Rinkimai JAV ir finansų rinkos

Tomas S.

Jau nekartą minėjau apie tai, kaip svarbu galvoti savo galva, ir neverta pasikliauti ekspertais. Savo įraše apie investavimą Brexit’o metu sakiau, jog buvo įmanoma nuspėti, jog rinkų, lažybininkų bei ekspertų prognozės ir priskiriamos baigčių tikimybės neatitinka tikrovės. Įvertinant šios dienos rezultatą, tai buvo galima taip pat nuspėti, kadangi tai man priminė labai panašų scenarijų, kai rinkos pervertina vieną ar kitą baigtį. Prisipažinsiu, jog tiek savo kolegom, tiek draugam vakar sakiau, jog esu užtikrintas, kad Hillary Clinton laimės. Koks neteisus buvau aš, o ir ar verta manęs klausyti? Vienintelis išsigelbėjimas tokiu metu – investicinio portfelio diversifikacija.

Klaidą savo pamąstymuose dabar įžvelgiu, bet tokią nuomonę susidariau turbūt dėl to, jog bet kuris rezultatas man neatrodė kaip didelė nelaimė, kadangi paskutinius pusę metų dirbau prie savo investicinio portfelio diversifikacijos. Paskutiniame savo įraše minėjau, jog savo aukso poziciją sumažinau per pus prieš rinkimus, nors senesniame įraše sakiau, jog aukso poziciją laikysiu nepakitusią iki JAV rinkimų pabaigos. Savo sprendimus ir nusistatymus reikia keisti, kai faktai keičiasi. Per tą laiką sugebėjau sulipdyti portfelį, kuris nepriklauso nuo vieno ar kito politinio rezultato. Nors aukso poziciją sumažinau, turėjau Didžiosios Britanijos akcijų (nemažą kiekį), kurios nukrito dėl Didžiosios Britanijos svaro kurso kritimo JAV dolerio atžvilgiu. Donald Trump pergalė ir bet kokia rizika rinkose man asocijavosi su doleriu silpnybe, kas pozityviai įtakotų mano akcijų poziciją. Panašiai ir nutiko šiandien, nors doleris šiuo metu ir Europos sesijos pabaigoje ne tiek ir nukrito Didžiosios Britanijos svaro atžvilgiu. Kaip jau ne kartą minėjau, diversifikacija rinkose yra vienintelis nemokamas dalykas. Aišku, į diversifikaciją reikia žiūrėti iš daugelio dimensijų, kai galbūt nebūtina turėti akcijų bei obligacijų, o galima turėti paprasčiausiai skirtingų akcijų ir t.t.

Rinkos rinkimų rezultatą pasitiko labai nemaloniai ir Azijos sesijoje buvo pastebimi daugiau nei 5% kritimai, kas vėliau bandė užkrėsti ir Europos sesiją. Europos sesija prasidėjo kritimais, bet vėliu viskas apsivertė aukštyn kojomis ir rinkos pradėjo kilti. Jau minėjau, jog šiuo metu rinkose yra ypatingai aukštas kainų svyravimų lygis, todėl kiekvienam patarčiau prieš priimant kažkokius sprendimus rinkose, apie juos pagalvoti vakarą prieš tai. Turėkite apgalvoję planą ir jį vykdykite. Nesugalvokite tokiomis dienomis pasitelkti emocijomis.

Man bet kokius rinkų svyravymus leidžia ištverti diversifikacija bei rizikos tolerancijos nusistatytmas. Nuspręskite, kiek procentų ar grynųjų galite prarasti tam tikroje pozicijoje ir laikykitės plano. Jeigu peržengiate limitą – likviduokite poziciją. Jeigu investuojate akcijų rinkose, tai priklausomai nuo rinkų, bet 15% – 20% kritimas neturėtų jūsų gąsdinti. Jeigu tai jums atrodo per dideli skaičiai, tada siūlau patiems neinvestuoti ir tuos pinigus patikėti profesionalams – investuoti į tam tikrą fondą, bet tai jums tikrai negarantuoja nei grąžos nei mažesnės rizikos, ar tiesiog neinvestuoti įkompanijų akcijas. Geriau jau tuos grynuosius laikyti indėlio pavidalu banke. Ir paprasčiau ir galvos neskauda.

 

#diversifikacija #investavimas #investavimas į akcijas #investavimas į auksą #investicinė grąžą #investicinė pozicija #investicinis portfelis #Jav doleris #JAV rinkimai #rinkų svyravimai #svaras

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai