Top 10 knygų apie investavimą ir finansus 2014 metais

Tomas S.

Viename iš šių metų įrašų pažadėjau, jog pasidalinsiu sąrašu knygų, kurias teko perskaityti 2014 metais. Viso sąrašo neaprašysiu, bet pasidalinsiu dešimčia geriausių knygų apie investavimą ir finansus, kurias praverstų perskaityti kiekvienam investuotojui.

Taigi mano top dešimt 2014 metais:

The Intelligent Investor – Benjamin Graham vertės investavimo biblija. Apie šią knygą sukūriau ir atskirą įrašą. Šią knygą skaitau ne pirmą kartą, bet kiekvieną kartą ją perskaitęs į dalykus žiūriu kitaip.

Margin Of Safety – dar vieno vertės investavimo atstovo, Seth Klarman knygą, apie jo investavimo metodą. Ši knyga labai reta, knygų parduotuvėse jos nerasite, o originalios šios knygos kopijos kainuoja virš 1000 dolerių. Apie šią knygą taip pat buvau sukūręs atskirą įrašą, todėl čia nebesiplėsiu.

The Most Important Thing – Howard Marks, Oaktree Capital Management investicinio fondo vadovo knyga apie investavimą bei riziką. Howard Marks fondas ir investavimo strategija yra paremta vertės investavimo principais. Oaktree Capital Management dažniausiai investuoja į kompanijas, susidūrusias su finansiniais sunkumais, “distressed” rinka. Man labai patiko Howard Marks pamąstymas apie riziką. Finansų teorijoje teigiama, jog aukštesnės rizikos finansiniai instrumentai turėtų jums atnešti didesnę grąžą. Howard Marks teigia, jog didesnės rizikos instrumentai nebūtinai turi jums atnešti didesnę grąžą; didesnės rizikos instrumentų betkokia grąžą yra mažiau tikėtina, tai yra, investuodami į aukštesnės rizikos instrumentus jūs nesate garantuoti, jog galite gauti didesnę grąžą, aukštesnės rizikos instrumentų tam tikros grąžos tikimybė (betkokios grąžos, didesnės ar mažesnės) yra mažesnė nei tarkim saugesnių finansinių instrumentų. Šis požiūris labai skiriasi nuo finansų teorijos, kur didesnė rizika yra siejama su didesne grąža

You Can Be A Stock Market Genius – labai “saldus” knygos pavadinimas, bet neapsirikite, knyga tikrai įdomi ir vertinga. Joel Greenblatt, knygos autorius, yra vertės investavimo atstovas ir Gotham Capital investicinio fondo buvęs vadovas. Joel Greenblatt savo knygoje pasakoje apie nestandartines situacijas kaip investuotojai gali uždirbti akcijų rinkoje, investuodami į kompanijas, kurios gali greitu metu būti nupirktos didesnių kompanijų, kaip dažnai tokiose situacijose išleidžiami finansiniai instrumentai yra nesuprantami paprastiems investuotojams, todėl į juos investuojant galima pasiekti neblogų investicinių rezultatų.

The Term At The Fed – knygos autoriui teko dirbti JAV Federaliniame Rezerve (centriniame banke) vienu iš svarbiausių bankininkų. Jis dirbo tuo metu, kai centriniam bankui vadovavo legendinis Alan Greenspan. Man labiausiai padarė įspūdį tai, jog tiek Federalinio Rezervo ekonomistai, tiek bankininkai, darydavo nemažai klaidų, spėdami įvairius fundamentalius ekonomikos rodiklius: nedarbo lygį, ekonomikos augimą, infliaciją. Knyga atskleidžia, kad net ir turėdami begalę ekonominių duomenų, ekonomistai susiduria su dideliomis problemomis prognozuodami ateities ekonominius rodiklius. Ką tokioje situacijoje daryti paprastam mirtingajam?

Post Modern Investment: Facts and Fallacies of Growing Wealth in a Multi-Asset World – knyga apie tai, kaip investuotojai turėtų galvoti apie savo investicinius portfelius. Autoriai apžvelgia skirtingas investicijų rūšis: obligacijas, kompanijų akcijas, investavimą į žaliavas, nekilnojamąjį turtą ir t.t. Taip pat parodoma kaip skirtingos investicijų rūšis sąveikauja jūsų investiciniame portfelyje, kurios investicijos prideda diversifikacijos, kurios tos diversifikacijos nesuteikia. Įdomu, jog autoriai naudoja skirtingus laiko periodus tam, jog modeliuotų investicinių portfelių grąžą, ir tie periodai dažnai neleidžia investuotojui prieiti prie tos pačios išvados. Galiausiai, knygoje nuolatos teigiama, jog investuotojai turėtų suprasti, kad praeities investiciniai rezultatai negarantuoja, jog ateityje jūs galite tikėtis panašių rezultatų. Tai labai svarbu įsiminti!

The Trend Following – Michael Covel knyga apie investavimo metodą paremtą technine analize bei algoritmais. Tai geras įvadas į “trend following”, todėl rekomenduoju perskaityti kiekvienam, kuris dar nėra susipažinęs su šiuo investavimo būdu. Apie šį investavimo būdą buvau užsiminęs čia.

The Education Of A Speculator – Victor Niederhoffer pasakoja apie jo kaip investuotojo/traderio edukacija bei investicinius principus. Victor Niederhoffer yra dirbęs kartu su George Soros, vienu iš garsiausių pasaulio investuotojų/spekuliantų. Jis taip pat turėjo savo investicinį fondą, kuris deja bankrutavo. Victor Niederhoffer naudoja statistinius metodus tam, jog identifikuotų pelningas investavimo strategijas. Šio spekulianto stilius ir požiūris man labai primena Nassim Nicholas Taleb, The Black Swan knygos autoriaus, stilių. Abu jie nestandartiškai žiūri į riziką bei investavimą. Apie Nassim Nicholas Taleb ir jo knygas esu šnekėjęs šiame įraše.

Practical Speculation – Vėlgi Victor Niederhoffer knyga, kuri yra knygos The Education Of A Speculator tęsinys

The Playbook – Mike Bellafiore yra profesionalus traderis, kuris turi savo profesonalių traderių komandą. Knygoje pasakojama apie tai, kaip vyksta profesionalių traderių mokymai, ką svarbu žinoti kiekvienam traderiui, kaip žiūrėti į finansų rinkas ir kaip jose išgyventi. Tikrai verta dėmesio knyga!

 

#investicinis portfelis #Knygos apie investavimą #Rizika #spekuliacija #trend following #value investing

Skaityti toliau

Skaitytojų komentarai