Pelningiausia investicija II

Tomas S.

Savo įraše apie su finansais nesusijusias investicijas paminėjau tris investicijų rūšis (jų gali būti ir daugiau, pvz. socialinis kapitalas/investicija): žmogiškosios, laiko bei santykių investicijos. Taip pat teigiau, kad daugelio iš mūsų gyvenime būtent šios ne finansinės investicijos yra pačios svarbiausios. Šiandien pasidalinsiu savo patirtimi apie laiko investicijas.

Prisipažinsiu, man ši investicijų rūšis yra ypatingai artima, ir ties ja praleidžiu nemažai laiko.

Ne vieną kartą esu girdėjęs pasakymą, jog žmonės pervertina kiek jie gali padaryti per trumpą laiko tarpą, tačiau neįvertina kiek galima nuveikti per metus. Dažnai manome, jog, kai labai reikės, mes sugebėsime dirbti ilgas valandas, mažiau miegosim, tačiau turimą užduotį įvykdysim. Toks mąstymas mums leidžia daug laiko praleisti įvairiems niekams, o priverčia stengtis tik tada, kai labai reikia. Kodėl negalėtume stengtis kiekvieną dieną?

Nesakau, nesiūlau ir nerekomenduoju kiekvieną dieną atiduoti savo 100 procentų. Taip, idealiame pasaulye kiekvieną dieną turėtume jaustis labai gerai, todėl atiduoti mažiau nei tiek, kiek gali nėra gerai. Problema ta, jog mes negyvename idealiame pasaulyje ir turbūt ne tik aš, bet ir daugelis pastebime, jog vieną savaitę jaučiamės geriau nei kitą, todėl jėgas reikia stengtis taupyti ir eikvoti tik naudingiems užsiėmimams.

Praeityje ir aš praleisdavau nemažai laiko užsiiminėdamas niekais, o sunkiai dirbdavau tik tada, kai labai reikėdavo. Su laiku pastebėjau, jog nesistengiant kiekvieną dieną, surasti energijos ir noro padaryti daug per trumpą laiką nebeatsiranda, todėl nusprendžiau keisti savo požiūrį į laiko investavimą: stengiuosi kiekvieną dieną nuveikti kiek galima daugiau, bet nepervargti taip, jog ryt negalėčiau nuveikti tiek pat kiek vakar.

Taigi, kaip dirbti taip (investuoti laiką), jog išeitų nuveikti daug, bet kitą dieną jaustumeis žvaliai ir galėtum nuveikti dar daugiau?

Pirmiausia, turite identifikuoti savo prioritetus. Organizuokite savo gyvenimą taip, jog prioritetams kiekvieną dieną skirsite tam tikrą minimalų laiką. Tarkime, mano prioritetai yra šeima, sportas, darbas, mokslas ir savišvieta. Kiekvieną dieną šie prioritetai gauna tam tikrą laiko “davinį”. Laiko “davinio” bei prioritetų aš nekeičiu. Visi kiti dalykai tokie kaip televizija, apsipirkinėjimas, interneto naršymas, laikraščių skaitymas eina po prioritetų.

Jau ne kartą minėjau, jog televizijos nežiūriu jau beveik 2 metus, stengiuosi apsipirkinėti internetu (turbūt ne vien tik aš kelias valandas vaikščiodamas po parduotuves pavargstu daugiau nei praleisdamas visą dieną darbe – paprasčiausiai vaikščiojant po parduotuves jūsų dėmesys yra pastoviai okupuotas, todėl ir pavargstate labiau), interneto naršymui per dieną praleidžiu turbūt 15 minučių, o laikraščių praktiškai neskaitau. Mėgstu žaisti bei stebėti krepšinio varžybas, tačiau dažniausiai tam nerandu laiko. Kartais dėl to, jog nuveiktum kažką naudingo, tenka atsisakyti malonumų.

Taigi, norėdami tapti gerais savo laiko investuotojais (žinau, jog daugelis turite tas kelias knygas, kurias jau seniai norėjote perskaityti, bet tam niekada neatsiranda laiko) nusistatykie prioritetus (knyga vs laikraščių skaitymas, sportas vs sporto žiūrėjimas). Turėdami aiškius prioritetus kiekvieną dieną skirkite tam tikrą minimalų laiko “davinį” kiekvienam prioritetui. Šie prioritetai bei jiems skiriamas laikas turi būti neliečiami. Visos kitos problemos ir užsiėmimai seko po prioritetų. Garantuoju, jog laikantis šitos paprastos, bet neprastos sistemos per savaitę kalnų nenuversite, bet per metus ir patys nepatikėsite kiek nuveikėte. O geriausia, jog pamatę kiek nuveikėte ateityje norėsite ir galėsite nuveikti dar daugiau.

Tomas

#investicija #investicijos #knygos #Laikas #laiko investavimas #prioritetai

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai