Rekomenduojamos knygos

Tomas S.

Mano rekomenduojamos knygos:

”Finansininkas”, ”Titanas”, ”Stoikas” – T. Dreizerio trilogija. Vienos iš pirmųjų mano skaitytos knygos apie verslą, finansininkus ir akcijų biržas. Patariu perskaityti ne tik tiems, kurie tik pradeda savo kelią finansuose, bet ir daugiau patirties turinčius.

Restoring Financial Stability: How to Repair a Failed System (Wiley Finance) – viena geriausių knygų apie krizę. Knygos autoriai NYU Stern business school profesoriai, labai aktyvūs ir kompetetingi akademikai.

Crisis Economics: A Crash Course in the Future of Finance – taip pat vertingas skaitinys apie krizę. Tai Nourielo Roubini darbas, vieno iš žymiausių ekonomistų, kuris nuspėjo krizę. Be to tūrėtų būti žinomas Lietuvoje, kadangi Delfi labai pamėgę jį nevykusiai cituoti :)

Capitalism 4.0: The Birth of a New – Anatole Kaletsky knyga ne tik apie krizę, bet ir apie kapitalizmo problemas.

More Money Than God: Hedge Funds and the Making of the New Elite: Hedge Funds and the Making of a New Elite – viena mano mėgstamiausių knygų. Turbūt geriausia šių metų knyga, be to, ji ištikrųjų viena iš pretendenčių ja tapti. Puiki analizė apie Hedge Funds. Bet tai ne tik analizė apie šiuos fondus, kaip jie uždirba, kaip jie organizuoja savo prekyba, bet ir jų vertę ir įtaką ekonomiką. Jų reikšmė monetarinės politikos vykdyme. Hedge Funds – turbūt patys racionaliausi ekonominiai agentai. Aišku nekalbu apie tuos, kurie susikuria per bumą ir miršta per krizę. Yra tokių, kurie sugeba sėkmingai išnaudoti tiek rinkos bumą, tiek nuosmukį.

Fault Lines: How Hidden Fractures Still Threaten the World Economy – paskutinė skaityta knyga apie krizę. Labai gera knyga, Čikagos mokyklos atstovo R. Rajan. Į viską žiūrima iš kitos perspektyvos ir mano manymu, teisingos.

Lords of Finance: 1929, The Great Depression, and the Bankers who Broke the World – istorinė knyga, apie centrinius bankus, jų susikūrimą ir žmonės, kurie jiems vadovavo. Labai gera istorinė knyga, parodo Bretton Woods sistemos trūkumus. Taip pat, kodėl Hitleris atėjo į valdžią Vokietijoje, Weimaro hyperinfliacija ir dar daugiau įdomių faktų.

#hedge fondai #Rekomenduojamos knygos #rekomenduojamų knygų sąrašas

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai