Mokytis internetu?

Tomas S.

Viena iš svarbiausių savybių, norint “pasivyti” skriejantį šiuolaikinį pasaulį, tai gebėjimas prisitaikyti ir nenustoti mokytis bei tobulėti. Viena iš galimybių tą pasaulį prisivyti – mokytis internetu.

Nors savo bakalauro studijas baigiau pakankamai senai, bet nuolatos mokinuosi ne tik gyvenimo, bet ir mokyklos suole. Į mokyklą eiti nereikia, tačiau prie knygų/vadovėlių pasėdėti tenka.

Mano mokslas susijęs su mano darbu, man paprasčiausiai reikia turėti tam tikras kvalifikacijas, tačiau mokytis galima ir reikia ne tik to, ko reikalauja darbas ar darbo rinka.

Matome, jog pasaulis bei darbo rinkos paklausa keičiasi pakankamai greitai, todėl tai ko išmokote viename darbe, gali nebereikėti kitame, todėl mūsų paprastųjų mirtingųjų būdas išlikti – gebėjimas bei noras išmokti kažko naujo.

Prieš gerus penkerius metus (gal ir anksčiau), pasaulyje pradėjo populiarėti prestižiškiausių pasaulio universitetų mokslo kursai/paskaitos interneto. Be to, šie mokymai – nemokami.

Aš ir pats prieš keletą metu buvau prisižadėjęs viena iš tų kursų pradėti bei pabaigti mokytis. Man šio kaip ir daugelio kitų idėjų įgyvendinti nepavyko iki praeitos savaitės.

Prieš gerą mėnesį radau labai įdomu kursą internete, kuris man šiuo metu yra labai aktualus. Nusprendžiau, kad užsiregsitruosiu ir pažiūrėsiu kaip man seksis suderinti šiuo metu “nereikalingą” mokymąsi su gyvenimu. Suderinti pavyko puikiai!

Taip, kiekviena paskaita užtruko apie pusantro valandos (iš viso keturios paskaitos), tad laiko tokiam užsiėmimui tikrai reikia, bet video mokymas man tikrai labai patiko, ir svarbiausia, jog pats medžiagos įsisavinimas buvo tikrai lengvas. Nusprendžiau ir jau užsiregistravau į dar vieną su mano darbu nesusijusį kursą.

Tiems, kurie norite išmokti kažko nauja, tačiau nenorite stoti i universitetą, ir beje, kodėl dalykai, kuriuos mokinais, kol buvai jaunas turi apibrėžti tavo žinių arsenalą?

Mano manymu, būtent toks trumpas, nieko jums nekainuojantis (tik laiką ir interneto prieigą) mokymąsis gali jauniems žmonėms leisti susipažinti su dalykais, kurie galbūt juos domina, tačiau jie nežino ką norėtų studijuoti, o tiems, kurie jau baigė savo “oficialius” mokslus, išmokti kažko naujo ir taip praplėsti savo akiratį bei tapti dar labiau konkurencingi globalioje darbo rinkoe.

Gero mokymosi!

P.S. Aš išbandžiau Coursera siūlomus kursas, nors tiekėjų yra ir daugiau.

#darbo rinka #konkurencija #Mokymąsis internetu #studijos

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai