Peter Lynch pamokos „paprastam“ investuotojui

Tomas S.

Peter Lynch, akcijų fondo Magellan buvęs vadovas, yra vienas iš garsiausių ir didžiausią grąžą pasiekusių investuotojų. Peter Lynch investuotadamas remiasi fundamentalia kompanijų analize. Kaip pamatysite iš šios prezentacijos, jis nesuteikia jokio dėmesio astrologinėms ar ekonominėms prognozėms, o mėgsta dirbti tik su faktais.

Peter Lynch investavimo būdas yra kažkiek nestandartinis tuo, jog jis ne tik remiasi kompanijų pateiktomis finansinėmis ataskaitomis (ar kompanijos ištikrųjų pateikia tiesą? Aišku jos turėtų tai daryti, o ir auditoriai didžiąsias kompanijas tikrina kiekvienais metais, bet ar galima pasitikėti auditoriais?), bet ir stengiasi išbandyti prekes ar paslaugas, kurias kompanijos teikia, ar paprasčiausiai mieste stebėti tų kompanijų užimtumą ar prekių paklausą parduotuvėse ir t.t.

Man asmeniškai patiko jo nuomonė apie finansinės spaudos vertę „paprastam“ investuotojui. Peter Lynch nuomone, paprastas investuotojas turėtų skaityti spaudą susijusią su prekėmis ir paslaugomis, kurias jo kompanija gamina/teikia, o ne sekti kiek procentų vieną ar kitą dieną pakito vieno ar kito finansinio indekso vertė – tai nėra naudinga.

Man tai pat teko skaityti vieną iš Peter Lynch investavimo knygų – „One Up On Wall Street“. Knygoje Peter Lynch atskleidžia dar vieną savo investavimo principą: investuotojams reikėtų investuoti į tokias kompanijos, kurių vertė jų manymų gali išaugti keletą kartų (5-10 kartų). Kompanijos, kurių esamoji vertė rinkoje yra 10% žemesnė nei jūsų paskaičiuota vertė, neturėtų traukti jūsų dėmesio.

Jeigu jums patiko ši prezentacija (man ji labai patiko, ypatingai patarimai „paprastam“ investuotojui), tai rekomenduoju perskaityti ir Peter Lynch knygas.

#akcijos #fundamentalioji analize #investavimas #investuotojai #Peter Lynch

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai