužmigti ant investavimo laurų.

#akcijos #akcijų rinkos #auksas #Brexit #grynieji pinigai #investicinis portfelis #obligacijos #valiutos rizika

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai