Rutina

Tomas S.

Per paskutinį pusmetį ir vėl nustojau rašyti…

Ne kartą rašiau kaip žmogui verta investuoti į save ir į savo produktyvumą. Man tai yra labai svarbi tema, kadangi laikas, o ne pinigai, yra ribotas ir neatsinaujinantis išteklis apie kurį mes labai dažnai pamirštame.

Taip jau susiklostė įvykiai, jog būtent blogas buvo primirštas, nes laiko ištekliai buvo nukreipti į kitas veiklas.

Man labai patinka, kai kartais gyvename atsiranda etapai, kai kiekviena savaitė yra pakankamai nuspėjama ir galima lengvai susiplanuoti ir susidėlioti prioritetus. Per paskutinį pusmetį man to padaryti nepavyko, tačiau svarbu, jog “ramiu” periodu įdėtas darbas atneša vaisių ir gyvenime gali tvarkytis net tada, kai tu nesi savo laiko šeimininkas.

Kaip tapti savo laiko šeimininku?

 Svarbiausia, turbūt ko man trūko paskutinį pusmetį, turėkite rutiną, kuri niekada nesikeičia. Rutina nugali viską ir yra turbūt svarbiausias elementas, kai kalbame apie produktyvumą. Kartais, kaip atsitiko man, tos rutinos išlaikyti neišeina, tačiau, jau vien suvokimas, jog rutina yra labai svarbu, jums leis pasiekti daug geresnių rezultatų savo gyvenime.

Rutina man reiškia procesus ir prioritetus, kurie niekada nesikeičia. Pvz. žiūrėti krepšinio varžybas ar pačiam sportuoti. Jeigu mano tikslas pagerinti savo fizinę kondiciją, o būtent tuo metu rodo krepšinį, aš prioritizuosiu sportą ir t.t.

Labai svarbu nuo tikslų ir principų nenukrypti. Užtenka, tik keletos kartų, dažniausiai vieno pirmo nukrypimo, ir jūsų rutina ir norimi rezultatai pradės šlubuoti, kad ir ko jūs gyvenime siektumėte.  Pvz. aš buvau užsibrėžęs blogą rašyti kiekvieną savaitę ir tai sekėsi man visai neprastai, tačiau atsiradus kitoms veikloms, blogą nustojus rašyti vieną savaitę, blogo rašymas sustojo pusmečiui. Vėlgi, jeigu jūsų tikslai pasikeitė, kas nutiko man, tai rutina galima keisti tam, jog galėtumėte pasiekti kitą rezultatą, tačiau, neturint naujų prioritetų, net ir vienas suklupimas gali sugadinti jūsų rutiną.

Pabaigai

Šiuo metu neprisižadu rašyti kiekvieną savaitę, kadangi artėja mano ir turbūt daugelio vasaros atostogos, todėl poilsiaukime. Ateityje, tikiuosi rašyti daugiau ir duoti šiek tiek daugiau naudos kiekvienam iš jūsų.

 

#Laikas #laiko investavimas #Rutina

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai