Pelningiausia investicija IV

Tomas S.

Tęsiu savo pamąstymus apie nesdantartines, mano manymu, pelningiausias kiekvienam “paprastam” žmogui investicijas (Su kitomis investicijomis galite susipazinti čia, čia ir čia). Šiandien noriu pasidalinti savo nuomone turbūt apie labiausiai neįvertintą, nes ją įvertiname tik tada, kai jos netenkame, investiciją – sveikatą.

Dažnai kalbu apie tai, kaip reikia racionaliai valdyti savo resursus (laiko, finansinius, žmogiškojo kapitalo ir t.t.). Tam, kad efektyviai valdyti šiuos resursus bei pasinaudoti jų teikiama nauda, reikia pirmiausia jaustis gerai. Turbūt tai nėra toks paprastas reiškinys kaip, kad aš jį pristačiau. Manau, jog gera savijauta ir sveikata leidžia jums geriau valdyti savo resursus ir geras resursų valdymas leidžia jums geriau pasirūpinti savimi. Įdomu, jog ne kiekvienas iš mūsų susimąstome, kad mūsų kūnas (Apie psichologiją šnekėsiu kitame įraše) yra mūsų variklis. Jeigu jaučiatės sveikas, dažnai galite nuveikti daugiau, jeigu ne – tai betkokios resursų valdymo sėkmės neatneša jums daug džiaugsmo. Dažnai galvojame apie kažkokias komplikuotas investavimo schemas finansų rinkuose, kai daugumai jos nėra aktualios, bet pamirštame, jog investicijos į savo sveikatą gali mum duoti daug daugiau naudos bei papildomi keli procentai prieaugio mūsų investiciniame portfelyje.

Nuėję į darbą pastebėkite kiek žmonių ištikrųjų rūpinasi savo kūnu ir sveikata. Dažniausiai tai yra mažuma. Viena iš taisyklių, kurių laikausi klausydamas kažkieno nuomonės ar patarimo – kaip žmogus, bandantis mane įtakoti, gyvena? Koks jo gyvenimo būdas? Jeigu matau, jog žmogus neturi disciplinos, savęs neprisižiūri (nešneku apie kultūristo kūną, to tikrai nereikia, tačiau savo fizinės formos palaikymas tikrai, mano manymu, yra ypatingai svarbus), manęs šio žmogaus patarimai nepaveiks. Tas pats liečia ir mitybą (Bandau valgyti sveikiau, bet kolkas sekasi nekaip).

Jeigu sutiksite su manimi, jog norint turėti daug energijos ir noro kažką nuveikti, reikia stengtis būti sveikiems, ir tai turbūt bus viena iš geriausių investicijų jūsų gyvenime. Tai nuo ko pradėti?

Pasidalinsiu savo patirtimi

1.Pirmiausia svarbu nepulti stačia galva bei prikimšti savo dienos sportu.

2. Pagalvokite kada jums patogiausia sportuoti? Ryte? Vakare? Per pietus?

3. Kiek tam galite skirti laiko per dieną?

4. Ką mėgstate sportuoti? Komandinės sporto šakos? Sporto salė? Bėgimas parke? (Prisipžinsiu, jog pradėjau lakstyti be ausinių, ir bėgimo metu man kyla geriausios idėjos, pabandykite ir jūs!)

5. Geriau mažiau negu daugiau

6. Geriau padarykite kažką kiekvieną dieną, nors 15 minučių, nei darykite ilgas pertraukas ir trumpus “sprintus” su daug sporto

Labai paprasti klausimai, kuriuos sau atsakę bei laikydamiesi patarimų 5 ir 6, galėsite pradėti dirbti ties savo varikliu. Aišku, nepaminėjau mitybos. Čia aš ne toks patyręs ir didelia sėkme pasigirti negaliu, nors tikrai stengiuosi mažais žingsneliais maitinti geriau. Pasidalinsiu tik paprasta savo taisykle: Jeigu yra galimybė valgyti sveikesnį ir kokybiškesnį maistą, tai net negalvodami investuokite ir tai darykite.

Jau ne kartą minėjau, jog žmonės neturėtų bijoti žodžio investicija ir jo asocijuoti su komplikuotomis investicinėmis strategijomis finansų rinkose. Daugelis iš mūsų savo gyvenime netapsime finansų rinkų guru. To ir nereikia. Tačiau, mano manymu, naudinga į savo gyvenimą pažvelgti investuotojo akimis bei pabandyti pritaikyti ekonomikos/investavimo principus kasdieniems problemoms. Nuo to jūsų gyvenimas tikrai nepasidarys blogesniu!

Tomas

#gera savijauta #investicijos #investuotojas #nestandartinės investicijos #sveikata

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai