Mano investicinis portfelis Vasaris 2018

Tomas S.

Naujuosiuos metus pasaulio akcijų rinkos pasitiko pakilime ir vienu metu mano investicinis portfelis buvo pasiekęs rekordines aukštumas. Gaila, bet vėliau teko atiduoti ne tik įgytas pozicijas, bet ir dar daugiau. Vasaris buvo ypatingai skaudus akcijų rinkoms, bet apie tai, kitame mano įraše.

Investiciniam portfeliui pasiekus rekordines aukštumas visada kyla klausimas, ar nereikėtų kai kurių pozicijų parduoti. Tai natūralu ir žmogiška. Žmogus išgyvena netektį du kartus stipriau nei prieaugį, todėl akcijų kainoms kylant, norisi neprarasti uždirbto „popierinio“ pelno. Aš patarčiau tokiose situacijose sumažinti savo pozicijas – parduokite dalį arba visas akcijas bendrovių, kurių vertės, jūsų manymu, nėra racionalios. Taip pat labai svarbu suprasti, ko jūs siekiate iš savo investicinio portfelio. Ar jūs norite greito pelno? Ar jums reikalingi pastovūs bendrovių mokami dividendai? Koks jūsų investicinis horizontas? Tik atsakę į šiuos klausimus, galėsite išgyventi pakilimus ir nuopolius.

Mano investicinio portfelio tikslas yra auginti kapitalą ilguoju laikotarpiu. Jeigu tam tikrų pozicijų vertė pakyla labai staiga ir, mano manymu, pasiekia nereacionalų lygį, aš tos pozicijos atsisakau arba sumažinu. Jeigu pozicijos vertė krenta, dažnai pridedu, bet stengiuosi daryti tai tik su pozicijom, kurias noriu laikyti ilguoju laikotarpiu. Tai man taip pat nevisada sekasi. Bet kas sakė, jog investavimas turėtų būti lengvas?

Mano portfelio vertė sausį nukentėjo ne kiek nuo rinkų svyravymų, kiek nuo specifinių bendrovių rezultatų:

  • Bendrovė Micro Focus paskelbė metinius rezultatus, kurie buvo prastesni nei tikėtasi. Man rezultatai pasirodė tikrai neblogi, aš nesitikėjau nieko geriau, tačiau akcijų kaina ta dieną nukrito 20%. Tai yra viena iš didžiausių portfelio pozicijų. Nusprendžiau pridėti dar daugiau prie šios pozicijos.
  • Panašus scenarijus atsitiko ir su Countrywide. Vėlgi, kažkodėl rinkos tikėjosi daug, bet gavo tiek, kiek tikėjausi aš. Dar vienas 20% akcijų kainos kritimas. Prie šios pozicijos nepridėjau, kadangi tai yra daugiau spekuliatyvi mano pozicija, kurios didinti kolkas nenoriu.

Investuojant į bendrovių akcijas dideli akcijų kainų svyravymai yra neišvengiami, todėl turite būti psichologiškai ir finansiškai pasiruošę juos išgyventi. Gero investavimo!

 

#akcijų kaina #Bendrovių akcijos #investicinis portfelis #vertė

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai