Pelningiausia investicija III – santykių investicija

Tomas S.

Keliuose savo įrašuose ( čia ir čia) pasidalinau savo nuomone apie pelningiausias nestandartines investicijas – žmogiškąjį kapitalą ir laiką. Šiame įraše norėčiau pasidalinti su dar viena, ne tokia akivaizdžia investicija – santykių investicija.

Pagalvokite kiek per savo gyvenimą esate sutikę žmonių ir su keliais iš jų bendraujate iki šiol. Turbūt su nedaugeliu, nors būtų smagu bendrauti su visais, gyvenimas įsikiša ir padaro savas rokiruotes.

Ne vienoje mano skaitytoje knygoje teigiama, jog žmogus tampa labai panašus i 5 žmones su kuriais jis praleidžia daugiausiai laiko. Dažniausiai kiekvieno paprastojo mirtingojo gyvenime, tie žmonės yra antroji pusė, keletas draugų ir kolegos.

Sau gyvenime sakau, jog draugų nepasirinksi, draugai pasirenka jus. Geriausia ką žmogus gali padaryti , tai būti draugiškas su visais, o tada natūraliai atsiras žmonių, kuriems jus priimtinas ir kurie norės su jumis bendrauti. Aišku, turbūt daug stengiantis ir padlaižiaujant draugais galite tapti su betkuo, bet šis įrašas ne apie tai ir ne apie tokio pobūdžio investicijas, nors jos taip pat galimos.

Taigi, lieka dar dvi grupes, kurias jūs galite įtakoti pats: jūsų šeima, o tiksliau antroji pusė bei kolegos.

Ar galime pritaikyti kažkokius investavimo, racionalumo principus santykiams?

Kolegos

 Šis įrašas ne apie tai, kaip bendrauti, bet su kuo bendrauti. Jeigu turite galimybę pasirinkti kompaniją, kurioje dirbti, tai vienas iš pasirinkimo kriterijų tūretų būti su kuo dirbti. Ar naujoje pozicijoje išmoksite kažko naujo? Ar yra kas išmoko? Ar žmonės, kurie dirba jūsų komandoje yra pripažinti savo srities profesionalai?

Dažnai žmonės susigundo tik uždarbiu ir nepagalvoja apie tai, kaip jie tobulės ir su kuo. Iš savo patirties pasakysiu, kad uždarbis tikrai nėra pats svarbiausias kriterijus renkantis darbo vietą. Jeigu dirbsite su žmonėmis, kurie yra linkę i jus investuoti ir ismokyti, tai uždirbti visada suspėsite, bet jeigu dirbsite su žmonėmis, kuriems svarbu tik atlikas darbas, bet ne tai kaip jus tobūlėsite, o ar išviso tobulėsite, tai jūs būsite labai lengvai pakeičiamas – arba jūsų pozicija išnyks arba atsiras žmonių, kurie tą darbą atliks pigiau.

Taigi, prieš priimdami sekantį darbo pasiūlymą pasidomekite su kuo ir kaip teks dirbti, nes tai turės įtakos jūsų pajamoms ne šį mėnesį, bet už kelių metų.

Antroji pusė

 Mano manymu, tai svarbiausia jūsų gyvenimo investicija. Su šiuo žmogumi, jeigu gerai investuosite ir skirsite šiam sprendimui pakankamai laiko, jums teks praleisti visą likusį gyvenimą, todėl antrosios pusės pasirinkimas tūretų būti daug svarbesnis “galvos skausmas” nei jūsų finansinio portfelio valdymas.

Žmonės apie tai dažnai nepagalvoja. Dažnai sprendimai yra priimami greitai ir pasiremiant emocijom. Nenoriu išsiplėsti šia tema, nes tai kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau norėčiau šį įrašą pabaigti tokiu pasiūlymu/pamąstymu: turbūt gyventi yra paprasčiau, kai abu partneriai turi panašų (arba partneris geresnį) išsilavinimą, karjeros galimybes ir t.t. Pasirinkdami tinkamą partnerį jūs praktiškai padvigubinate savo ateities galimybes.

Pabaigai, norėčiau priminti, jog žmonėms investicijos asocijuojasi su investicijomis finansų rinkose, tačiau investuojame kiekvienas kiekvieną dieną, ir pačios svarbiausios investicijos nėra daromos finansų nevyksta rinkose. Pagalvokite, kokiuose gyvenimo srityse galėtumėte užsideti “investavimo kepurę” ir į tas sritis pažvelgti kitu, investavimo kampu.

 

#investicija #nestandartinės investicijos #santykių investicija

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai