Seimo rinkimai Lietuvoje

Tomas S.

Šių metų rudenį ir vėl ateina tas laikas, kai Lietuvos piliečiai turės išreikšti savo nuomonę Seimo rinkimuose. Prisipažinsiu, jog dar niekada nesu balsavęs rinkimuose, nes dažniausiai tai padaryti yra pakankamai nepatogu (štai ir pasirodo mano pilietiškumas), negyvenant Lietuvoje. Tačiau šiais metais nusprendžiau užsisakyti balsavimo dokumentus ir balsuoti. Gaila, jog gyvendami XXI amžiuje turime stoviniuoti mokyklose, norėdami išreikšti savo pilietinę valią, kai tuo tarpu internetu gali užsisakyti/nusipirkti praktiškai bet ką, neiškėlęs kojos iš savo namų.

Nenoriu įpiršti savo nuomonės už ką reikėtų balsuoti, kadangi viliuosi, jog kiekvienas iš mūsų, bent jau tas, kuris suranda laiko skaityti šį blogą, yra pakankamai sąmoningas ir turi priežasčių, kodėl balsuoja už vieną ar kitą partiją, kandidatą.

Šiuo įrašu noriu pasidalinti savo balsavimo kriterijais ir juos argumentuoti.

Taigi, idealiame pasaulyje žmonės sugebėtų išsirinkti pačius sąžiningiausius, protingiausius ir geriausius kandidatus bei partijas. Pripažinkime, jog idealiame pasaulyje mes negyvename, todėl, kad ir už ką balsuotumėte pačio pačiausio tikrai neišsirinksite. Taigi, pirmasis principas – nesiekite idealo, siekite tų kandidatų/partijų, kurios nenorimų savybių turi mažiausiai.

 Turbūt visi investuotojai sutinka su vienu teiginiu – diversifikacija yra vienintelis “nemokamas” dalykas rinkose. Logiška būtų manyti, jog būtent partijų diversifikacija (daug partijų su skirtingais kandidatais) yra viena iš geresnių balsavimo strategijų ir rinkimų rezultatų. Aš su tuo nesutikčiau. Žinant, kaip Lietuvoje politikai lengvai keičia partijas, tai prabalsavę už “mažesnes” partijas, jūs galbūt ir sugebėsite išrinkti vieną ar du kandidatus, tačiau tų kandidatų įtaką Seime bus labai menka. Didelė tikimybė, jog vėliau tie kandidatai prisišlies prie daugumos partijos ar šiaip pakeis partiją, kas Lietuvoje nėra naujiena. Siūlau būti realistams ir balsuoti už didžiąsias partijas, priklausomai nuo jūsų politinių pažiūrų – kairė (socialdemokratai), viduriukas (konservatoriai), dešinė (liberalai). Taigi, antras principas – balsuokite strategiškai.

 Atsakę į strateginius balsavimo klausimus, galite pradėti rinktis kandidatus pagal tai, ką jūs vertinate labiausiai. Mano kriterijai yra tokie:

 1. Turi aukštąjį išsilavinimą (Jeigu atitinka visus kitus kriterijus – nebūtina)

2. Moka laisvai šnekėti, rašyti, skaityti angliškai ir ne tik pasakas (baisu, ką mes šiuo metu esame išsirinkę)

3. Turi darbo patirties privačiame sektoriuje ar savo versle (Lietuvos biurokratų darbo etika ir metodika yra paprasčiausiai nepriimtina)

4. Yra pasiekęs rezultatų privačiame sektoriuje ar savo versle

5. Neturi turtingų tėvų, dėdžių, giminaičių, įtakingų žmonių (politikų)

6. Yra jaunas, <50 metų (Man nėra svarbus žmogaus amžius, tačiau dabartiniai suolų trynėjai Seime užkniso juodai)

7. Yra pakankamai sąžiningas (Žmogus, kuris nėra turėjęs reikalų su teisėsauga ar kitaip susiteršęs savo reputacijos)

Šie yra mano pagrindiniai kriterijai. Balsuosiu už ta partiją, kuri turi mažiausiai “seno kirpimo” žmonių, politikų Seime praleidusių jau ne vieną kadenciją, šnekančių tik viena užsienio kalba (rusų), dirbusių dėstytojais, biurokratais ir t.t. Man imponuoja žmonės, kurie savo karjerą yra pradėję nuo nulio, kurie veikia ir kažką nuveikia, kurie neraudonuoja, kai jiems reikia šnekėti angliškai, kurie gali išdidžiai atstovauti savo šalį.

Kaip jau minėjau, mes negyvename idealiame pasaulyje, todėl mano paminėtų savybių galbūt neturės nei vienas kandidatas, bet kaip jau minėjau, aš balsuosiu už tą partiją, kuri turi mažiausiai blogų savybių, ir tai bus ne maža, bet viena iš trijų didžiųjų partijų.

Sakiau, jog savo nuomonės už ką balsuoti nenoriu įpiršti, tačiau paminėsiu tik tai, jog tikrai nebalsuosiu už socialdemokratų partiją. Kai jie valdžioje, atrodo, jog Lietuvoje laikas sustoja ir vienintelis darbas, kuriuo jie užsiima – perskirstinėja biudžetą. Tai tokių biurokratų partija, kuriai būnant valdžioje nei labai gerai, nei labai blogai, bet jauti, jog kažkas yra ne taip.

Kviečiu visus pasistengti rasti laiko pamąstyti už ką ir kodėl balsuoti, o vėliau ir prabalsuoti ateinančiuose Seimo rinkimuose.

#Balsuoti #politika #Seimo rinkimai

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai