5 būdai sutaupyti neinvestuojant finansų rinkose

Tomas S.

Jeigu paklausite sąžiningų investavimo ar finansų ekspertų, kas svarbiausia, norint užsitikrinti finansinę nepriklausomybę, tai daugelis iš jų atsakys, jog reikia paprasčiausiai daugiau taupyti. Aišku, visada įmanoma bandyti pasididinti savo uždarbį, apie tai jau rašiau, bet kartais esame situacijose, kuriose vienintelis būdas turėti daugiau yra išleisti mažiau.

Nenoriu sukurti labai ilgo įrašo, nes vertinu savo ir jūsų laiką, todėl pradėsiu iškart su patarimais. Pagrindiniai patarimai yra tokie:

1. Gavę tam tikras pajamas pradėkite nuo to, kiek norėtumėte sutaupyti, o tik vėliau galvokite apie tai, ką norėtumėte nusipirkti. Aš pats visada vadovaujuosi šia taisykle. Aišku, visada būna periodų, kai sutaupyti kiekvieną mėnesį neišeis tiek, kiek norite, bet šio principo laikymasis, leis jums sutaupyti daugiau.

2. Pirkite prekes ir paslaugas, kada joms yra nuolaidos, ir pirkite jų kiek įmanoma daugiau. Tarkime, yra prekių, kurios negenda ilgą laiką. Tokių galite prisipirkti daug, jeigu manote, jog jums reikės jas naudoti ateityje. Nieko naujo nepasakiau, bet jūs nustebsite, kiek tokiu būdu galite sutaupyti ir kiek žmonių nesivadovauja šia taisykle.

3. Nepirkite finansinių produktų, ypatingai visokiausių draudimų, kurių nesuprantu nei aš, nei jūs, nei tas žmogus, kuris jums jas parduoda. Man pačiam teko susidurti su investiciniais produktais, kuriuos siūlo draudimo įmonės ir kurių paskirties bei mechanikos nesupratau nei aš, nei pardavėjas, nei žmonės, kurie turi ilgalaikę patirtį darbo finansų rinkose. Aišku, vėliau mes išsiaiškinome visą mechaniką, bet jeigu su tokiais produktais problemų turime mes, tai ką daryti žmogui, kuris apie tai girdi pirmą kartą? Be to, nepirkite produktų, kurių paskirties pardavėjas negali paprastai paaiškinti.

4. Ar jums ištikrųjų reikalingas automobilis? Aš automobilio neturiu, gal dėl to, jog neturiu vairavimo teisių, bet tuo visiškai nesigailiu. Tikrai galiu išsilaikyti tiek teises, tiek nusipirkti automobilį, tačiau į tai žiūriu kaip į labai blogą savo laiko bei finansinių resursų investiciją. Į darbą keliauju dviračiu. Tai man užtrunka puse valandos, tai yra sveika, pakankamai patogu ir labai pigu. Dažnai Lietuvoje atrodo, jog visi yra baisiausiai užsiėmę, nes turi ne po vieną, o po kelis automobilius. Paskaičiavus automobilio įsigijimo, tvarkymo kaštus, kuro sąnaudas, draudimą, parkavimą ir t.t. tikrai ne kiekvienam tas automobilis yra reikalingas. Be to, kiek laiko užtrunkate jį tvarkydamas ir t.t.? Už tuos pinigus geriau nusipirkite gerų knygų ir investicija atsipirks keletą kartų.

5. Nesinešiokite su savimi daug grynųjų pinigų ar banko kortelės su visais pinigais. Geriausia, kišenėje turėti tik minimalų kiekį pinigų, pvz. tam, jog būtų įmanoma nusipirkti tik pieno ar duonos. Jūs nepatikėsite, kiek žmonės išleidžia pinigų visokioms neplanuotoms užgaidoms. Mėnesio gale visos tos nereikalingos užgaidos jums labai nemažai kainuoja. Neturi kišenėje šlamančių, tai ir galvos neskauda, o ir užgaidų su laiku pasidaro mažiau.

Taupymo paslaptis – norėti mažiau nei gaunate pajamų.

Sveiko ir protingo taupymo!

#investicija #pinigai #taupymas #taupyti

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai